ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 422 13.90 4 Queen Riege (2008) 60 meter hæk Piger 10 år 2 - 09:00
2 351 1.45 6 Dhruv Mehrotra (2003) 1.45 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
3 400 DNS Mads Rubek Vitoft (2003) 0.17 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
4 437 1.73 2 Tobias Jappe Bjerre (2004) 1.75 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
5 444 1.76 1 Wilhelm Kopp (2003) 1.82 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
6 322 4.25 11 Amélie Vejlgaard (2005) 4.06 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
7 359 4.90 1 Emilie Børregaard Voigt (2005) 5.04 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
8 370 4.30 10 Ingrid Gram Jensen (2005) 4.30 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
9 381 4.63 4 Kaisa Duedam Ventrup (2005) 4.53 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
10 382 4.11 12 Karla Bundgaard Langvik (2005) 4.46 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
11 429 4.64 3 Signe Juhl Laursen (2005) 4.10 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
12 432 4.44 7 Sofia Thøgersen (2005) 4.73 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
13 435 6.32 4 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) 7.40 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
14 438 4.69 6 Tobias Lykke Nørgaard (2006) 6.72 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
15 445 4.91 5 William Hvass (2006) 5.80 Kuglestød Drenge 12 år 2 - 09:00
16 343 11.32 1 Celine Frisch Erichsen (2007) 11.67 60 meter hæk Piger 11 år 2 - 09:10
17 366 12.12 2 Helene Salomonsen (2007) 12.06 60 meter hæk Piger 11 år 2 - 09:10
18 334 15.93 4 Anton Maaløe (2008) 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 09:30
19 374 12.89 1 Johan Dahl Kokkegård (2008) 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 09:30
20 398 13.86 2 Mads Augustinus Rasmussen (2008) 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 09:30
21 324 12.82 4 Anders Silleborg (2007) 60 meter hæk Drenge 11 år 2 - 09:40
22 363 14.31 4 Freja Abraham (2006) 13.52 60 meter hæk - Round 1 Piger 12 år 2 - 09:45
23 396 12.23 1 Luna Frid Hanberg (2006) 12.08 60 meter hæk - Round 1 Piger 12 år 2 - 09:45
24 421 12.99 4 Pil Nedergaard (2006) 13.09 60 meter hæk - Round 1 Piger 12 år 2 - 09:45
25 339 12.10 3 Bolette Nimskov (2005) 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
26 370 11.84 2 Ingrid Gram Jensen (2005) 12.08 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
27 381 10.97 1 Kaisa Duedam Ventrup (2005) 10.71 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
28 382 12.58 3 Karla Bundgaard Langvik (2005) 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
29 393 14.52 6 Louise Busekist (2005) 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
30 397 13.37 4 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) 13.89 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
31 429 13.39 5 Signe Juhl Laursen (2005) 13.32 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
32 432 11.00 1 Sofia Thøgersen (2005) 10.67 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
33 335 7.90 5 Asger Liboriussen (2005) 7.91 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 09:50
34 443 DNS Vitus Rosenkrands (2005) 7.39 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 09:50
35 354 12.53 5 Eli Riege (2006) 11.20 60 meter hæk Drenge 12 år 2 - 10:05
36 435 11.90 3 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) 60 meter hæk Drenge 12 år 2 - 10:05
37 373 1.74 3 Jacob Rosenlund (2001) 1.83 Højdespring Drenge 16-17 år 2 - 10:05
38 412 1.74 4 Nikolaj Grønbech (2002) Højdespring Drenge 16-17 år 2 - 10:05
39 420 1.71 5 Oswald Carstensen (2001) 1.71 Højdespring Drenge 16-17 år 2 - 10:05
40 338 2.40 2 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) 2.40 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 10:05
41 441 DNS Vigga Fich (2004) Stangspring Piger 14-15 år 2 - 10:05
42 324 4.13 4 Anders Silleborg (2007) 4.13 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:05
43 401 3.80 7 Mads Vincenten (2007) 3.77 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:05
44 430 DNS Simon Castberg Kaus (2007) 3.10 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:05
45 332 9.26 2 Annika Baun Haldbo (2004) 9.48 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:15
46 380 10.35 4 Josephine Koch Jacobsen (2003) 9.80 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:15
47 384 9.08 1 Karla Schärfe (2003) 9.15 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:15
48 441 DNS Vigga Fich (2004) 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:15
49 335 11.86 3 Asger Liboriussen (2005) 60 meter hæk Drenge 13 år 2 - 10:30
50 386 13.13 5 Kasper Schimmell Smith (2005) 11.78 60 meter hæk Drenge 13 år 2 - 10:30
51 319 DNS Alberthe W Simonsen (2002) 10.45 60 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 10:40
