ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 378 15.83 (w:-0.8) 4 Dhruv Mehrotra (2003) 14.91 100 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 10:35
2 464 16.09 (w:-0.8) 5 Sofus Olivarius Vølund (2004) 16.28 100 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 10:35
3 465 14.98 (w:-0.8) 1 Sofus Peter Lassen (2003) 14.21 100 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 10:35
4 431 49.91 1 Mads Rubek Vitoft (2003) 50.07 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 11:30
5 378 12.55 (w:-2.2) 1 Dhruv Mehrotra (2003) 11.94 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
6 394 DNS Frederik Thorup Sørensen (2004) 12.10 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
7 426 DNS Luis Maillet (2004) 12.27 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
8 464 14.11 (w:-2.2) 5 Sofus Olivarius Vølund (2004) 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
9 475 12.07 (w:-2.0) 1 Vilhelm Krüger (2004) 11.97 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
10 465 47.56 1 Sofus Peter Lassen (2003) 46.04 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:10
11 470 43.93 4 Tobias Jappe Bjerre (2004) Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:10
12 378 12.36 (w:-2.2) 2 Dhruv Mehrotra (2003) 12.55 100 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 13:35
13 475 11.93 (w:-2.2) 1 Vilhelm Krüger (2004) 12.07 100 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 13:35
14 378 11.84 (w:+1.9) 1 Dhruv Mehrotra (2003) 12.45 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 14:00
15 431 15.06 1 Mads Rubek Vitoft (2003) 14.21 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:35
16 470 11.93 3 Tobias Jappe Bjerre (2004) 12.70 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:35
17 394 DNS Frederik Thorup Sørensen (2004) 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
18 426 38.13 2 Luis Maillet (2004) 38.22 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
19 475 DNS Vilhelm Krüger (2004) 39.27 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
20 435 DNS Marcus Rølling (2003) 4.43.22 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:55
21 47.08 1 Sparta I 4 x 100 meter stafet Drenge 14-15 år 1 - 18:40
22 378 5.33 (w:+0.0) 4 Dhruv Mehrotra (2003) 5.68 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:00
23 465 DNS Sofus Peter Lassen (2003) 6.13 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:00
24 475 6.17 (w:+0.8) 2 Vilhelm Krüger (2004) 6.23 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:00
25 394 DNS Frederik Thorup Sørensen (2004) 24.70 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
26 426 DNS Luis Maillet (2004) 24.00 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
27 465 23.72 (w:+0.4) 1 Sofus Peter Lassen (2003) 23.42 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
28 475 23.73 (w:+0.4) 2 Vilhelm Krüger (2004) 24.63 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
29 431 44.85 1 Mads Rubek Vitoft (2003) 46.71 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 11:55
30 464 20.17 9 Sofus Olivarius Vølund (2004) 20.81 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 11:55
31 431 3.20 2 Mads Rubek Vitoft (2003) 3.50 Stangspring Drenge 14-15 år 2 - 12:35
32 464 1.64 3 Sofus Olivarius Vølund (2004) 1.64 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 14:05
33 470 1.73 2 Tobias Jappe Bjerre (2004) 1.75 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 14:05
34 477 1.76 1 Wilhelm Kopp (2003) 1.87 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 14:05
35 2.09.05 1 Sparta I 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Drenge 14-15 år 2 - 16:40