Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

 

Amager AC
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 16.31 (w:+0.6) 1 Sebastian Monneret (2003) 16.33 110 meter hæk - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 10:00
2 4.59 (w:+0.7) 2 Carl Bäckström Nielsen (2007) 4.80 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
3 4.36 (w:+0.0) 4 Emil Zilmer Lund (2007) 4.12 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
4 43.07 2 Line Svare (2008) 42.18 Boldkast Piger 11 år 1 - 10:00
5 22.30 7 Silke Marie Bach Madsen (2008) 22.60 Boldkast Piger 11 år 1 - 10:00
6 24.61 13 Lucas Zwicki (2008) 29.97 Boldkast Drenge 11 år 1 - 10:00
7 14.08 (w:-1.1) 3 Annabelle Viple (2005) 13.31 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:10
8 17.24 (w:-1.1) 4 Tristan Trzecieski (2007) 17.31 80 meter hæk - Round 1 Drenge 13 år 1 - 10:15
9 DNS Annabelle Viple (2005) 4.02 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 10:15
10 4.43 (w:-0.3) 9 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 4.36 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 10:15
11 33.53 2 Thomas Brinch (1962) Diskoskast Mænd 55-59år 1 - 10:20
12 29.31 2 Sebastian Larsen (2001) 36.56 Diskoskast Mænd senior 1 - 10:20
13 DNS Ada Nissen Thyrsted (2006) 11.07 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 1 - 10:25
14 10.64 (w:+0.3) 1 Clara Juul Pallesen (2006) 10.58 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 1 - 10:25
15 DNS Estha Færch (2007) 11.66 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 1 - 10:25
16 14.54 (w:-0.1) 6 Silke Marie Bach Madsen (2008) 15.94 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:40
17 14.09 (w:-0.1) 4 Siri Nissen Thyrsted (2008) 13.71 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:40
18 1.25 4 Carl Bäckström Nielsen (2007) 1.41 Højdespring Drenge 13 år 1 - 10:50
19 1.35 2 Daniel Lund (2006) 1.32 Højdespring Drenge 13 år 1 - 10:50
20 1.20 5 Tristan Trzecieski (2007) 1.21 Højdespring Drenge 13 år 1 - 10:50
21 DNS Alfred Brekling Brushøj (2010) 10.82 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
22 9.67 (w:-0.4) 2 Balder Breinholst (2010) 10.23 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
23 10.86 (w:-0.4) 4 Otto Qvist (2010) 10.95 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
24 10.66 (w:-1.2) 1 Storm Breinholst (2013) 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
25 10.92 (w:-0.4) 5 Zach Ørtoft-Pedersen (2011) 11.05 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
26 3.63 (w:+0.0) 7 Johanne Marie Lilleøre (2008) 4.01 Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
27 2.87 (w:+0.0) 13 Silke Marie Bach Madsen (2008) 3.09 Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
28 3.01 (w:+1.1) 11 Siri Nissen Thyrsted (2008) 3.33 Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
29 DNS Ada Nissen Thyrsted (2006) 21.00 Spydkast Piger 13 år 1 - 11:05
30 20.03 8 Anna B Andersen (2006) 19.64 Spydkast Piger 13 år 1 - 11:05
31 11.76 17 Anna Nova Kronberg Andersen (2007) 15.04 Spydkast Piger 13 år 1 - 11:05
32 10.81 (w:-0.1) 1 Alva Wagner Toftddahl (2010) 11.41 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 11:15
33 DNS Franciska Trzecieski (2010) 10.70 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 11:15
34 12.62 (w:-2.4) 5 Lotus Zwicki (2011) 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 11:15
