ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Ballerup AK
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 66 DNS Ella Kreisby-Pedersen (2003) Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:00
2 109 23.33 3 Ronja Bøgelund Laursen (2003) 21.25 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:00
3 55 10.43 1 Ashley Gnanogoh (2005) 10.83 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:05
4 55 Ashley Gnanogoh (2005) 5.13 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
5 70 4.63 5 Filippa Roug (2005) 4.42 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
6 115 4.54 7 Stine Baastrup Tingbæk (2005) 4.34 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
7 59 13.03 3 Caroline Vammen (2004) 12.58 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
8 53 5.26 7 Annika Hedelund Nielsen (2008) 5.59 Kuglestød Piger 10 år 1 - 10:30
9 82 14.51 1 Klara Skriver Loessl (2002) 14.65 100 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 10:40
10 75 15.50 2 Ida Lønne Jespersen (2000) 16.06 100 meter hæk Piger 18-19 år 1 - 10:40
11 73 6 Freja Koerrstz Madsen (2002) 30.48 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:40
12 74 29.87 4 Ida Katrine Jensen (2002) 34.42 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:40
13 94 28.94 5 Mette Marie Jensen (2001) 39.09 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:40
14 108 42.75 3 Rebecca Speigelhauer (2002) 37.95 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:40
15 107 DNS Rebecca Nielsen (2000) 30.90 Hammerkast Piger 18-19 år 1 - 10:40
16 87 DNS Maja Auerbach-Lind (2007) 1.14 Højdespring Piger 11 år 1 - 11:00
17 73 DNS Freja Koerrstz Madsen (2002) 22.94 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 11:00
18 89 26.14 3 Margaret Darkwa (2002) 21.72 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 11:00
19 81 3.85 10 Kirsa Wirth (2006) 3.98 Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
20 59 12.81 5 Caroline Vammen (2004) 13.03 80 meter hæk - Final Piger 14-15 år 1 - 11:15
21 84 2.40 1 Lærke E Larsen (2005) 2.40 Stangspring Piger 13 år 1 - 11:15
22 79 9.83 3 Karl Emil Søttrup (2008) 10.59 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
23 96 DNS Noah Kristiansen (2008) 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
24 98 10.32 5 Oliver H Jensen (2008) 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
25 103 9.75 4 Otto W.D. Jørgensen (2008) 9.83 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
26 90 38.98 3 Mathias Bjerremann Rasmussen (2002) 46.13 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 11:30
27 91 55.07 3 Mathias Kveiborg (2000) 54.73 Hammerkast Drenge 18-19 år 1 - 11:30
28 106 57.41 2 Rasmus Jensen (1999) 57.88 Hammerkast Drenge 18-19 år 1 - 11:30
29 56 9.05 3 August Skytte Christensen (2007) 9.15 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
30 104 9.25 3 Phillip Brusch-Madsen (2007) 9.32 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
31 53 10.06 3 Annika Hedelund Nielsen (2008) 10.29 60 meter - Round 1 Piger 10 år 1 - 11:40
32 61 DNS Dagmar Mathilde L Karlsen (2007) 11.63 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:45
33 87 DNS Maja Auerbach-Lind (2007) 10.44 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:45
34 487 9.22 3 Sarah Jansteen Eskesen (2007) 9.21 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:45
35 96 DNS Noah Kristiansen (2008) Højdespring Drenge 10 år 1 - 11:45
36 56 1.35 2 August Skytte Christensen (2007) 1.29 Højdespring Drenge 11 år 1 - 11:45
37 60 13.22 1 Cecilie Gedsø Færge (2003) 12.95 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
38 66 DNS Ella Kreisby-Pedersen (2003) 15.02 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
39 68 14.76 7 Emma Lou Christensen Medonos (2004) 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
40 71 15.66 6 Frederikke Friis Klausen (2004) 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
