Afslutningsstævne • 2017 Sep 30 - Oct 01 • Greve Stadion • Greve

 

Københavns IF
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 16.48 3 Lukas Medina Sørensen (2003) 100 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:00
2 3.91 6 Clifton Benjamin (2005) 3.97 Længdespring Drenge 12 år 1 - 10:00
3 28.73 5 Huda Elmhassani (2006) Boldkast Piger 11 år 1 - 10:00
4 27.76 7 Mikaela Medina Sørensen (2006) Boldkast Piger 11 år 1 - 10:00
5 24.68 9 Mille Elmer (2007) 25.86 Boldkast Piger 11 år 1 - 10:00
6 23.20 13 Jonathan Mansfeldt (2007) 28.20 Boldkast Drenge 11 år 1 - 10:00
7 43.22 1 Kevin Jensen (2007) 49.56 Boldkast Drenge 11 år 1 - 10:00
8 28.69 7 Marvin Jensen (2007) 38.44 Boldkast Drenge 11 år 1 - 10:00
9 9.63 2 Emma Bolvig King (2008) 10.29 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 10:05
10 10.71 3 Isabella Bonde (2008) 11.49 60 meter - Round 1 Piger 8-9 år 1 - 10:05
11 1.45 6 Neloo Falck (2003) 1.35 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 10:15
12 1.50 5 William Elsner (2003) 1.30 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 10:15
13 14.16 4 Alberte Kjærsgaard (2006) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:50
14 DNS Asta Garder (2007) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:50
15 11.65 1 Celina Hagihara (2006) 11.88 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:50
16 13.25 6 Elisabeth Elsner (2006) 12.68 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:50
17 13.02 5 Sophia Bonde (2007) 12.73 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 10:50
18 12.26 2 August Horsgaard (2007) 60 meter hæk - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:00
19 14.01 6 Johan Nygård (2006) 60 meter hæk - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:00
20 1.65 1 Tobias Bjerre (2004) 1.75 Højdespring Drenge 13 år 1 - 11:00
21 3.75 17 Karen Rossi Tonsgaard (2003) 4.07 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 11:00
22 3.69 2 Emma Bolvig King (2008) 3.33 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 11:00
23 2.35 33 Signe Veicherts (2008) 2.33 Længdespring Piger 8-9 år 1 - 11:00
24 15.74 3 Lukas Medina Sørensen (2003) 16.48 100 meter hæk - Final Drenge 14-15 år 1 - 11:20
25 14.07 2 Alberte Kjærsgaard (2006) 14.16 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 11:40
26 11.82 1 Celina Hagihara (2006) 11.65 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 11:40
27 13.33 5 Elisabeth Elsner (2006) 13.25 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 11:40
28 13.12 2 Sophia Bonde (2007) 13.02 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 11:40
29 12.29 5 August Horsgaard (2007) 12.26 60 meter hæk - Final Drenge 11 år 1 - 11:50
30 14.17 4 Johan Nygård (2006) 14.01 60 meter hæk - Final Drenge 11 år 1 - 11:50
31 9.72 2 Emma Bolvig King (2008) 9.63 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 12:10
32 10.63 5 Isabella Bonde (2008) 10.71 60 meter - Final Piger 8-9 år 1 - 12:10
33 3.59 7 Larura Rosenkvist (2007) 3.46 Længdespring Piger 10 år 1 - 12:10
34 3.50 8 Mille Elmer (2007) 3.44 Længdespring Piger 10 år 1 - 12:10
35 4.16 3 Celina Hagihara (2006) 4.35 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:10
36 Elisabeth Elsner (2006) 3.80 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:10
37 4.18 2 Mikaela Medina Sørensen (2006) 4.31 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:10
38 19.10 12 Neloo Falck (2003) Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 12:15
39 14.50 8 Karoline Bygwraa (2003) 16.63 Diskoskast Piger 14-15 år 1 - 12:45
40 44.02 2 Tobias Bjerre (2004) 43.63 Spydkast Drenge 13 år 1 - 12:50
41 32.62 6 August Horsgaard (2007) 32.77 200 meter Drenge 10 år 1 - 13:10
42 33.28 7 Jonathan Mansfeldt (2007) 200 meter Drenge 10 år 1 - 13:10
43 29.44 1 Kevin Jensen (2007) 31.90 200 meter Drenge 10 år 1 - 13:10