35 12.38 (w:-1.7) 2 Magnus Ravn Herche (2003) 12.36 100 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 11:35
36 DNF 9997 Anders Mathiesen (1955) 13.55 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 11:35
37 15.01 (w:-1.7) 4 Thomas Brinch (1962) 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 11:35
38 31.43 3 Caroline Jørgensen (2005) 26.81 Diskoskast Piger 14-15 år 1 - 11:35
39 DNS Alfred Brekling Brushøj (2010) 25.14 Boldkast Drenge 8-9 år 1 - 11:35
40 37.55 1 Otto Qvist (2010) 39.50 Boldkast Drenge 8-9 år 1 - 11:35
41 16.02 5 Line Svare (2008) Diskoskast Piger 11 år 1 - 11:50
42 11.36 6 Silke Marie Bach Madsen (2008) Diskoskast Piger 11 år 1 - 11:50
43 DNS Sebastian Monneret (2003) 16.31 110 meter hæk - Final Drenge 16-17 år 1 - 11:55
44 DNS Annabelle Viple (2005) 14.08 80 meter hæk - Final Piger 14-15 år 1 - 12:05
45 3.20 (w:+0.0) 5 Alva Wagner Toftddahl (2010) 3.18 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 12:05
46 DNS Franciska Trzecieski (2010) 3.32 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 12:05
47 2.20 (w:+0.0) 11 Lotus Zwicki (2011) 2.37 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 12:05
48 17.34 (w:-0.6) 4 Tristan Trzecieski (2007) 17.24 80 meter hæk - Final Drenge 13 år 1 - 12:10
49 3.39 (w:+0.6) 8 Hussein Ali (2004) 3.55 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:15
50 DNS Jaspar Olofsson (2004) 4.65 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:15
51 10.52 (w:-0.5) 2 Clara Juul Pallesen (2006) 10.64 60 meter hæk - Final Piger 13 år 1 - 12:20
52 DNS Ada Nissen Thyrsted (2006) 1.33 Højdespring Piger 13 år 1 - 12:30
53 1.45 1 Celina Jensen (2007) 1.45 Højdespring Piger 13 år 1 - 12:30
54 1.25 8 Isabella Kehler Krabbe (2006) 1.20 Højdespring Piger 13 år 1 - 12:30
55 1.25 9 Naja Lildholdt (2006) Højdespring Piger 13 år 1 - 12:30
56 14.59 (w:-1.3) 3 Silke Marie Bach Madsen (2008) 14.54 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 12:35
57 14.47 (w:-1.3) 2 Siri Nissen Thyrsted (2008) 14.09 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 12:35
58 11.22 10 Hussein Ali (2004) 10.63 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 12:50
59 12.49 (w:+1.0) 3 Magnus Ravn Herche (2003) 12.38 100 meter - Final Drenge 16-17 år 1 - 12:55
60 DNS Anders Mathiesen (1955) 100 meter - Final Mænd senior 1 - 12:55
61 DNF 9997 Thomas Brinch (1962) 15.01 100 meter - Final Mænd senior 1 - 12:55
62 1.55 1 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 1.60 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:00
63 9.74 (w:-1.3) 2 Balder Breinholst (2010) 9.67 60 meter - Final Drenge 8-9 år 1 - 13:15
64 10.54 (w:+0.2) 1 Otto Qvist (2010) 10.86 60 meter - Final Drenge 8-9 år 1 - 13:15
65 10.97 (w:-1.3) 8 Storm Breinholst (2013) 10.66 60 meter - Final Drenge 8-9 år 1 - 13:15
66 10.72 (w:+0.2) 2 Zach Ørtoft-Pedersen (2011) 10.92 60 meter - Final Drenge 8-9 år 1 - 13:15
67 10.83 (w:-0.6) 2 Alva Wagner Toftddahl (2010) 10.81 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 13:30
68 13.00 (w:-1.3) 6 Lotus Zwicki (2011) 12.62 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 13:30
69 10.66 1 Thomas Brinch (1962) Kuglestød Mænd 55-59år 1 - 13:40
70 13.11 1 Sebastian Larsen (2001) 12.14 Kuglestød Mænd senior 1 - 13:40
71 16.71 14 Hussein Ali (2004) 11.59 Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 13:40