41 76 15.01 5 Ida Marie Andresen (2004) 14.20 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
42 80 DNS Karoline Dybdahl (2003) 14.00 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
43 95 13.70 3 Nanna Grubert (2004) 13.12 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
44 109 DNS Ronja Bøgelund Laursen (2003) 13.85 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
45 111 13.36 1 Selma Bertram (2003) 13.36 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
46 73 DNS Freja Koerrstz Madsen (2002) 13.31 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
47 82 12.63 2 Klara Skriver Loessl (2002) 12.56 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
48 112 14.56 5 Silas Klentz Dahl (2004) 14.3 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
49 113 DNS Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez (2004) 14.25 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
50 100 12.77 5 Oliver Lumholdt (2001) 12.41 100 meter Drenge 16-17 år 1 - 12:30
51 57 4.36 9 Bertil Slotsgaard (2005) Længdespring Drenge 13 år 1 - 12:40
52 62 4.80 3 Daniel Bisgaard (2005) 4.65 Længdespring Drenge 13 år 1 - 12:40
53 65 DNS Dominic William Mensah (2005) 3.76 Længdespring Drenge 13 år 1 - 12:40
54 85 DNS Mads-Christian Eriksen (2005) Længdespring Drenge 13 år 1 - 12:40
55 120 4.23 12 Victor Schmith Bauesager (2005) 4.08 Længdespring Drenge 13 år 1 - 12:40
56 75 13.45 5 Ida Lønne Jespersen (2000) 13.33 100 meter Piger 18-19 år 1 - 12:50
57 53 9.85 4 Annika Hedelund Nielsen (2008) 10.06 60 meter - Final Piger 10 år 1 - 13:00
58 100 3.10 7 Oliver Lumholdt (2001) 2.80 Stangspring Drenge 16-17 år 1 - 13:00
59 487 9.31 4 Sarah Jansteen Eskesen (2007) 9.22 60 meter - Final Piger 11 år 1 - 13:05
60 79 DNS Karl Emil Søttrup (2008) 9.83 60 meter - Final Drenge 10 år 1 - 13:10
61 98 10.61 7 Oliver H Jensen (2008) 10.32 60 meter - Final Drenge 10 år 1 - 13:10
62 103 9.91 6 Otto W.D. Jørgensen (2008) 9.75 60 meter - Final Drenge 10 år 1 - 13:10
63 117 24.86 10 Tobias Zornig (2004) 22.23 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:10
64 56 9.29 6 August Skytte Christensen (2007) 9.05 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
65 104 9.22 5 Phillip Brusch-Madsen (2007) 9.25 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
66 59 1.65 1 Caroline Vammen (2004) 1.64 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:20
67 76 1.30 8 Ida Marie Andresen (2004) 1.30 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:20
68 103 6.48 3 Otto W.D. Jørgensen (2008) 6.09 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 13:20
69 56 8.75 3 August Skytte Christensen (2007) 8.53 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 13:20
70 60 12.99 2 Cecilie Gedsø Færge (2003) 13.22 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
71 95 13.53 4 Nanna Grubert (2004) 13.70 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
72 111 13.34 3 Selma Bertram (2003) 13.36 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
73 82 12.84 2 Klara Skriver Loessl (2002) 12.63 100 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 13:30
74 55 26.85 1 Ashley Gnanogoh (2005) 28.57 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
75 70 29.33 4 Filippa Roug (2005) 30.14 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
76 115 30.05 5 Stine Baastrup Tingbæk (2005) 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
77 86 DNS Magnus Elsted (2001) Trespring Drenge 16-17 år 1 - 14:00
78 69 34.47 4 Filip Nielsen (2002) 32.96 Spydkast Drenge 16-17 år 1 - 14:00
79 90 41.38 2 Mathias Bjerremann Rasmussen (2002) 34.44 Spydkast Drenge 16-17 år 1 - 14:00
80 116 31.81 6 Thor Venø Bundesen (2002) 29.60 Spydkast Drenge 16-17 år 1 - 14:00
81 91 49.67 3 Mathias Kveiborg (2000) 49.01 Spydkast Drenge 18-19 år 1 - 14:00
82 486 31.05 8 Alexander Foltmar (2006) 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:15
