Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

 

Greve Atletik
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 DNS Alfred Snede Due (2007) Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
2 18.53 10 Helene Andersen (2008) 19.26 Boldkast Piger 11 år 1 - 10:00
3 31.41 5 Sofie S. Olesen (2008) 30.56 Boldkast Piger 11 år 1 - 10:00
4 15.64 13 Tilde Ravnsbæk (2009) Boldkast Piger 11 år 1 - 10:00
5 28.42 11 Kasper Granlund (2009) Boldkast Drenge 11 år 1 - 10:00
6 29.86 10 Lucas Pedersen (2009) Boldkast Drenge 11 år 1 - 10:00
7 DNS Alfred Snede Due (2007) 80 meter hæk - Round 1 Drenge 13 år 1 - 10:15
8 14.06 2 Lone Metchen-Hjermind (1960) Diskoskast Kvinder senior 1 - 10:20
9 DNS Frederik Andersson (2001) Diskoskast Mænd senior 1 - 10:20
10 29.19 3 Peter Andersson (99) Diskoskast Mænd senior 1 - 10:20
11 14.01 (w:-0.3) 5 Leila Faljic (2008) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:40
12 12.97 (w:-1.2) 6 Bastian Birnbaum Nielsen (2011) 60 meter - Round 1 Drenge 8-9 år 1 - 11:00
13 3.35 (w:+0.0) 10 Anna Løie (2008) Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
14 3.98 (w:-0.1) 2 Filippa Jørgensen (2008) 4.09 Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
15 3.06 (w:+0.0) 10 Helene Andersen (2008) 3.37 Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
16 3.31 (w:+0.0) 8 Leila Faljic (2008) Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
17 4.10 (w:+0.4) 4 Sofie S. Olesen (2008) 4.11 Længdespring Piger 11 år 1 - 11:00
18 11.83 (w:-0.9) 4 Junaina Ahmed (2010) 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 11:15
19 11.20 (w:-2.4) 2 Sofie Ivarsen (2010) 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 11:15
20 DNS Frederik Andersson (2001) 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 11:35
21 DNS Kasper Andersson (97) 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 11:35
22 15.32 18 Daniel Rasmussen (2011) Boldkast Drenge 8-9 år 1 - 11:35
23 13.40 (w:+0.1) 2 Sara Olsson (2002) 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 11:45
24 13.95 (w:+0.1) 2 Jasmin Boe Rasmussen (2000) 100 meter - Round 1 Kvinder senior 1 - 11:45
25 18.94 (w:+0.1) 4 Lone Metchen-Hjermind (1960) 100 meter - Round 1 Kvinder senior 1 - 11:45
26 2.59 (w:+0.9) 8 Junaina Ahmed (2010) Længdespring Piger 8-9 år 1 - 12:05
27 2.68 (w:+0.0) 9 Sofie Ivarsen (2010) Længdespring Piger 8-9 år 1 - 12:05
28 DNS Leila Faljic (2008) 14.01 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 12:35
29 40.64 2 Christian Andersson (2006) Spydkast Drenge 13 år 1 - 12:50
30 23.52 6 Filip Kapczuk (2006) Spydkast Drenge 13 år 1 - 12:50
31 27.58 7 Emil Pedersen (2005) Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 12:50
32 9.54 3 Louise Høkilde-Wassmann (2003) 9.49 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:55
33 7.62 1 Lone Metchen-Hjermind (1960) Kuglestød Kvinder 55-59 år 1 - 12:55
34 13.37 (w:-1.4) 2 Sara Olsson (2002) 13.40 100 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 13:05
35 13.96 (w:-1.4) 2 Jasmin Boe Rasmussen (2000) 13.95 100 meter - Final Kvinder senior 1 - 13:05
36 19.35 (w:-1.4) 4 Lone Metchen-Hjermind (1960) 18.94 100 meter - Final Kvinder senior 1 - 13:05
37 3.18 (w:-1.7) 7 Ronja Revall (2009) Længdespring Piger 10 år 1 - 13:05
38 2.68 (w:+1.0) 10 Tilde Ravnsbæk (2009) Længdespring Piger 10 år 1 - 13:05
39 4.49 (w:-0.1) 1 Sara Olsson (2002) Længdespring Piger 16-17 år 1 - 13:10
40 3.79 (w:+1.6) 5 Emilie Pii (2000) Længdespring Kvinder senior 1 - 13:10
41 4.61 (w:-0.3) 3 Jasmin Boe Rasmussen (2000) Længdespring Kvinder senior 1 - 13:10
42 DNS Frederik Andersson (2001) Længdespring Mænd senior 1 - 13:10
43 4.72 (w:-0.6) 1 Thorbjørn Børresen (2001) Længdespring Mænd senior 1 - 13:10
44 13.80 (w:-0.3) 5 Bastian Birnbaum Nielsen (2011) 12.97 60 meter - Final Drenge 8-9 år 1 - 13:15
