Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

 

Københavns IF
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 4.58 (w:+1.4) 2 August Juhl Horsgaard (2007) 4.57 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
2 DNS Jonathan Kjær Mansfeldt (2007) 3.98 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
3 4.78 (w:+0.0) 1 Kevin Jensen (2007) 4.98 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
4 4.06 (w:+0.3) 5 Marvin Jensen (2007) 4.00 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
5 4.15 (w:+1.5) 6 Samuel Kærhøg (2007) 3.97 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
6 42.92 2 Hjalte-Johannes Kronborg (2008) 35.15 Boldkast Drenge 11 år 1 - 10:00
7 18.38 (w:-1.1) 5 Johan Nygaard (2006) 80 meter hæk - Round 1 Drenge 13 år 1 - 10:15
8 DNS Sophia Bonde (2007) 15.44 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 1 - 10:25
9 12.98 (w:-0.9) 6 Hjalte-Johannes Kronborg (2008) 60 meter hæk - Round 1 Drenge 11 år 1 - 10:35
10 13.47 (w:-0.1) 2 Isabella Bonde (2008) 13.74 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:40
11 12.45 (w:-0.9) 4 Liv Nygaard (2008) 12.06 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:40
12 1.46 1 Kevin Jensen (2007) 1.41 Højdespring Drenge 13 år 1 - 10:50
13 1.15 7 Marvin Jensen (2007) 1.26 Højdespring Drenge 13 år 1 - 10:50
14 11.30 (w:-1.2) 3 Anton Arnum Kofoed (2011) 12.18 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
15 DNS Hektor-Gabriel Kronborg (2011) 10.46 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
16 11.70 (w:-0.6) 4 Henok Kirmanen-Christiansen (2010) 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
17 3.54 (w:+0.0) 8 Liv Nygaard (2008) Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
18 3.00 (w:+0.7) 12 Olga Johanne Nørgaard Rathje (2008) Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
19 23.18 6 Mille Elmer (2007) 18.31 Spydkast Piger 13 år 1 - 11:05
20 13.26 (w:-0.9) 6 Gry Atangana Madsen (2010) 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 11:15
21 12.30 (w:-2.4) 4 Kaya Antanaskovic (2011) 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 11:15
22 12.10 (w:-0.1) 5 Lola Fjældhøj (2011) 12.30 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 11:15
23 24.70 8 Anton Arnum Kofoed (2011) Boldkast Drenge 8-9 år 1 - 11:35
24 29.84 5 Henok Kirmanen-Christiansen (2010) Boldkast Drenge 8-9 år 1 - 11:35
25 2.21 (w:+0.0) 10 Gry Atangana Madsen (2010) Længdespring Piger 8-9 år 1 - 12:05
26 2.32 (w:+1.4) 9 Kaya Antanaskovic (2011) Længdespring Piger 8-9 år 1 - 12:05
27 2.63 (w:+0.0) 7 Lola Fjældhøj (2011) 2.42 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 12:05
28 DNS Johan Nygaard (2006) 18.38 80 meter hæk - Final Drenge 13 år 1 - 12:10
29 13.02 (w:-1.0) 5 Hjalte-Johannes Kronborg (2008) 12.98 60 meter hæk - Final Drenge 11 år 1 - 12:30
30 1.30 7 Asta Garder (2007) 1.44 Højdespring Piger 13 år 1 - 12:30
31 1.35 5 Malika Bak Jensen (2006) Højdespring Piger 13 år 1 - 12:30
32 13.56 (w:-3.1) 5 Isabella Bonde (2008) 13.47 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 12:35
33 12.41 (w:-2.9) 5 Liv Nygaard (2008) 12.45 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 12:35
34 9.98 11 Johan Nygaard (2006) Spydkast Drenge 13 år 1 - 12:50
35 3.36 (w:+0.0) 4 Sophie Filtenborg Brandt (2009) 3.48 Længdespring Piger 10 år 1 - 13:05
36 11.14 (w:+0.2) 3 Anton Arnum Kofoed (2011) 11.30 60 meter - Final Drenge 8-9 år 1 - 13:15
37 11.79 (w:+0.2) 5 Henok Kirmanen-Christiansen (2010) 11.70 60 meter - Final Drenge 8-9 år 1 - 13:15
38 13.35 (w:-1.3) 7 Gry Atangana Madsen (2010) 13.26 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 13:30