72 19.75 13 Janus Stepping Christensen (2005) 22.43 Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 13:40
73 28.64 7 Oliver Larsen (2005) 23.98 Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 13:40
74 30.24 (w:-0.2) 1 Jonas Gretlund (2009) 31.62 200 meter Drenge 10 år 1 - 13:50
75 12.70 9 Emil Zilmer Lund (2007) 17.58 Spydkast Drenge 12 år 1 - 13:50
76 23.60 4 Tristan Trzecieski (2007) 21.88 Spydkast Drenge 12 år 1 - 13:50
77 35.21 (w:-1.2) 12 Lucas Zwicki (2008) 200 meter Drenge 11 år 1 - 14:00
78 3.44 (w:-1.5) 15 Anna Nova Kronberg Andersen (2007) 3.40 Længdespring Piger 12 år 1 - 14:05
79 4.75 (w:+0.0) 2 Celina Jensen (2007) 4.83 Længdespring Piger 12 år 1 - 14:05
80 4.33 (w:-1.4) 4 Estha Færch (2007) 4.29 Længdespring Piger 12 år 1 - 14:05
81 4.02 (w:+0.0) 5 Thit Tore Jensen (2007) Længdespring Piger 12 år 1 - 14:05
82 32.92 (w:-1.3) 12 Johanne Marie Lilleøre (2008) 20.08 200 meter Piger 11 år 1 - 14:10
83 36.79 (w:-0.8) 19 Siri Nissen Thyrsted (2008) 200 meter Piger 11 år 1 - 14:10
84 DNS Alfred Brekling Brushøj (2010) 3.01 Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 14:10
85 3.65 (w:+0.0) 1 Balder Breinholst (2010) 3.60 Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 14:10
86 3.20 (w:+0.0) 3 Otto Qvist (2010) 3.42 Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 14:10
87 2.93 (w:+1.6) 7 Zach Ørtoft-Pedersen (2011) 3.03 Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 14:10
88 32.18 (w:-2.0) 18 Anna B Andersen (2006) 200 meter Piger 13 år 1 - 14:40
89 30.40 (w:-0.9) 7 Clara Juul Pallesen (2006) 30.53 200 meter Piger 13 år 1 - 14:40
90 32.12 (w:-0.4) 17 Isabella Kehler Krabbe (2006) 31.71 200 meter Piger 13 år 1 - 14:40
91 26.98 5 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 25.67 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:40
92 27.27 (w:+2.0) 1 Carl Bäckström Nielsen (2007) 26.83 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:55
93 29.16 (w:+0.2) 6 Emil Zilmer Lund (2007) 30.73 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:55
94 DNS Alfred Brekling Brushøj (2010) 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:05
95 34.61 (w:-0.3) 2 Balder Breinholst (2010) 33.71 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:05
96 36.43 (w:-0.3) 6 Storm Breinholst (2013) 38.84 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:05
97 37.18 (w:+0.1) 8 Zach Ørtoft-Pedersen (2011) 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:05
98 4.57 (w:+0.0) 1 Jonas Gretlund (2009) 4.53 Længdespring Drenge 10 år 1 - 15:05
99 DNS Ada Nissen Thyrsted (2006) Diskoskast Piger 13 år 1 - 15:05
100 15.00 7 Anna B Andersen (2006) Diskoskast Piger 13 år 1 - 15:05
101 17.35 6 Clara Juul Pallesen (2006) 15.65 Diskoskast Piger 13 år 1 - 15:05
102 4.16 (w:+0.0) 12 Daniel Lund (2006) 4.21 Længdespring Drenge 13 år 1 - 15:10
103 41.13 (w:+0.2) 9 Alva Wagner Toftddahl (2010) 200 meter Piger 8-9 år 1 - 15:15
104 44.31 (w:+0.3) 12 Lotus Zwicki (2011) 200 meter Piger 8-9 år 1 - 15:15
105 2.92 (w:+0.0) 16 Lucas Zwicki (2008) 3.25 Længdespring Drenge 11 år 1 - 15:20
106 29.97 (w:-0.2) 2 Celina Jensen (2007) 200 meter Piger 12 år 1 - 15:25
107 31.62 (w:-0.2) 4 Thit Tore Jensen (2007) 200 meter Piger 12 år 1 - 15:25
108 DNS Annabelle Viple (2005) 28.54 200 meter Piger 14-15 år 1 - 15:45
109 28.66 (w:-0.7) 7 Caroline Jørgensen (2005) 28.47 200 meter Piger 14-15 år 1 - 15:45
