ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Ballerup AK
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 66 DNS Ella Kreisby-Pedersen (2003) Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:00
2 109 23.33 3 Ronja Bøgelund Laursen (2003) 21.25 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:00
3 59 13.03 3 Caroline Vammen (2004) 12.58 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
4 59 12.81 5 Caroline Vammen (2004) 13.03 80 meter hæk - Final Piger 14-15 år 1 - 11:15
5 60 13.22 1 Cecilie Gedsø Færge (2003) 12.95 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
6 66 DNS Ella Kreisby-Pedersen (2003) 15.02 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
7 68 14.76 7 Emma Lou Christensen Medonos (2004) 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
8 71 15.66 6 Frederikke Friis Klausen (2004) 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
9 76 15.01 5 Ida Marie Andresen (2004) 14.20 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
10 80 DNS Karoline Dybdahl (2003) 14.00 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
11 95 13.70 3 Nanna Grubert (2004) 13.12 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
12 109 DNS Ronja Bøgelund Laursen (2003) 13.85 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
13 111 13.36 1 Selma Bertram (2003) 13.36 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
14 59 1.65 1 Caroline Vammen (2004) 1.64 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:20
15 76 1.30 8 Ida Marie Andresen (2004) 1.30 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:20
16 60 12.99 2 Cecilie Gedsø Færge (2003) 13.22 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
17 95 13.53 4 Nanna Grubert (2004) 13.70 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
18 111 13.34 3 Selma Bertram (2003) 13.36 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
19 60 12.92 3 Cecilie Gedsø Færge (2003) 12.99 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 15:15
20 95 13.52 7 Nanna Grubert (2004) 13.53 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 15:15
21 111 13.36 6 Selma Bertram (2003) 13.34 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 15:15
22 88 43.39 3 Majken Lützen (2003) 42.86 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
23 111 45.75 6 Selma Bertram (2003) 44.49 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
24 114 DNS Sophie Brønnum-Carlsen (2003) 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
25 50 5.01.48 7 Alma Søttrup (2003) 4.52.00 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 16:15
26 101 5.31.13 10 Olivia Kellberg (2003) 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 16:15
27 92 8.33.63 1 Mathilde Grønlund Rasmussen (2003) 2000 meter forh. Piger 14-15 år 1 - 17:25
28 51.22 1 Ballerup 4 x 100 meter stafet Piger 14-15 år 1 - 18:30
29 60 26.65 4 Cecilie Gedsø Færge (2003) 26.41 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
30 95 27.93 8 Nanna Grubert (2004) 27.93 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
31 111 27.38 7 Selma Bertram (2003) 27.42 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
32 114 DNS Sophie Brønnum-Carlsen (2003) 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
33 50 2.25.48 6 Alma Søttrup (2003) 2.21.52 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
34 88 2.17.03 3 Majken Lützen (2003) 2.22.66 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
35 101 2.41.29 12 Olivia Kellberg (2003) 2.35.71 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
36 59 5.45 3 Caroline Vammen (2004) 5.19 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
37 60 5.21 7 Cecilie Gedsø Færge (2003) 5.17 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
38 95 4.87 10 Nanna Grubert (2004) 5.06 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
39 92 11.40.43 6 Mathilde Grønlund Rasmussen (2003) 3000 meter Piger 14-15 år 2 - 13:50
40 76 DNS Ida Marie Andresen (2004) 14.25 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 14:05