39 12.15 (w:-1.3) 5 Kaya Antanaskovic (2011) 12.30 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 13:30
40 11.67 (w:-1.3) 1 Lola Fjældhøj (2011) 12.10 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 13:30
41 31.44 1 Kevin Jensen (2007) 22.34 Spydkast Drenge 12 år 1 - 13:50
42 34.12 (w:-1.2) 9 Hjalte-Johannes Kronborg (2008) 33.64 200 meter Drenge 11 år 1 - 14:00
43 14.06 10 Lola Fjældhøj (2011) Boldkast Piger 8-9 år 1 - 14:00
44 DNS Asta Garder (2007) 4.35 Længdespring Piger 12 år 1 - 14:05
45 3.63 (w:+0.0) 12 Karla Nielsen (2008) Længdespring Piger 12 år 1 - 14:05
46 3.78 (w:-0.4) 10 Mille Elmer (2007) 3.85 Længdespring Piger 12 år 1 - 14:05
47 34.89 (w:+0.5) 15 Isabella Bonde (2008) 200 meter Piger 11 år 1 - 14:10
48 31.04 (w:+0.5) 4 Klara Hatini Pedersen (2008) 200 meter Piger 11 år 1 - 14:10
49 33.21 (w:-0.8) 14 Liv Nygaard (2008) 200 meter Piger 11 år 1 - 14:10
50 2.72 (w:+0.0) 6 Anton Arnum Kofoed (2011) 2.89 Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 14:10
51 31.98 (w:-1.2) 2 Sophie Filtenborg Brandt (2009) 32.95 200 meter Piger 10 år 1 - 14:20
52 27.47 (w:-1.8) 4 Adam Skytte (2006) 28.40 200 meter Drenge 13 år 1 - 14:30
53 33.11 (w:-0.4) 12 Johan Nygaard (2006) 200 meter Drenge 13 år 1 - 14:30
54 DNS Alberte Kjærsgaard (2006) 33.06 200 meter Piger 13 år 1 - 14:40
55 26.68 (w:-0.9) 1 Celina Hagihara (2006) 26.76 200 meter Piger 13 år 1 - 14:40
56 14.03 12 Alma Juhl Horsgaard (2005) 14.40 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:40
57 28.09 (w:+2.0) 4 August Juhl Horsgaard (2007) 27.98 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:55
58 DNS Jonathan Kjær Mansfeldt (2007) 32.28 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:55
59 29.28 (w:+0.2) 7 Samuel Kærhøg (2007) 30.98 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:55
60 DNS Hektor-Gabriel Kronborg (2011) 41.01 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:05
61 47.76 (w:+0.2) 14 Gry Atangana Madsen (2010) 200 meter Piger 8-9 år 1 - 15:15
62 44.50 (w:+0.3) 13 Kaya Antanaskovic (2011) 200 meter Piger 8-9 år 1 - 15:15
63 DNS Asta Garder (2007) 29.12 200 meter Piger 12 år 1 - 15:25
64 DNS Sophia Bonde (2007) 30.27 200 meter Piger 12 år 1 - 15:25
65 DNS Alberte Kjærsgaard (2006) Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
66 4.80 (w:+0.7) 2 Celina Hagihara (2006) 5.03 Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
67 4.18 (w:+0.0) 3 Elisabeth R. Elsner (2006) 4.26 Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
68 4.12 (w:+1.4) 5 Malika Bak Jensen (2006) 4.43 Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
69 4.19 (w:+0.3) 3 Talulah Filippa Axelsson (2006) Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
70 2.19.62 3 KIF P11 (2008) 4 x 200 meter stafet Piger 11 år 1 - 16:20
71 1.58.22 3 KIF D13 (2007) 4 x 200 meter stafet Drenge 13 år 1 - 16:50
72 DQ 9998 KIF P13 (2007) 4 x 200 meter stafet Piger 13 år 1 - 16:55
73 2.10 2 Sophia Bonde (2007) 2.20 Stangspring Piger 13 år 2 - 10:00
74 2.10 1 Talulah Filippa Axelsson (2006) 1.80 Stangspring Piger 13 år 2 - 10:00
75 2.15 (w:+0.0) 8 Isa Cornelia Zhao Olsen (2012) Længdespring Piger -7 år 2 - 10:00
76 DNS KIF D13 - 4x60hæk (2007) 4 x 60 meter hæk stafet Drenge 13 år 2 - 10:10
77 9.24 (w:-0.2) 4 Christian Elwert (2012) 40 meter Drenge -7 år 2 - 10:25
78 8.13 (w:-0.2) 1 Svend Børsting Holdgaard (2013) 40 meter Drenge -7 år 2 - 10:25
79 9.84 (w:-0.8) 3 Isa Cornelia Zhao Olsen (2012) 40 meter Piger -7 år 2 - 10:40
80 DNS Christian Elwert (2012) Længdespring Drenge -7 år 2 - 10:55
81 2.40 (w:+0.0) 3 Svend Børsting Holdgaard (2013) Længdespring Drenge -7 år 2 - 10:55
