ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

Gentofte IK
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 151 10.11 6 Amara Mol Romero (2007) 9.93 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 09:10
2 146 9.38 2 Filippa B Clemmensen (2007) 9.35 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 09:10
3 148 DNS Kieran Ferris (2010) 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 09:20
4 149 9.73 3 Mathias Kent Weber (2008) 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 09:20
5 143 10.07 7 Elena Rossi (2005) 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 09:40
6 144 9.62 4 Ellen Krogh Vindfeld (2006) 9.45 60 meter - Round 1 Piger 12 år 1 - 09:55
7 147 10.54 6 Julia Ferris (2006) 10.49 60 meter - Round 1 Piger 12 år 1 - 09:55
8 143 6.74 11 Elena Rossi (2005) Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
9 467 7.73 1 August Rosendal Østergaard (2003) 7.47 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
10 469 DNS Aske Hippe Brun (2002) 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 10:45
11 151 1.10 4 Amara Mol Romero (2007) 1.15 Højdespring Piger 11 år 1 - 11:00
12 140 9.30 4 Alexander Helles (2006) 9.00 60 meter - Round 1 Drenge 12 år 1 - 11:30
13 150 1.13.60 5 Theodor Reedtz Lundsgaard (2007) 400 meter Drenge 11 år 1 - 12:10
14 146 1.14.79 2 Filippa B Clemmensen (2007) 1.20.57 400 meter Piger 11 år 1 - 12:20
15 139 1.21.01 2 Alba Moutran (2008) 400 meter Piger 10 år 1 - 12:40
16 141 1.21.69 4 Amalie Hesthaven (2008) 1.22.55 400 meter Piger 10 år 1 - 12:40
17 144 2.05.68 6 Ellen Krogh Vindfeld (2006) 600 meter Piger 12 år 1 - 12:55
18 147 2.14.20 9 Julia Ferris (2006) 2.12.48 600 meter Piger 12 år 1 - 12:55
19 144 7.16 10 Ellen Krogh Vindfeld (2006) 8.29 Kuglestød Piger 12 år 1 - 13:10
20 145 DNS Esther Kirkeby (2004) 800 meter Piger 14-15 år 1 - 13:45
21 146 3.85 5 Filippa B Clemmensen (2007) 3.90 Længdespring Piger 11 år 1 - 13:45
22 470 DNS Andreas Holst Lange (2002) 2.10.0 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 14:10
23 468 2.36.38 5 Elias Misander (2002) 2.30.0 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 14:10
24 148 DNS Kieran Ferris (2010) Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:30
25 146 9.45 4 Filippa B Clemmensen (2007) 9.38 60 meter - Final Piger 11 år 1 - 14:45
26 144 9.86 7 Ellen Krogh Vindfeld (2006) 9.62 60 meter - Final Piger 12 år 1 - 14:50
27 149 9.51 4 Mathias Kent Weber (2008) 9.73 60 meter - Final Drenge 10 år 1 - 14:55
28 467 7.79 3 August Rosendal Østergaard (2003) 7.73 60 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 15:10
29 140 8.95 3 Alexander Helles (2006) 9.30 60 meter - Final Drenge 12 år 1 - 15:40
30 142 12.07.90 11 Cilius Jørgensen (2004) 3000 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:35
31 141 12.99 2 Amalie Hesthaven (2008) 60 meter hæk Piger 10 år 2 - 09:00
32 143 DNS Elena Rossi (2005) Længdespring Piger 13 år 2 - 09:00
33 471 13.88 3 Mathias Kent Weber Andersen (2008) 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 09:30
34 150 3.19 10 Theodor Reedtz Lundsgaard (2007) Længdespring Drenge 11 år 2 - 10:05
35 147 3.55 11 Julia Ferris (2006) 3.39 Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
36 139 4.19 2 Alba Moutran (2008) Kuglestød Piger 10 år 2 - 10:50
37 139 4.10.09 3 Alba Moutran (2008) 1000 meter Piger 10 år 2 - 11:45
38 141 4.12.97 4 Amalie Hesthaven (2008) 1000 meter Piger 10 år 2 - 11:45
39 148 DNS Kieran Ferris (2010) 2.63 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
40 149 3.46 7 Mathias Kent Weber (2008) Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
41 151 3.49.36 2 Amara Mol Romero (2007) 3.43.83 1000 meter Piger 11 år 2 - 11:55
42 150 3.36.83 4 Theodor Reedtz Lundsgaard (2007) 1000 meter Drenge 11 år 2 - 12:10
43 145 DNS Esther Kirkeby (2004) 5.21.0 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 13:00
44 142 5.41.44 14 Cilius Jørgensen (2004) 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 13:30
45 467 24.87 2 August Rosendal Østergaard (2003) 25.45 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:40
46 469 DNS Aske Hippe Brun (2002) 25.81 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:00