ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 359 13.88 (w:-0.7) 5 Asger Ostenfeld Christensen (2006) 14.04 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 11:35
2 375 12.99 (w:-1.9) 5 Connor Joseph Mikkelsen (2006) 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 11:35
3 380 11.21 (w:+1.1) 3 Eli Riege (2006) 11.34 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:05
4 380 11.34 (w:-1.9) 2 Eli Riege (2006) 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 11:35
5 404 10.98 (w:+1.1) 2 Joel Frederik von de Ahé (2006) 11.21 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:05
6 404 11.21 (w:-1.9) 1 Joel Frederik von de Ahé (2006) 13.50 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 11:35
7 467 11.85 (w:+1.1) 5 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) 11.72 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:05
8 467 11.72 (w:-0.7) 2 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) 11.78 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 11:35
9 359 36.61 (w:-0.2) 16 Asger Ostenfeld Christensen (2006) 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:15
10 380 29.02 (w:-1.8) 3 Eli Riege (2006) 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:15
11 404 28.49 (w:-4.0) 1 Joel Frederik von de Ahé (2006) 29.00 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:15
12 471 29.85 (w:-0.2) 4 Tobias Lykke Nørgaard (2006) 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:15
13 479 31.17 (w:-1.8) 10 William Hvass (2006) 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:15
14 479 1.49.99 4 William Hvass (2006) 1.51 600 meter Drenge 12 år 1 - 15:40
15 375 3.40.25 5 Connor Joseph Mikkelsen (2006) 3.46.60 1000 meter Drenge 12 år 2 - 15:00
16 479 3.22.58 4 William Hvass (2006) 3.26.74 1000 meter Drenge 12 år 2 - 15:00
17 359 DNS Asger Ostenfeld Christensen (2006) 80 meter hæk - Round 1 Drenge 12 år 1 - 10:20
18 404 13.99 (w:+0.0) 1 Joel Frederik von de Ahé (2006) 14.44 80 meter hæk - Final Drenge 12 år 1 - 11:10
19 404 14.44 (w:-1.5) 1 Joel Frederik von de Ahé (2006) 14.50 80 meter hæk - Round 1 Drenge 12 år 1 - 10:20
20 467 21.71 (w:-1.5) 4 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) 15.58 80 meter hæk - Round 1 Drenge 12 år 1 - 10:20
21 467 15.61 (w:+0.0) 4 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) 21.71 80 meter hæk - Final Drenge 12 år 1 - 11:10
22 471 16.24 (w:+0.0) 5 Tobias Lykke Nørgaard (2006) 15.94 80 meter hæk - Final Drenge 12 år 1 - 11:10
23 471 15.94 (w:-1.5) 2 Tobias Lykke Nørgaard (2006) 16.86 80 meter hæk - Round 1 Drenge 12 år 1 - 10:20
24 380 1.38 1 Eli Riege (2006) 1.45 Højdespring Drenge 12 år 2 - 13:15
25 359 3.24 (w:-0.4) 16 Asger Ostenfeld Christensen (2006) 3.05 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
26 380 5.05 (w:-0.9) 2 Eli Riege (2006) 4.72 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
27 404 5.09 (w:-0.7) 1 Joel Frederik von de Ahé (2006) 4.82 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
28 467 4.40 (w:-0.3) 7 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) 4.51 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
29 471 4.11 (w:-0.4) 9 Tobias Lykke Nørgaard (2006) 4.14 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
30 479 3.58 (w:-1.3) 15 William Hvass (2006) 3.89 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
31 404 7.17 2 Joel Frederik von de Ahé (2006) 7.50 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 12:20
32 472 6.94 3 Valdemar Kopp (2006) Kuglestød Drenge 12 år 2 - 12:20
33 359 11.96 4 Asger Ostenfeld Christensen (2006) Spydkast Drenge 12 år 2 - 10:55
34 467 23.75 2 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) 21.78 Spydkast Drenge 12 år 2 - 10:55
35 46.68 1 Sparta 4 x 80 meter stafet Drenge 12 år 2 - 16:20