82 9.38 (w:-0.4) 1 Sophie Filtenborg Brandt (2009) 9.48 60 meter - Round 1 Piger 10 år 2 - 11:10
83 9.39 (w:-1.6) 3 Klara Hatini Pedersen (2008) 9.28 60 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:20
84 7.58 8 Isa Cornelia Zhao Olsen (2012) Boldkast Piger -7 år 2 - 11:30
85 10.70 (w:-1.5) 1 Celina Hagihara (2006) 10.61 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 11:35
86 11.67 (w:+0.6) 1 Elisabeth R. Elsner (2006) 11.81 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 11:35
87 11.14 (w:-1.5) 4 Malika Bak Jensen (2006) 11.32 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 11:35
88 12.31 (w:-1.5) 2 Talulah Filippa Axelsson (2006) 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 11:35
89 8.47 11 Christian Elwert (2012) Boldkast Drenge -7 år 2 - 11:45
90 12.62 8 Svend Børsting Holdgaard (2013) Boldkast Drenge -7 år 2 - 11:45
91 DNS Asta Garder (2007) 11.12 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:50
92 12.34 (w:-1.1) 2 Karla Nielsen (2008) 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:50
93 11.70 (w:-0.3) 5 Sophia Bonde (2007) 11.94 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:50
94 DNS August Juhl Horsgaard (2007) 10.95 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 12:00
95 11.17 (w:-0.8) 2 Kevin Jensen (2007) 11.65 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 12:00
96 12.25 (w:-0.3) 2 Marvin Jensen (2007) 12.66 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 12:00
97 11.81 (w:-0.8) 6 Samuel Kærhøg (2007) 11.47 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 12:00
98 8.81 2 Aliya Dahl (2007) 8.32 Kuglestød Piger 12 år 2 - 12:35
99 7.49 4 Sophia Bonde (2007) 7.28 Kuglestød Piger 12 år 2 - 12:35
100 13.71 5 Henok Kirmanen-Christiansen (2010) Spydkast Drenge 8-9 år 2 - 12:35
101 9.36 (w:-1.5) 2 Sophie Filtenborg Brandt (2009) 9.38 60 meter - Final Piger 10 år 2 - 12:45
102 9.32 (w:+0.8) 4 Klara Hatini Pedersen (2008) 9.39 60 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:55
103 11.27 (w:-1.0) 3 Kevin Jensen (2007) 11.17 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:10
104 12.23 (w:-0.3) 2 Marvin Jensen (2007) 12.25 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:10
105 11.90 (w:-1.0) 5 Samuel Kærhøg (2007) 11.81 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:10
106 1.15 5 Isabella Bonde (2008) 1.16 Højdespring Piger 11 år 2 - 13:25
107 10.70 (w:-1.8) 2 Celina Hagihara (2006) 10.70 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:30
108 11.86 (w:-1.8) 7 Elisabeth R. Elsner (2006) 11.67 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:30
109 11.30 (w:-1.8) 5 Malika Bak Jensen (2006) 11.14 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:30
110 DNS Talulah Filippa Axelsson (2006) 12.31 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:30
111 12.45 (w:-1.4) 1 Karla Nielsen (2008) 12.34 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
112 12.10 (w:-2.1) 5 Sophia Bonde (2007) 11.70 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
113 4.43 7 Henok Kirmanen-Christiansen (2010) Kuglestød Drenge 8-9 år 2 - 14:00
114 39.91 2 Elisabeth R. Elsner (2006) 42.79 Hammerkast Piger 13 år 2 - 14:05
115 DNS Marvin Jensen (2007) 7.31 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:45
116 2.19.26 8 Isabella Bonde (2008) 2.27.87 600 meter Piger 11 år 2 - 15:40
117 1.58.64 2 Klara Hatini Pedersen (2008) 2.05.06 600 meter Piger 11 år 2 - 15:40
118 1.50.84 2 Aliya Dahl (2007) 1.53.87 600 meter Piger 13 år 2 - 15:55
119 1.41.21 1 Celina Hagihara (2006) 1.43.78 600 meter Piger 13 år 2 - 15:55
120 5.24.89 2 Alma Juhl Horsgaard (2005) 5.19.33 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 16:05