52 333 DNS Annika Eppers (2002) 60 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 10:40
53 356 DNS Ellen Lawaetz (2002) 9.97 60 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 10:40
54 367 8.97 1 Ida Beiter Bomme (2001) 9.08 60 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 10:40
55 351 9.07 3 Dhruv Mehrotra (2003) 8.88 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 10:50
56 403 10.02 6 Malte Bank (2003) 10.28 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 10:50
57 434 8.72 1 Sofus Peter Lassen (2003) 8.81 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 10:50
58 329 3.74 8 Anna Liboriussen (2006) Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
59 388 DNS Laura Diaz Friis (2006) 3.91 Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
60 396 4.00 4 Luna Frid Hanberg (2006) Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
61 361 9.31 1 Emilie R Hansen (1999) 9.17 60 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 11:05
62 365 9.75 3 Hannah Illum Petersen (2000) 9.90 60 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 11:05
63 325 8.72 1 Andreas Christoffersen (2001) 8.89 60 meter hæk Drenge 16-17 år 2 - 11:25
64 399 DNS Mads Lund (2000) 60 meter hæk Drenge 18-19 år 2 - 11:25
65 415 8.21 1 Oliver Chabert (1999) 8.37 60 meter hæk Drenge 18-19 år 2 - 11:25
66 354 1.30 2 Eli Riege (2006) 1.43 Højdespring Drenge 12 år 2 - 11:40
67 435 1.25 4 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) Højdespring Drenge 12 år 2 - 11:40
68 334 3.12 10 Anton Maaløe (2008) 2.64 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
69 374 3.79 3 Johan Dahl Kokkegård (2008) 3.84 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
70 398 3.22 9 Mads Augustinus Rasmussen (2008) 3.35 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
71 446 3.68 5 William Matthew Buck (2008) 3.57 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
72 447 3.48 6 William Thøgersen (2008) 3.23 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
73 321 8.28 1 Amalie Sofie Nielsen (2007) 8.44 Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:45
74 343 6.01 5 Celine Frisch Erichsen (2007) 5.87 Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:45
75 366 6.28 3 Helene Salomonsen (2007) 5.74 Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:45
76 402 6.47 2 Maja Børregaard Voigt (2007) 6.30 Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:45
77 334 3.56.42 3 Anton Maaløe (2008) 1000 meter Drenge 10 år 2 - 12:00
78 446 3.54.02 2 William Matthew Buck (2008) 1000 meter Drenge 10 år 2 - 12:00
79 447 3.35.97 1 William Thøgersen (2008) 1000 meter Drenge 10 år 2 - 12:00
80 324 3.30.00 3 Anders Silleborg (2007) 3.27.89 1000 meter Drenge 11 år 2 - 12:10
81 401 3.25.43 1 Mads Vincenten (2007) 3.31.33 1000 meter Drenge 11 år 2 - 12:10
82 363 3.45.32 2 Freja Abraham (2006) 3.42.66 1000 meter Piger 12 år 2 - 12:20
83 335 1.41 1 Asger Liboriussen (2005) 1.40 Højdespring Drenge 13 år 2 - 12:20
84 326 DNS Anemone Brandt Camphausen (2005) 3.31.14 1000 meter Piger 13 år 2 - 12:25
85 330 3.38.23 5 Anna Tikjøb Rasmussen (2005) 1000 meter Piger 13 år 2 - 12:25
86 397 3.39.55 6 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) 1000 meter Piger 13 år 2 - 12:25
87 432 3.09.94 1 Sofia Thøgersen (2005) 3.06.51 1000 meter Piger 13 år 2 - 12:25
88 340 DNS Carl Johan Zachariae (2004) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
89 400 14.16 1 Mads Rubek Vitoft (2003) 14.21 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
90 425 DNS Samuel Tiger Richmond (2004) 9.35 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
91 437 11.76 3 Tobias Jappe Bjerre (2004) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
92 442 11.11 4 Vilhelm Krüger (2004) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
93 444 11.79 2 Wilhelm Kopp (2003) 10.54 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
94 445 3.32.45 4 William Hvass (2006) 3.31.74 1000 meter Drenge 12 år 2 - 12:35
95 332 24 Annika Baun Haldbo (2004) 5.00 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
96 336 4.19 16 Asta Ellermann-Kingombe (2004) Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
97 338 4.40 11 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
98 380 DNS Josephine Koch Jacobsen (2003) 5.16 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
99 384 5.20 2 Karla Schärfe (2003) 5.01 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
100 416 3.82 21 Olivia Emily Helleskov (2003) 4.36 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
101 439 3.49 23 Tsinat Krause (2004) Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
102 364 3.11.23 2 Gustav Herold (2005) 3.10.91 1000 meter Drenge 13 år 2 - 12:45
103 386 3.50.25 8 Kasper Schimmell Smith (2005) 3.37.01 1000 meter Drenge 13 år 2 - 12:45