44 35.93 10 Marvin Jensen (2007) 35.33 200 meter Drenge 10 år 1 - 13:10
45 35.58 13 Johan Nygård (2006) 200 meter Drenge 11 år 1 - 13:20
46 25.97 9 Ketil Kanneworff (2002) 200 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:30
47 32.24 13 Alma Horsgaard (2005) 31.87 200 meter Piger 12 år 1 - 13:40
48 33.44 15 Freja Veicherts (2005) 200 meter Piger 12 år 1 - 13:40
49 37.95 10 Isabella Bonde (2008) 200 meter Piger 8-9 år 1 - 14:10
50 4.77 3 Ketil Kanneworff (2002) 3.87 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 14:20
51 18.72 3 Ditte Jensen (2005) Diskoskast Piger 13 år 1 - 14:20
52 30.32 1 Celina Hagihara (2006) 30.25 200 meter Piger 11 år 1 - 14:25
53 34.10 9 Elisabeth Elsner (2006) 200 meter Piger 11 år 1 - 14:25
54 37.24 20 Huda Elmhassani (2006) 200 meter Piger 11 år 1 - 14:25
55 30.63 2 Mikaela Medina Sørensen (2006) 200 meter Piger 11 år 1 - 14:25
56 13.08 16 Signe Veicherts (2008) 14.74 Boldkast Piger 8-9 år 1 - 14:30
57 34.72 9 Larura Rosenkvist (2007) 200 meter Piger 10 år 1 - 14:45
58 35.45 11 Mille Elmer (2007) 35.94 200 meter Piger 10 år 1 - 14:45
59 32.55 4 Sophia Bonde (2007) 34.83 200 meter Piger 10 år 1 - 14:45
60 10.46 7 Sophia Bonde (2007) 9.62 Diskoskast Piger 11 år 1 - 14:55
61 4.15 3 August Horsgaard (2007) 4.02 Længdespring Drenge 10 år 1 - 15:05
62 3.41 7 Jonathan Mansfeldt (2007) 3.46 Længdespring Drenge 10 år 1 - 15:05
63 3.83 5 Marvin Jensen (2007) 3.84 Længdespring Drenge 10 år 1 - 15:05
64 3.73 9 Alexander H. Hrfnkelsson (2006) Længdespring Drenge 11 år 1 - 15:05
65 3.19 14 Johan Nygård (2006) Længdespring Drenge 11 år 1 - 15:05
66 27.41 7 Mik Lønborg (2003) 25.30 Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 15:15
67 DNS Karen Rossi Tonsgaard (2003) 32.53 200 meter Piger 14-15 år 1 - 15:20
68 31.93 12 Karoline Bygwraa (2003) 30.10 200 meter Piger 14-15 år 1 - 15:20
69 13.57 14 Tobias R. Kjær (2004) Diskoskast Drenge 13 år 1 - 15:45
70 2.10.15 5 Gustav Bendsen (2003) 2.10.53 800 meter Mænd senior 1 - 16:00
71 2.05.80 2 Jonathan Makwarth (2000) 2.12.0 800 meter Mænd senior 1 - 16:00
72 2.11.11 6 Mikkel Hansen (1993) 2.12.58 800 meter Mænd senior 1 - 16:00
73 2.13.04 8 William Elsner (2003) 2.12.09 800 meter Mænd senior 1 - 16:00
74 2.09.00 1 Københavns IF 4 x 200 meter stafet Piger 11 år 1 - 16:20
75 2.17.75 2 Københavns IF 4 x 200 meter stafet Drenge 11 år 1 - 16:30
76 39.70 3 Emanuel Hammann (1999) 45.96 Hammerkast Mænd senior 2 - 10:00
77 33.40 4 Martin Juhl (1973) 34.84 Hammerkast Mænd senior 2 - 10:00
78 50.45 2 Københavns IF 4 x 60 meter hæk stafet Drenge 11 år 2 - 10:00
79 1.87 1 Christoffer Åndahl (2000) Højdespring Drenge 16-17 år 2 - 10:10
80 51.87 1 Københavns IF 4 x 60 meter hæk stafet Piger 11 år 2 - 10:10
81 10.15 4 Amiin Tahtah (2007) 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 2 - 10:45
82 9.46 2 August Horsgaard (2007) 9.25 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 2 - 10:45
83 9.95 2 Hector Wielechowski (2007) 9.61 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 2 - 10:45
84 10.00 5 Marvin Jensen (2007) 9.57 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 2 - 10:45
85 9.48 3 Samuel Kærhøg (2007) 9.42 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 2 - 10:45
86 10.20 3 Alexander H. Hrfnkelsson (2006) 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 2 - 10:55
87 9.91 3 Sophia Bonde (2007) 9.79 60 meter - Round 1 Piger 10 år 2 - 11:05
88 9.13 1 Celina Hagihara (2006) 8.72 60 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:15
89 DNS Laura Thygesen (2006) 10.57 60 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:15
90 9.50 2 Mikaela Medina Sørensen (2006) 9.12 60 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:15
91 1.20 2 Hector Wielechowski (2007) 1.16 Højdespring Drenge 11 år 2 - 11:15
