ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Hvidovre AM
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 240 3.41 8 David Rørvig (2006) Længdespring Drenge 12 år 1 - 09:00
2 245 DNS Kasper Birk (2006) Længdespring Drenge 12 år 1 - 09:00
3 251 8.79 4 Stine Engberg Mikkelsen (2004) 60 meter - Indl. Piger 14-15 år 1 - 10:00
4 247 3.33 13 Lucas Spuur (2005) Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:00
5 237 8.41 3 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) 8.53 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 10:30
6 238 8.44 4 Carla Kjellman Nørremark (2002) 8.48 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 10:30
7 244 8.59 4 Julie Kretzschmer (1999) 8.62 60 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 11:00
8 241 DNS Hussein Jhanda (2000) 60 meter - Round 1 Drenge 18-19 år 1 - 11:10
9 234 10.19 5 Alberte Riber Jakobsen (2001) Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 11:10
10 235 10.16 6 Anne Lorenzen (2002) Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 11:10
11 236 11.20 3 Annesofie Hartmann Nielse (2000) 11.04 Kuglestød Piger 18-19 år 1 - 11:10
12 252 13.77 1 Thea Jensen (1999) 14.19 Kuglestød Piger 18-19 år 1 - 11:10
13 240 9.49 3 David Rørvig (2006) 60 meter - Round 1 Drenge 12 år 1 - 11:30
14 245 9.15 3 Kasper Birk (2006) 60 meter - Round 1 Drenge 12 år 1 - 11:30
15 247 10.46 7 Lucas Spuur (2005) 60 meter - Round 1 Drenge 13 år 1 - 11:40
16 247 7.52.56 1 Lucas Spuur (2005) 1000 meter gang Drenge 13 år 1 - 11:55
17 239 1.59.19 5 David Rogge (2006) 600 meter Drenge 12 år 1 - 13:25
18 240 2.00.08 6 David Rørvig (2006) 600 meter Drenge 12 år 1 - 13:25
19 245 1.51.61 1 Kasper Birk (2006) 600 meter Drenge 12 år 1 - 13:25
20 247 DNS Lucas Spuur (2005) 600 meter Drenge 13 år 1 - 13:35
21 243 2.32.41 5 Josefine Munksdorf (2002) 2.27.54 800 meter Piger 16-17 år 1 - 13:55
22 246 DNS Louis Cantby (2001) 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 14:10
23 248 2.14.51 2 Sebastian Bergman (2001) 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 14:10
24 251 8.74 8 Stine Engberg Mikkelsen (2004) 8.79 60 meter - Semi Piger 14-15 år 1 - 14:25
25 235 1.40 2 Anne Lorenzen (2002) Højdespring Piger 16-17 år 1 - 15:00
26 237 8.40 7 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) 8.41 60 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 15:15
27 244 8.60 6 Julie Kretzschmer (1999) 8.59 60 meter - Final Piger 18-19 år 1 - 15:30
28 240 9.56 8 David Rørvig (2006) 9.49 60 meter - Final Drenge 12 år 1 - 15:40
29 245 9.19 5 Kasper Birk (2006) 9.15 60 meter - Final Drenge 12 år 1 - 15:40
30 242 1.45 7 Jonas Strunge (2004) 1.45 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 09:00
31 245 11.66 2 Kasper Birk (2006) 60 meter hæk Drenge 12 år 2 - 10:05
32 251 10.05 4 Stine Engberg Mikkelsen (2004) 10.10 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:15
33 237 10.29 5 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) 10.70 60 meter hæk Piger 16-17 år 2 - 10:40
34 244 9.87 4 Julie Kretzschmer (1999) 10.32 60 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 11:05
35 239 1.30 1 David Rogge (2006) Højdespring Drenge 12 år 2 - 11:40
36 234 2.60 3 Alberte Riber Jakobsen (2001) Stangspring Piger 16-17 år 2 - 12:00
37 239 3.31.83 3 David Rogge (2006) 1000 meter Drenge 12 år 2 - 12:35
38 245 3.23.08 1 Kasper Birk (2006) 1000 meter Drenge 12 år 2 - 12:35
39 251 4.75 7 Stine Engberg Mikkelsen (2004) 4.84 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
40 249 3.13.99 3 Simon Worsøe Clausen (2005) 3.19.95 1000 meter Drenge 13 år 2 - 12:45
41 246 DNS Louis Cantby (2001) 4.23.24 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:55
42 237 4.80 7 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
43 238 5.16 4 Carla Kjellman Nørremark (2002) Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
44 237 DNS Bjørk Kjellman Nørremark (2002) 28.04 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:30
45 238 DNS Carla Kjellman Nørremark (2002) 27.94 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:30
46 243 28.65 3 Josefine Munksdorf (2002) 28.97 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:30
47 250 13.68 5 Stefan Lehnert (1999) 13.56 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:00
48 242 8.59 2 Jonas Strunge (2004) Trespring Drenge 14-15 år 2 - 15:20
49 251 DNF 9997 Stine Engberg Mikkelsen (2004) 10.05 60 meter hæk - Final Piger 14-15 år 2 - 15:50