110 DNS Gustav Bjaaland Andersen (2004) 2.07.29 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 16:05
111 4.04 (w:+0.0) 4 Isabella Kehler Krabbe (2006) 4.17 Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
112 3.42 (w:+0.3) 10 Naja Lildholdt (2006) 3.77 Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
113 4.41 (w:+0.0) 2 Selin Ruzhdi (2006) 4.62 Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
114 2.10.26 5 AAC P13 (2007) 4 x 200 meter stafet Piger 13 år 1 - 16:55
115 2.00 3 Clara Juul Pallesen (2006) Stangspring Piger 13 år 2 - 10:00
116 1.90 4 Isabella Kehler Krabbe (2006) Stangspring Piger 13 år 2 - 10:00
117 2.80 2 Annabelle Viple (2005) 2.91 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 10:00
118 18.45 6 Hussein Ali (2004) 17.32 Hammerkast Drenge 14-15 år 2 - 10:00
119 25.70 5 Janus Stepping Christensen (2005) 20.64 Hammerkast Drenge 14-15 år 2 - 10:00
120 DNS Alexander Vedel Møller (2012) 7.84 40 meter Drenge -7 år 2 - 10:25
121 8.90 (w:-1.2) 6 Felix Bäckström Nielsen (2013) 8.45 40 meter Drenge -7 år 2 - 10:25
122 8.54 (w:-1.2) 5 Sebastian Gretlund (2012) 8.45 40 meter Drenge -7 år 2 - 10:25
123 7.48 (w:-1.2) 1 Storm Breinholst (2013) 7.41 40 meter Drenge -7 år 2 - 10:25
124 DNS Alexander Vedel Møller (2012) 2.88 Længdespring Drenge -7 år 2 - 10:55
125 2.17 (w:+0.9) 7 Felix Bäckström Nielsen (2013) 2.42 Længdespring Drenge -7 år 2 - 10:55
126 2.32 (w:+0.0) 5 Sebastian Gretlund (2012) 2.59 Længdespring Drenge -7 år 2 - 10:55
127 2.90 (w:+0.4) 1 Storm Breinholst (2013) 3.02 Længdespring Drenge -7 år 2 - 10:55
128 12.07 (w:+0.6) 5 Isabella Kehler Krabbe (2006) 11.92 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 11:35
129 12.56 (w:+0.6) 8 Naja Lildholdt (2006) 12.60 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 11:35
130 11.74 (w:-1.5) 6 Selin Ruzhdi (2006) 11.64 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 11:35
131 6.94 2 Line Svare (2008) 7.14 Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:40
132 DNS Alexander Vedel Møller (2012) 20.21 Boldkast Drenge -7 år 2 - 11:45
133 12.63 7 Felix Bäckström Nielsen (2013) 13.87 Boldkast Drenge -7 år 2 - 11:45
134 14.50 6 Sebastian Gretlund (2012) 18.61 Boldkast Drenge -7 år 2 - 11:45
135 19.79 3 Storm Breinholst (2013) 17.94 Boldkast Drenge -7 år 2 - 11:45
136 13.38 (w:-1.1) 5 Anna Nova Kronberg Andersen (2007) 13.81 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:50
137 11.36 (w:-0.3) 2 Celina Jensen (2007) 11.10 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:50
138 12.42 (w:-1.1) 3 Estha Færch (2007) 12.04 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:50
139 12.53 (w:-0.3) 3 Tristan Trzecieski (2007) 12.55 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 12:00
140 32.00 3 Caroline Jørgensen (2005) 30.91 Hammerkast Piger 14-15 år 2 - 12:00
141 7.66 14 Ada Nissen Thyrsted (2006) 7.32 Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:10
142 8.28 9 Anna B Andersen (2006) 8.01 Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:10
143 8.90 8 Clara Juul Pallesen (2006) 8.89 Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:10
144 9.74 5 Isabella Kehler Krabbe (2006) 9.63 Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:10
145 5.41 11 Anna Nova Kronberg Andersen (2007) 6.65 Kuglestød Piger 12 år 2 - 12:35
146 7.14 6 Estha Færch (2007) 6.39 Kuglestød Piger 12 år 2 - 12:35