83 97 31.17 10 Noah Orslev (2006) 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:15
84 57 30.11 8 Bertil Slotsgaard (2005) 200 meter Drenge 13 år 1 - 14:25
85 62 26.83 1 Daniel Bisgaard (2005) 200 meter Drenge 13 år 1 - 14:25
86 65 DNS Dominic William Mensah (2005) 200 meter Drenge 13 år 1 - 14:25
87 120 30.11 7 Victor Schmith Bauesager (2005) 200 meter Drenge 13 år 1 - 14:25
88 117 7.29 6 Tobias Zornig (2004) 6.59 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:35
89 104 1.10.21 3 Phillip Brusch-Madsen (2007) 1.11.02 400 meter Drenge 11 år 1 - 14:45
90 79 1.15.84 4 Karl Emil Søttrup (2008) 1.14.50 400 meter Drenge 10 år 1 - 14:50
91 73 DNS Freja Koerrstz Madsen (2002) 1.04.40 400 meter Piger 16-17 år 1 - 15:00
92 93 DNS Mathilde Riis (1999) 1.07.40 400 meter Piger 18-19 år 1 - 15:00
93 60 12.92 3 Cecilie Gedsø Færge (2003) 12.99 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 15:15
94 95 13.52 7 Nanna Grubert (2004) 13.53 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 15:15
95 111 13.36 6 Selma Bertram (2003) 13.34 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 15:15
96 54 1.52.89 2 Annika Holther Olesen (2005) 600 meter Piger 13 år 1 - 15:25
97 64 2.04.49 7 Ditte Münch (2005) 600 meter Piger 13 år 1 - 15:25
98 70 1.58.29 5 Filippa Roug (2005) 2.01.90 600 meter Piger 13 år 1 - 15:25
99 81 2.02.63 5 Kirsa Wirth (2006) 2.05.77 600 meter Piger 12 år 1 - 15:30
100 85 DNS Mads-Christian Eriksen (2005) 600 meter Drenge 13 år 1 - 15:35
101 89 9.91 4 Margaret Darkwa (2002) 9.23 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:35
102 94 DNS Mette Marie Jensen (2001) 9.01 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:35
103 108 11.23 3 Rebecca Speigelhauer (2002) 11.00 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:35
104 97 2.03.28 6 Noah Orslev (2006) 600 meter Drenge 12 år 1 - 15:40
105 88 43.39 3 Majken Lützen (2003) 42.86 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
106 111 45.75 6 Selma Bertram (2003) 44.49 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
107 114 DNS Sophie Brønnum-Carlsen (2003) 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
108 78 41.43 4 Jonas Albertsen (2003) 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
109 99 42.26 6 Oliver Jensen (2003) 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
110 113 DNS Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez (2004) 46.73 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
111 50 5.01.48 7 Alma Søttrup (2003) 4.52.00 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 16:15
112 101 5.31.13 10 Olivia Kellberg (2003) 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 16:15
113 58 5.06.14 3 Caroline Rødgaard-Jessen (2002) 5.01.93 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 17:00
114 90 11.03 5 Mathias Bjerremann Rasmussen (2002) 11.37 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 17:00
115 91 12.65 4 Mathias Kveiborg (2000) 12.14 Kuglestød Drenge 18-19 år 1 - 17:00
116 106 12.68 3 Rasmus Jensen (1999) 13.52 Kuglestød Drenge 18-19 år 1 - 17:00
117 83 4.41.28 10 Kristian Brammer Carstensen (2001) 1500 meter Drenge 16-17 år 1 - 17:10
118 105 4.01.89 2 Rasmus Baltzersen (2002) 4.12.52 1500 meter Drenge 16-17 år 1 - 17:10
119 119 4.26.84 7 Victor Hee (2001) 4.28.40 1500 meter Drenge 16-17 år 1 - 17:10
120 77 4.03.65 1 Joachim Rønsholt (1999) 4.02.39 1500 meter Drenge 18-19 år 1 - 17:10
121 92 8.33.63 1 Mathilde Grønlund Rasmussen (2003) 2000 meter forh. Piger 14-15 år 1 - 17:25
122 102 DNS Oscar Riis (2003) 2000 meter forh. Drenge 14-15 år 1 - 17:40
123 51.22 1 Ballerup 4 x 100 meter stafet Piger 14-15 år 1 - 18:30
124 DNS Ballerup 4 x 100 meter stafet Piger 16-17 år 1 - 18:30
125 DNS Ballerup 4 x 100 meter stafet Piger 18-19 år 1 - 18:30
126 DNS Ballerup 4 x 100 meter stafet Drenge 14-15 år 1 - 18:40
