ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Amager AC
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 22 10.34 5 Susanna Ring (2008) 10.77 60 meter Piger 10 år 1 - 09:00
2 1 1.10 5 Ada Nissen Thyrsted (2006) 1.21 Højdespring Piger 12 år 1 - 09:00
3 4 3.60 6 Anton Malkov (2006) 3.73 Længdespring Drenge 12 år 1 - 09:00
4 7 DNS Daniel Lund (2006) 3.86 Længdespring Drenge 12 år 1 - 09:00
5 5 9.82 3 August Cudrio Thomsen (2008) 9.79 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 09:20
6 472 DNS Alexander Røssel (2007) 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 09:30
7 6 9.07 1 Carl Bäckström Nielsen (2007) 8.93 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 09:30
8 473 DNS Frederik Røssel (2007) 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 09:30
9 10 9.99 6 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 60 meter - Indl. Piger 13 år 1 - 09:40
10 12 9.23 2 Laura-Jo Buchard Hansen (2005) 9.02 60 meter - Indl. Piger 13 år 1 - 09:40
11 13 DNS Lilya Duncan (2005) 60 meter - Indl. Piger 13 år 1 - 09:40
12 24 9.96 6 Vilma T Petersen (2005) 60 meter - Indl. Piger 13 år 1 - 09:40
13 20 9.09 2 Selin Ruzhdi (2006) 9.39 60 meter - Round 1 Piger 12 år 1 - 09:55
14 11 8.78 3 Laura Juul Pallesen (2003) 8.83 60 meter - Indl. Piger 14-15 år 1 - 10:00
15 21 1.00 3 Siri Nissen Thyrsted (2008) 1.00 Højdespring Piger 10 år 1 - 10:00
16 19 2.80 1 Sebastian Monneret (2003) 2.90 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 10:00
17 23 2.50 3 Viktor B Petersen (2003) 2.33 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 10:00
18 18 3.93 7 Oliver Larsen (2005) 4.34 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:00
19 3 6.33 13 Annabelle Viple (2005) 6.35 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
20 13 DNS Lilya Duncan (2005) Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
21 21 2.58 10 Siri Nissen Thyrsted (2008) 2.70 Længdespring Piger 10 år 1 - 11:10
22 22 3.14 9 Susanna Ring (2008) 3.17 Længdespring Piger 10 år 1 - 11:10
23 4 9.55 4 Anton Malkov (2006) 9.52 60 meter - Round 1 Drenge 12 år 1 - 11:30
24 18 9.31 5 Oliver Larsen (2005) 9.08 60 meter - Round 1 Drenge 13 år 1 - 11:40
25 472 DNS Alexander Røssel (2007) 1.13.0 400 meter Drenge 11 år 1 - 12:10
26 6 1.09.97 1 Carl Bäckström Nielsen (2007) 1.10.25 400 meter Drenge 11 år 1 - 12:10
27 473 DNS Frederik Røssel (2007) 1.19.1 400 meter Drenge 11 år 1 - 12:10
28 14 1.38 5 Liva Lindgren (2003) 1.41 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 12:10
29 9 4.51 9 Gustav Bjaaland Andersen (2004) 4.87 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
30 19 5.07 8 Sebastian Monneret (2003) 5.29 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
31 23 5.55 6 Viktor B Petersen (2003) 5.12 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
32 5 1.15.28 2 August Cudrio Thomsen (2008) 1.17.17 400 meter Drenge 10 år 1 - 12:30
33 16 1.35.36 9 Lucas Zwicki (2008) 1.34.24 400 meter Drenge 10 år 1 - 12:30
34 21 1.30.08 8 Siri Nissen Thyrsted (2008) 1.29.91 400 meter Piger 10 år 1 - 12:40
35 22 1.28.73 7 Susanna Ring (2008) 1.30.76 400 meter Piger 10 år 1 - 12:40
36 1 2.15.50 10 Ada Nissen Thyrsted (2006) 2.21.09 600 meter Piger 12 år 1 - 12:55
37 2 2.00.64 3 Anna Bjaaland Andersen (2006) 2.10.21 600 meter Piger 12 år 1 - 12:55
38 20 2.06.90 7 Selin Ruzhdi (2006) 2.16.00 600 meter Piger 12 år 1 - 12:55
39 3 1.57.06 4 Annabelle Viple (2005) 1.51.01 600 meter Piger 13 år 1 - 13:10
40 13 DNS Lilya Duncan (2005) 600 meter Piger 13 år 1 - 13:10
41 24 DNS Vilma T Petersen (2005) 600 meter Piger 13 år 1 - 13:10
42 2 7.08 11 Anna Bjaaland Andersen (2006) 6.65 Kuglestød Piger 12 år 1 - 13:10
43 20 6.65 14 Selin Ruzhdi (2006) 5.66 Kuglestød Piger 12 år 1 - 13:10
44 10 1.34 4 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 1.40 Højdespring Piger 13 år 1 - 13:55
45 9 2.23.23 10 Gustav Bjaaland Andersen (2004) 2.10.55 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 14:00
46 11 8.70 7 Laura Juul Pallesen (2003) 8.78 60 meter - Semi Piger 14-15 år 1 - 14:25
47 12 9.08 5 Laura-Jo Buchard Hansen (2005) 9.23 60 meter - Semi Piger 13 år 1 - 14:30
48 5 5.65 4 August Cudrio Thomsen (2008) 5.14 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:30
49 16 5.43 5 Lucas Zwicki (2008) 4.49 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:30