45 11.67 (w:-1.3) 2 Junaina Ahmed (2010) 11.83 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 13:30
46 11.15 (w:-0.6) 4 Sofie Ivarsen (2010) 11.20 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 13:30
47 11.09 3 Phillip H. Vegge (2000) Kuglestød Mænd senior 1 - 13:40
48 39.37 2 Emil Pedersen (2005) Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 13:40
49 33.97 4 Frederik Pedersen (2005) Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 13:40
50 35.90 (w:-0.5) 9 Kasper Granlund (2009) 200 meter Drenge 10 år 1 - 13:50
51 35.81 (w:-0.5) 8 Lucas Pedersen (2009) 200 meter Drenge 10 år 1 - 13:50
52 34.37 (w:-0.3) 11 Mikkel Drage (2008) 200 meter Drenge 11 år 1 - 14:00
53 DNS Niclas Madsen (2008) 200 meter Drenge 11 år 1 - 14:00
54 4.85 (w:+0.0) 1 Cecilie Carstensen (2007) 4.72 Længdespring Piger 12 år 1 - 14:05
55 30.92 (w:+0.5) 3 Filippa Jørgensen (2008) 33.2 200 meter Piger 11 år 1 - 14:10
56 36.99 (w:+0.5) 20 Helene Andersen (2008) 39.53 200 meter Piger 11 år 1 - 14:10
57 30.38 (w:-1.3) 2 Sofie S. Olesen (2008) 31.11 200 meter Piger 11 år 1 - 14:10
58 2.32 (w:+0.0) 10 Bastian Birnbaum Nielsen (2011) Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 14:10
59 2.68 (w:+0.0) 7 Daniel Rasmussen (2011) Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 14:10
60 3.09 (w:+0.1) 4 NIcolas Klitgaard (2010) Længdespring Drenge 8-9 år 1 - 14:10
61 38.52 (w:-2.1) 7 Tilde Ravnsbæk (2009) 200 meter Piger 10 år 1 - 14:20
62 25.07 (w:-1.8) 1 Christian Andersson (2006) 25.38 200 meter Drenge 13 år 1 - 14:30
63 30.88 (w:-2.0) 9 Frida Revall (2006) 200 meter Piger 13 år 1 - 14:40
64 31.39 (w:-2.0) 14 Viola Jensen (2006) 200 meter Piger 13 år 1 - 14:40
65 DNS Alfred Snede Due (2007) 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:55
66 46.79 (w:-1.7) 16 Daniel Rasmussen (2011) 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:05
67 38.43 (w:-1.7) 11 NIcolas Klitgaard (2010) 200 meter Drenge 8-9 år 1 - 15:05
68 3.12 (w:-0.3) 8 Kasper Granlund (2009) Længdespring Drenge 10 år 1 - 15:05
69 3.18 (w:-1.6) 7 Lucas Pedersen (2009) Længdespring Drenge 10 år 1 - 15:05
70 4.80 (w:+0.0) 4 Christian Andersson (2006) Længdespring Drenge 13 år 1 - 15:10
71 3.16 (w:+0.0) 15 Mikkel Drage (2008) 3.65 Længdespring Drenge 11 år 1 - 15:20
72 29.90 (w:-0.2) 1 Cecilie Carstensen (2007) 29.99 200 meter Piger 12 år 1 - 15:25
73 3.81 (w:+0.3) 8 Frida Revall (2006) Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
74 3.36 (w:+0.9) 9 Viola Jensen (2006) Længdespring Piger 13 år 1 - 16:05
75 22.26 6 Filip Kapczuk (2006) Diskoskast Drenge 13 år 1 - 16:05
76 2.14.64 2 Greve P11 (2009) 4 x 200 meter stafet Piger 11 år 1 - 16:20
77 DNS Greve M 4 x 200 meter stafet Mænd senior 1 - 16:40
78 1.54.73 1 Greve K (2002) 4 x 200 meter stafet Kvinder senior 1 - 16:45
79 DNS Greve D13 4 x 200 meter stafet Drenge 13 år 1 - 16:50
80 2.04.83 3 Greve P13 (2002) 4 x 200 meter stafet Piger 13 år 1 - 16:55
81 1.70 5 Cecilie Carstensen (2007) 1.60 Stangspring Piger 13 år 2 - 10:00
82 19.79 1 Filip Kapczuk (2006) Hammerkast Drenge 13 år 2 - 10:00
83 36.88 3 Emil Pedersen (2005) Hammerkast Drenge 14-15 år 2 - 10:00
84 34.80 4 Frederik Pedersen (2005) Hammerkast Drenge 14-15 år 2 - 10:00
85 54.84 1 Greve P11 (2008) 4 x 60 meter hæk stafet Piger 11 år 2 - 10:00
86 DNS Greve M11 4 x 60 meter hæk stafet Drenge 11 år 2 - 10:10
87 10.06 (w:-0.6) 3 Mikkel Drage (2008) 10.08 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 2 - 11:00
88 39.69 4 Phillip H. Vegge (2000) Hammerkast Mænd senior 2 - 11:05
89 10.08 (w:+0.7) 1 Ronja Revall (2009) 60 meter - Round 1 Piger 10 år 2 - 11:10
90 11.18 (w:+0.7) 4 Tilde Ravnsbæk (2009) 60 meter - Round 1 Piger 10 år 2 - 11:10
91 1.10 7 Mikkel Drage (2008) 1.05 Højdespring Drenge 11 år 2 - 11:15
92 10.64 (w:+0.0) 5 Anna Løie (2008) 60 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:20
93 9.87 (w:+0.0) 2 Filippa Jørgensen (2008) 9.92 60 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:20