127 82 3.60 1 Klara Skriver Loessl (2002) 3.64 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 10:00
128 108 3.00 2 Rebecca Speigelhauer (2002) 3.30 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 10:00
129 75 Ida Lønne Jespersen (2000) 3.50 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 10:00
130 117 3.90 9 Tobias Zornig (2004) 4.02 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:00
131 85 DNS Mads-Christian Eriksen (2005) Spydkast Drenge 13 år 2 - 10:00
132 56 11.01 1 August Skytte Christensen (2007) 60 meter hæk Drenge 11 år 2 - 10:05
133 104 12.74 3 Phillip Brusch-Madsen (2007) 60 meter hæk Drenge 11 år 2 - 10:05
134 52 DNS Anna Toft Boesen (2007) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 2 - 10:15
135 487 12.42 4 Sarah Jansteen Eskesen (2007) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 2 - 10:15
136 51 DNS Andreas Biehl Andersen (2008) Længdespring Drenge 10 år 2 - 10:25
137 98 3.67 4 Oliver H Jensen (2008) Længdespring Drenge 10 år 2 - 10:25
138 103 DNS Otto W.D. Jørgensen (2008) 3.67 Længdespring Drenge 10 år 2 - 10:25
139 86 DNS Magnus Elsted (2001) 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 10:40
140 60 26.65 4 Cecilie Gedsø Færge (2003) 26.41 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
141 95 27.93 8 Nanna Grubert (2004) 27.93 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
142 111 27.38 7 Selma Bertram (2003) 27.42 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
143 114 DNS Sophie Brønnum-Carlsen (2003) 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
144 112 28.92 7 Silas Klentz Dahl (2004) 30.05 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
145 113 DNS Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez (2004) 29.31 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
146 89 19.13 3 Margaret Darkwa (2002) 21.72 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 11:15
147 107 27.28 4 Rebecca Nielsen (2000) 27.34 Diskoskast Piger 18-19 år 2 - 11:15
148 487 12.40 6 Sarah Jansteen Eskesen (2007) 12.42 60 meter hæk - Final Piger 11 år 2 - 11:25
149 64 14.38 9 Ditte Münch (2005) Spydkast Piger 13 år 2 - 11:25
150 97 12.49 4 Noah Orslev (2006) 13.37 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 11:35
151 61 DNS Dagmar Mathilde L Karlsen (2007) 3.06 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
152 72 3.85 6 Frederikke Lundberg (2007) 3.45 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
153 87 DNS Maja Auerbach-Lind (2007) 3.23 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
154 487 4.01 4 Sarah Jansteen Eskesen (2007) 4.02 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
155 57 11.63 4 Bertil Slotsgaard (2005) 12.32 80 meter Drenge 13 år 2 - 11:45
156 65 DNS Dominic William Mensah (2005) 11.88 80 meter Drenge 13 år 2 - 11:45
157 120 11.76 5 Victor Schmith Bauesager (2005) 11.67 80 meter Drenge 13 år 2 - 11:45
158 55 10.56 1 Ashley Gnanogoh (2005) 10.74 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
159 70 11.39 2 Filippa Roug (2005) 11.47 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
160 84 12.22 6 Lærke E Larsen (2005) 11.98 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
161 115 DNS Stine Baastrup Tingbæk (2005) 10.50 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
162 486 7.37 1 Alexander Foltmar (2006) Kuglestød Drenge 12 år 2 - 12:20
163 78 2.12.86 4 Jonas Albertsen (2003) 2.22.31 800 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:35
164 67 3.30 1 Emil Boesen (2003) Stangspring Drenge 14-15 år 2 - 12:35
165 81 20.65 4 Kirsa Wirth (2006) 14.26 Spydkast Piger 12 år 2 - 12:35
166 105 2.02.36 3 Rasmus Baltzersen (2002) 2.02.29 800 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:40
167 50 2.25.48 6 Alma Søttrup (2003) 2.21.52 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
168 88 2.17.03 3 Majken Lützen (2003) 2.22.66 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