50 20 9.16 4 Selin Ruzhdi (2006) 9.09 60 meter - Final Piger 12 år 1 - 14:50
51 5 9.69 6 August Cudrio Thomsen (2008) 9.82 60 meter - Final Drenge 10 år 1 - 14:55
52 6 8.83 2 Carl Bäckström Nielsen (2007) 9.07 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 15:05
53 12 9.26 8 Laura-Jo Buchard Hansen (2005) 9.08 60 meter - Finale Piger 13 år 1 - 16:05
54 14 9.73 2 Liva Lindgren (2003) Trespring Piger 14-15 år 1 - 16:10
55 460 15.03 5 Lærke Glæsel (2008) 60 meter hæk Piger 10 år 2 - 09:00
56 19 1.61 3 Sebastian Monneret (2003) 1.67 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
57 10 3.38 22 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 3.67 Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
58 17 12.73 3 Mads Varnike Schiff (2007) 13.34 60 meter hæk Drenge 11 år 2 - 09:40
59 1 13.70 2 Ada Nissen Thyrsted (2006) 12.30 60 meter hæk - Round 1 Piger 12 år 2 - 09:45
60 20 12.64 2 Selin Ruzhdi (2006) 60 meter hæk - Round 1 Piger 12 år 2 - 09:45
61 3 12.22 2 Annabelle Viple (2005) 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
62 10 14.35 5 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 13.34 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
63 24 12.83 4 Vilma T Petersen (2005) 12.75 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 2 - 09:50
64 18 7.55 6 Oliver Larsen (2005) 7.06 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 09:50
65 7 13.23 7 Daniel Lund (2006) 12.77 60 meter hæk Drenge 12 år 2 - 10:05
66 3 2.00 2 Annabelle Viple (2005) Stangspring Piger 13 år 2 - 10:05
67 12 1.90 3 Laura-Jo Buchard Hansen (2005) 1.90 Stangspring Piger 13 år 2 - 10:05
68 8 2.00 5 Eva Kirstein Jensen (2004) 1.90 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 10:05
69 6 4.32 2 Carl Bäckström Nielsen (2007) 4.56 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:05
70 17 3.77 8 Mads Varnike Schiff (2007) 3.95 Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:05
71 11 9.68 2 Laura Juul Pallesen (2003) 9.78 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:15
72 18 11.70 2 Oliver Larsen (2005) 12.73 60 meter hæk Drenge 13 år 2 - 10:30
73 23 9.05 2 Viktor B Petersen (2003) 9.22 60 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 10:50
74 1 3.96 5 Ada Nissen Thyrsted (2006) 3.94 Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
75 20 4.05 3 Selin Ruzhdi (2006) 3.91 Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
76 460 3.92 3 Lærke Glæsel (2008) Kuglestød Piger 10 år 2 - 10:50
77 7 1.25 5 Daniel Lund (2006) 1.28 Højdespring Drenge 12 år 2 - 11:40
78 21 4.32.41 6 Siri Nissen Thyrsted (2008) 1000 meter Piger 10 år 2 - 11:45
79 5 3.92 2 August Cudrio Thomsen (2008) 3.86 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
80 5 DNS August Cudrio Thomsen (2008) 4.27.5 1000 meter Drenge 10 år 2 - 12:00
81 2 3.45.70 3 Anna Bjaaland Andersen (2006) 3.47.30 1000 meter Piger 12 år 2 - 12:20
82 3 3.40.44 7 Annabelle Viple (2005) 1000 meter Piger 13 år 2 - 12:25
83 19 8.87 10 Sebastian Monneret (2003) 9.50 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 12:30
84 14 4.09 17 Liva Lindgren (2003) 4.50 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
85 15 3.88 19 Liva Vendelboe Hagensen (2003) 3.72 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
86 5 1.10 3 August Cudrio Thomsen (2008) 1.10 Højdespring Drenge 10 år 2 - 13:15
87 9 4.50.33 6 Gustav Bjaaland Andersen (2004) 5.22.27 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:30
88 14 30.28 7 Liva Lindgren (2003) 29.77 200 meter Piger 14-15 år 2 - 14:05
89 15 31.05 10 Liva Vendelboe Hagensen (2003) 30.97 200 meter Piger 14-15 år 2 - 14:05
90 17 1.15 5 Mads Varnike Schiff (2007) 1.20 Højdespring Drenge 11 år 2 - 14:05
91 9 29.41 11 Gustav Bjaaland Andersen (2004) 28.60 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
92 23 26.70 6 Viktor B Petersen (2003) 26.54 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
93 1 DNS Ada Nissen Thyrsted (2006) 13.70 60 meter hæk - Final Piger 12 år 2 - 15:20
94 20 12.99 5 Selin Ruzhdi (2006) 12.64 60 meter hæk - Final Piger 12 år 2 - 15:20
95 3 12.31 5 Annabelle Viple (2005) 12.22 60 meter hæk - Final Piger 13 år 2 - 15:40
96 24 12.94 6 Vilma T Petersen (2005) 12.83 60 meter hæk - Final Piger 13 år 2 - 15:40
97 11 9.68 4 Laura Juul Pallesen (2003) 9.68 60 meter hæk - Final Piger 14-15 år 2 - 15:50