94 11.05 (w:+0.0) 6 Karoline Rasmussen (2008) 60 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:20
95 8.96 (w:-1.6) 2 Sofie S. Olesen (2008) 8.68 60 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:20
96 4.40 7 Anna Løie (2008) Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:40
97 4.32 9 Helene Andersen (2008) Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:40
98 3.88 11 Karoline Rasmussen (2008) Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:40
99 11.61 (w:-0.3) 3 Cecilie Carstensen (2007) 11.50 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:50
100 11.67 (w:-0.3) 4 Sofie S. Olesen (2008) 11.64 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:50
101 10.30 (w:-0.3) 2 Christian Andersson (2006) 10.15 80 meter - Round 1 Drenge 13 år 2 - 12:10
102 DNS Frida Revall (2006) Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:10
103 5.98 20 Viola Jensen (2006) Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:10
104 10.29 (w:-1.2) 5 Mikkel Drage (2008) 10.06 60 meter - Final Drenge 11 år 2 - 12:35
105 9.92 (w:-1.5) 4 Ronja Revall (2009) 10.08 60 meter - Final Piger 10 år 2 - 12:45
106 11.07 (w:-1.7) 3 Tilde Ravnsbæk (2009) 11.18 60 meter - Final Piger 10 år 2 - 12:45
107 10.69 (w:-2.1) 4 Anna Løie (2008) 10.64 60 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:55
108 9.97 (w:-2.1) 2 Filippa Jørgensen (2008) 9.87 60 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:55
109 11.43 (w:-2.1) 6 Karoline Rasmussen (2008) 11.05 60 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:55
110 9.21 (w:+0.8) 2 Sofie S. Olesen (2008) 8.96 60 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:55
111 16.23 2 Phillip H. Vegge (2000) Vægtkast Mænd senior 2 - 13:00
112 10.24 (w:-2.7) 2 Christian Andersson (2006) 10.30 80 meter - Final Drenge 13 år 2 - 13:20
113 5.70 10 Mikkel Drage (2008) 5.98 Kuglestød Drenge 11 år 2 - 13:40
114 DNS Niclas Madsen (2008) Kuglestød Drenge 11 år 2 - 13:40
115 21.89 4 Louise Høkilde-Wassmann (2003) 25.00 Spydkast Piger 16-17 år 2 - 13:40
116 16.90 5 Sara Olsson (2002) Spydkast Piger 16-17 år 2 - 13:40
117 11.52 (w:-2.1) 3 Cecilie Carstensen (2007) 11.61 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
118 11.96 (w:-2.1) 4 Sofie S. Olesen (2008) 11.67 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
119 5.64 3 NIcolas Klitgaard (2010) Kuglestød Drenge 8-9 år 2 - 14:00
120 DNS Emilie Pii (2000) Spydkast Kvinder senior 2 - 14:35
121 33.00 3 Jasmin Boe Rasmussen (2000) Spydkast Kvinder senior 2 - 14:35
122 49.33 1 Steffen Sjørslev (1997) Spydkast Mænd senior 2 - 14:35
123 DNS Kasper Andersson (97) 200 meter Mænd senior 2 - 14:45
124 25.65 (w:-0.7) 4 Kim Vilborg (72) 25.0 200 meter Mænd senior 2 - 14:45
125 DNS Alfred Snede Due (2007) Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:45
126 DNS Christian Andersson (2006) Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:45
127 7.80 8 Filip Kapczuk (2006) Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:45
128 DNS Louise Høkilde-Wassmann (2003) 27.02 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:50
129 11.90 3 Emil Pedersen (2005) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 15:20
130 12.77 2 Frederik Pedersen (2005) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 15:20
131 1.57.67 1 Filippa Jørgensen (2008) 2.04.1 600 meter Piger 11 år 2 - 15:40
132 2.19.31 9 Helene Andersen (2008) 2.33.56 600 meter Piger 11 år 2 - 15:40
133 DNF 9997 Alfred Snede Due (2007) 600 meter Drenge 13 år 2 - 15:50
134 2.05.45 10 Kasper Ivarsen (2006) 600 meter Drenge 13 år 2 - 15:50
135 1.59.19 9 Frida Revall (2006) 600 meter Piger 13 år 2 - 15:55
136 2.01.36 12 Viola Jensen (2006) 600 meter Piger 13 år 2 - 15:55
137 4.27.10 1 Victor Tvistholm Jørgensen (2004) 4.24.7 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 16:10