104 355 5.13.07 7 Elisabeth Rønnstad (2004) 5.34.74 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
105 357 5.30.89 11 Elvira Helleskov Batko (2004) 5.27.06 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
106 406 4.46.33 1 Marie Falkebo Jensen (2003) 4.45.15 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
107 423 5.52.32 12 Regitze Steenberg (2003) 5.38.00 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
108 426 5.11.41 6 Sarah Glad (2003) 4.58.79 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
109 327 5.37.45 3 Anna Clara Skjærbæk (2002) 4.52.87 1500 meter Piger 16-17 år 2 - 13:15
110 410 5.06.31 1 Mie Hylling Axelson (2002) 4.59.00 1500 meter Piger 16-17 år 2 - 13:15
111 374 1.10 4 Johan Dahl Kokkegård (2008) 1.01 Højdespring Drenge 10 år 2 - 13:15
112 446 1.10 2 William Matthew Buck (2008) Højdespring Drenge 10 år 2 - 13:15
113 404 4.54.97 9 Marcus Rølling (2003) 4.47.11 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:30
114 345 DNS Christian Lindgreen (2002) 4.21.15 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:55
115 350 4.19.78 1 Conrad Lind (2001) 4.13.24 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:55
116 389 DNS Linus Lindquist (2002) 4.22.02 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:55
117 408 4.57.59 5 Mathias Laugesen (2002) 4.57.79 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:55
118 414 4.24.58 3 Noah Grunnet Nouri (2002) 4.27.25 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:55
119 412 13.91 1 Nikolaj Grønbech (2002) Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 13:55
120 420 12.28 2 Oswald Carstensen (2001) Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 13:55
121 439 29.84 5 Tsinat Krause (2004) 29.57 200 meter Piger 14-15 år 2 - 14:05
122 401 1.15 6 Mads Vincenten (2007) 1.10 Højdespring Drenge 11 år 2 - 14:05
123 356 DNS Ellen Lawaetz (2002) 5.17 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
124 367 5.30 1 Ida Beiter Bomme (2001) 5.56 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
125 368 4.86 6 Ida Lyngby (2002) 4.29 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
126 379 4.67 8 Josefine Sørensen (2002) 4.64 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
127 392 5.23 2 Louise Bach Moore (2001) 5.14 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
128 405 5.20 3 Maria Skov Kragh (2001) 5.13 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
129 409 4.15 11 Mathilda Gertz (2002) 4.25 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
130 440 4.96 5 Victoria Lendal (2002) 5.28 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
131 365 5.35 1 Hannah Illum Petersen (2000) 5.69 Længdespring Piger 18-19 år 2 - 14:05
132 333 DNS Annika Eppers (2002) 28.68 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:30
133 351 26.06 4 Dhruv Mehrotra (2003) 26.5 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
134 362 DNS Frederik Thorup Sørensen (2004) 26.20 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
135 395 25.37 3 Luis Maillet (2004) 25.31 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
136 403 28.06 10 Malte Bank (2003) 28.78 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
137 425 DNS Samuel Tiger Richmond (2004) 28.19 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
138 442 24.80 1 Vilhelm Krüger (2004) 25.82 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
139 419 DNS Osadeba Isaac (2002) 25.01 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:00
140 320 13.42 6 Alexander Haugeby (2000) Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:00
141 341 16.34 1 Casper Jørgensen (1999) 15.35 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:00
142 344 DNS Christian Gundersen (1999) Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:00
143 399 14.63 3 Mads Lund (2000) Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:00
144 396 12.10 2 Luna Frid Hanberg (2006) 12.23 60 meter hæk - Final Piger 12 år 2 - 15:20
145 421 12.82 4 Pil Nedergaard (2006) 12.99 60 meter hæk - Final Piger 12 år 2 - 15:20
146 339 DNS Bolette Nimskov (2005) 12.10 60 meter hæk - Final Piger 13 år 2 - 15:40
147 370 11.39 4 Ingrid Gram Jensen (2005) 11.84 60 meter hæk - Final Piger 13 år 2 - 15:40
148 381 10.63 1 Kaisa Duedam Ventrup (2005) 10.97 60 meter hæk - Final Piger 13 år 2 - 15:40
149 382 11.33 3 Karla Bundgaard Langvik (2005) 12.58 60 meter hæk - Final Piger 13 år 2 - 15:40
150 397 13.65 7 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) 13.37 60 meter hæk - Final Piger 13 år 2 - 15:40
151 432 10.85 2 Sofia Thøgersen (2005) 11.00 60 meter hæk - Final Piger 13 år 2 - 15:40
152 332 9.76 5 Annika Baun Haldbo (2004) 9.26 60 meter hæk - Final Piger 14-15 år 2 - 15:50
153 380 DNS Josephine Koch Jacobsen (2003) 10.35 60 meter hæk - Final Piger 14-15 år 2 - 15:50
154 384 9.18 2 Karla Schärfe (2003) 9.08 60 meter hæk - Final Piger 14-15 år 2 - 15:50