ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 400 DNS Mads Rubek Vitoft (2003) 0.29 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 10:00
2 340 DNS Carl Johan Zachariae (2004) 8.60 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
3 351 7.85 2 Dhruv Mehrotra (2003) 7.84 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
4 362 DNS Frederik Thorup Sørensen (2004) 7.82 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
5 395 7.91 3 Luis Maillet (2004) 7.97 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
6 400 DNS Mads Rubek Vitoft (2003) 8.18 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
7 427 10.72 7 Sebastian Thulstrup (2004) 10.77 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
8 434 7.59 1 Sofus Peter Lassen (2003) 7.57 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
9 437 8.07 4 Tobias Jappe Bjerre (2004) 8.42 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
10 442 7.70 2 Vilhelm Krüger (2004) 7.58 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
11 340 DNS Carl Johan Zachariae (2004) Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
12 351 5.58 5 Dhruv Mehrotra (2003) 5.21 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
13 427 12 Sebastian Thulstrup (2004) 3.24 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
14 434 6.04 2 Sofus Peter Lassen (2003) 6.13 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
15 437 5.69 4 Tobias Jappe Bjerre (2004) Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
16 442 5.99 3 Vilhelm Krüger (2004) Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
17 395 2.20.69 8 Luis Maillet (2004) 2.46.27 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 14:00
18 425 2.35.23 11 Samuel Tiger Richmond (2004) 2.24.93 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 14:00
19 351 DNS Dhruv Mehrotra (2003) 7.85 60 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 15:10
20 395 8.03 4 Luis Maillet (2004) 7.91 60 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 15:10
21 434 7.53 1 Sofus Peter Lassen (2003) 7.59 60 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 15:10
22 437 8.07 5 Tobias Jappe Bjerre (2004) 8.07 60 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 15:10
23 442 7.68 2 Vilhelm Krüger (2004) 7.70 60 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 15:10
24 404 10.17.66 2 Marcus Rølling (2003) 10.00.62 3000 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:35
25 351 1.45 6 Dhruv Mehrotra (2003) 1.45 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
26 400 DNS Mads Rubek Vitoft (2003) 0.17 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
27 437 1.73 2 Tobias Jappe Bjerre (2004) 1.75 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
28 444 1.76 1 Wilhelm Kopp (2003) 1.82 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
29 351 9.07 3 Dhruv Mehrotra (2003) 8.88 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 10:50
30 403 10.02 6 Malte Bank (2003) 10.28 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 10:50
31 434 8.72 1 Sofus Peter Lassen (2003) 8.81 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 10:50
32 340 DNS Carl Johan Zachariae (2004) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
33 400 14.16 1 Mads Rubek Vitoft (2003) 14.21 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
34 425 DNS Samuel Tiger Richmond (2004) 9.35 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
35 437 11.76 3 Tobias Jappe Bjerre (2004) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
36 442 11.11 4 Vilhelm Krüger (2004) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
37 444 11.79 2 Wilhelm Kopp (2003) 10.54 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
38 404 4.54.97 9 Marcus Rølling (2003) 4.47.11 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:30
39 351 26.06 4 Dhruv Mehrotra (2003) 26.5 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
40 362 DNS Frederik Thorup Sørensen (2004) 26.20 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
41 395 25.37 3 Luis Maillet (2004) 25.31 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
42 403 28.06 10 Malte Bank (2003) 28.78 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
43 425 DNS Samuel Tiger Richmond (2004) 28.19 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
44 442 24.80 1 Vilhelm Krüger (2004) 25.82 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40