169 101 2.41.29 12 Olivia Kellberg (2003) 2.35.71 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
170 77 DNS Joachim Rønsholt (1999) 1.55.64 800 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:50
171 58 2.28.99 4 Caroline Rødgaard-Jessen (2002) 2.26.26 800 meter Piger 16-17 år 2 - 12:55
172 93 DNS Mathilde Riis (1999) 2.31.91 800 meter Piger 18-19 år 2 - 12:55
173 69 DNS Filip Nielsen (2002) 29.26 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 12:55
174 116 22.71 2 Thor Venø Bundesen (2002) 21.26 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 12:55
175 91 41.30 2 Mathias Kveiborg (2000) 40.43 Diskoskast Drenge 18-19 år 2 - 12:55
176 106 35.68 5 Rasmus Jensen (1999) 33.93 Diskoskast Drenge 18-19 år 2 - 12:55
177 97 12.19 7 Noah Orslev (2006) 12.49 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:05
178 79 31.33 6 Karl Emil Søttrup (2008) Boldkast Drenge 10 år 2 - 13:05
179 96 DNS Noah Kristiansen (2008) 29.12 Boldkast Drenge 10 år 2 - 13:05
180 98 39.04 2 Oliver H Jensen (2008) 41.53 Boldkast Drenge 10 år 2 - 13:05
181 103 26.10 8 Otto W.D. Jørgensen (2008) 25.20 Boldkast Drenge 10 år 2 - 13:05
182 59 5.45 3 Caroline Vammen (2004) 5.19 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
183 60 5.21 7 Cecilie Gedsø Færge (2003) 5.17 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
184 95 4.87 10 Nanna Grubert (2004) 5.06 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
185 53 2.74 12 Annika Hedelund Nielsen (2008) 2.93 Længdespring Piger 10 år 2 - 13:15
186 55 DNS Ashley Gnanogoh (2005) 10.56 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:25
187 70 11.43 4 Filippa Roug (2005) 11.39 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:25
188 92 11.40.43 6 Mathilde Grønlund Rasmussen (2003) 3000 meter Piger 14-15 år 2 - 13:50
189 104 41.92 2 Phillip Brusch-Madsen (2007) 35.09 Boldkast Drenge 11 år 2 - 14:00
190 52 3.36.14 1 Anna Toft Boesen (2007) 1000 meter Piger 11 år 2 - 14:05
191 67 1.45 8 Emil Boesen (2003) Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 14:05
192 55 11.33 1 Ashley Gnanogoh (2005) 11.33 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:05
193 76 DNS Ida Marie Andresen (2004) 14.25 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 14:05
194 90 13.19 2 Mathias Bjerremann Rasmussen (2002) Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 14:05
195 91 18.69 4 Mathias Kveiborg (2000) 18.74 Vægtkast Drenge 18-19 år 2 - 14:05
196 106 18.94 3 Rasmus Jensen (1999) 18.74 Vægtkast Drenge 18-19 år 2 - 14:05
197 488 19.10.94 1 David Romney Lauridsen (2001) 19.28.67 5000 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:40
198 56 4.50 4 August Skytte Christensen (2007) 4.29 Længdespring Drenge 11 år 2 - 14:40
199 104 3.93 5 Phillip Brusch-Madsen (2007) Længdespring Drenge 11 år 2 - 14:40
200 52 23.06 10 Anna Toft Boesen (2007) Boldkast Piger 11 år 2 - 14:40
201 72 24.42 7 Frederikke Lundberg (2007) 20.98 Boldkast Piger 11 år 2 - 14:40
202 487 24.49 6 Sarah Jansteen Eskesen (2007) 22.90 Boldkast Piger 11 år 2 - 14:40
203 54 3.26.11 2 Annika Holther Olesen (2005) 3.26.89 1000 meter Piger 13 år 2 - 14:55
204 86 DNS Magnus Elsted (2001) Højdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:05
205 94 11.13 1 Mette Marie Jensen (2001) Vægtkast Piger 16-17 år 2 - 15:05
206 107 11.64 3 Rebecca Nielsen (2000) Vægtkast Piger 18-19 år 2 - 15:05
207 73 DNS Freja Koerrstz Madsen (2002) 400 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 15:30
208 DNS Ballerup 4 x 60 meter stafet Piger 10 år 2 - 15:50
209 DNS Ballerup 4 x 60 meter stafet Piger 11 år 2 - 15:50
210 DNS Ballerup 4 x 60 meter stafet Drenge 10 år 2 - 15:55
211 37.18 3 Ballerup 4 x 60 meter stafet Drenge 11 år 2 - 15:55
212 46.11 4 Ballerup 4 x 80 meter stafet Piger 13 år 2 - 16:10
213 DNS Ballerup I 4 x 80 meter stafet Drenge 13 år 2 - 16:20
214 DNS Ballerup II 4 x 80 meter stafet Drenge 13 år 2 - 16:20