147 21.14 1 Balder Breinholst (2010) Spydkast Drenge 8-9 år 2 - 12:35
148 DNS Otto Qvist (2010) Spydkast Drenge 8-9 år 2 - 12:35
149 3.40 1 Sebastian Monneret (2003) 3.54 Stangspring Drenge 16-17 år 2 - 13:00
150 12.75 (w:-0.3) 4 Tristan Trzecieski (2007) 12.53 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:10
151 1.20 4 Line Svare (2008) 1.25 Højdespring Piger 11 år 2 - 13:25
152 1.10 6 Siri Nissen Thyrsted (2008) 1.13 Højdespring Piger 11 år 2 - 13:25
153 7.26 1 Franciska Trzecieski (2010) 6.63 Kuglestød Piger 8-9 år 2 - 13:25
154 12.13 (w:-1.7) 2 Isabella Kehler Krabbe (2006) 12.07 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:30
155 DNS Naja Lildholdt (2006) 12.56 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:30
156 DNS Selin Ruzhdi (2006) 11.74 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:30
157 DNS Anna Nova Kronberg Andersen (2007) 13.38 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
158 11.39 (w:-2.1) 2 Celina Jensen (2007) 11.36 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
159 DNS Estha Færch (2007) 12.42 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
160 13.76 (w:-0.9) 2 Caroline Jørgensen (2005) 13.56 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 14:00
161 DNS Alfred Brekling Brushøj (2010) 5.54 Kuglestød Drenge 8-9 år 2 - 14:00
162 7.10 1 Balder Breinholst (2010) 6.35 Kuglestød Drenge 8-9 år 2 - 14:00
163 6.17 2 Vagn Bjørn (2010) 5.92 Kuglestød Drenge 8-9 år 2 - 14:00
164 DNS Jaspar Olofsson (2004) 13.28 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 14:10
165 13.24 (w:-1.5) 4 Oliver Larsen (2005) 13.74 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 14:10
166 7.03 8 Annabelle Viple (2005) 7.54 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 14:35
167 9.35 6 Caroline Jørgensen (2005) 9.36 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 14:35
168 25.13 (w:+0.5) 2 Magnus Ravn Herche (2003) 24.93 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:40
169 6.51 10 Carl Bäckström Nielsen (2007) 7.55 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:45
170 4.95 11 Tristan Trzecieski (2007) 4.75 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:45
171 DNS Oliver Larsen (2005) 13.24 100 meter - Final Drenge 14-15 år 2 - 15:00
172 DNS Caroline Jørgensen (2005) 13.76 100 meter - Final Piger 14-15 år 2 - 15:10
173 5.35 9 Hussein Ali (2004) 6.06 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 15:20
174 9.09 6 Oliver Larsen (2005) 9.07 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 15:20
175 DNS Alfred Brekling Brushøj (2010) 2.16.52 600 meter Drenge 8-9 år 2 - 15:35
176 2.22.01 4 Balder Breinholst (2010) 600 meter Drenge 8-9 år 2 - 15:35
177 2.06.77 1 Vagn Bjørn (2010) 2.15.24 600 meter Drenge 8-9 år 2 - 15:35
178 2.03.26 4 Johanne Marie Lilleøre (2008) 600 meter Piger 11 år 2 - 15:40
179 2.19.06 7 Siri Nissen Thyrsted (2008) 2.19.33 600 meter Piger 11 år 2 - 15:40
180 DNS Jonas Gretlund (2009) 1.56.30 600 meter Drenge 11 år 2 - 15:45
181 2.04.22 13 Ada Nissen Thyrsted (2006) 1.56.80 600 meter Piger 13 år 2 - 15:55
182 1.51.84 3 Anna B Andersen (2006) 1.50.20 600 meter Piger 13 år 2 - 15:55
183 DNS Annabelle Viple (2005) 5.48.58 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 16:05
184 5.20.62 10 Daniel Lund (2006) 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 16:10
185 DNS Thomas Brinch (1962) Højdespring Mænd senior 3 -