92 1.15 4 Kevin Jensen (2007) Højdespring Drenge 11 år 2 - 11:15
93 1.15 5 Marvin Jensen (2007) 1.16 Højdespring Drenge 11 år 2 - 11:15
94 12.19 3 Smilla M. Kristensen (2004) 12.47 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 11:30
95 8.14 2 Elisabeth Elsner (2006) 7.95 Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:35
96 7.07 8 Laura Thygesen (2006) Kuglestød Piger 11 år 2 - 11:35
97 13.05 5 Alma Horsgaard (2005) 12.29 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:45
98 13.09 6 Ditte Jensen (2005) 12.39 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:45
99 12.99 2 Freja Veicherts (2005) 12.86 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:45
100 9.13 5 Alberte Ulrik (2003) Trespring Piger 14-15 år 2 - 11:45
101 9.47 3 Rebekka Holsting (2003) Trespring Piger 14-15 år 2 - 11:45
102 12.21 3 Clifton Benjamin (2005) 11.75 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 12:00
103 8.55 11 Smilla M. Kristensen (2004) 9.87 Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:10
104 10.37 3 Amiin Tahtah (2007) 10.15 60 meter - Final Drenge 10 år 2 - 12:25
105 9.33 2 August Horsgaard (2007) 9.46 60 meter - Final Drenge 10 år 2 - 12:25
106 DNS Hector Wielechowski (2007) 9.95 60 meter - Final Drenge 10 år 2 - 12:25
107 9.94 1 Marvin Jensen (2007) 10.00 60 meter - Final Drenge 10 år 2 - 12:25
108 9.41 4 Samuel Kærhøg (2007) 9.48 60 meter - Final Drenge 10 år 2 - 12:25
109 32.97 4 Rebekka Holsting (2003) 33.81 Hammerkast Piger 14-15 år 2 - 12:25
110 9.98 3 Alexander H. Hrfnkelsson (2006) 10.20 60 meter - Final Drenge 11 år 2 - 12:35
111 9.75 3 Sophia Bonde (2007) 9.91 60 meter - Final Piger 10 år 2 - 12:45
112 9.90 4 Isabella Bonde (2008) Spydkast Piger 8-9 år 2 - 12:50
113 9.07 1 Celina Hagihara (2006) 9.13 60 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:55
114 9.42 4 Mikaela Medina Sørensen (2006) 9.50 60 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:55
115 8.02 5 Ditte Jensen (2005) 8.16 Kuglestød Piger 12 år 2 - 12:55
116 6.71 7 Freja Veicherts (2005) 7.10 Kuglestød Piger 12 år 2 - 12:55
117 12.18 5 Clifton Benjamin (2005) 12.21 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:10
118 41.88 2 Mikkel Hansen (1993) Spydkast Mænd senior 2 - 13:10
119 8.39 4 Hector Wielechowski (2007) 6.97 Kuglestød Drenge 11 år 2 - 13:20
120 8.91 2 Kevin Jensen (2007) 8.22 Kuglestød Drenge 11 år 2 - 13:20
121 8.25 5 Marvin Jensen (2007) 7.44 Kuglestød Drenge 11 år 2 - 13:20
122 5.03 15 Samuel Kærhøg (2007) 4.27 Kuglestød Drenge 11 år 2 - 13:20
123 1.10 8 Elisabeth Elsner (2006) 1.05 Højdespring Piger 11 år 2 - 13:25
124 1.20 4 Laura Thygesen (2006) 1.06 Højdespring Piger 11 år 2 - 13:25
125 1.25 2 Mikaela Medina Sørensen (2006) 1.29 Højdespring Piger 11 år 2 - 13:25
126 1.00 11 Sophia Bonde (2007) 1.10 Højdespring Piger 11 år 2 - 13:25
127 DNS Smilla M. Kristensen (2004) 12.19 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:30
128 13.16 4 Alma Horsgaard (2005) 13.05 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
129 DNS Ditte Jensen (2005) 13.09 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
130 13.18 5 Freja Veicherts (2005) 12.99 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:45
131 4.99 4 Signe Veicherts (2008) 4.84 Kuglestød Piger 8-9 år 2 - 13:45
132 36.89 2 Louise Busk Nielsen (1997) 37.50 Spydkast Kvinder senior 2 - 13:55
133 15.05 4 Alberte Ulrik (2003) 14.68 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 14:00
134 7.83 8 Elias Lauritzen (2004) Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:00
135 12.80 1 Tobias Bjerre (2004) 12.65 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:00
136 6.45 14 Tobias R. Kjær (2004) 6.19 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:00
137 7.46 14 Karoline Bygwraa (2003) 7.85 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 14:15
138 DNS Alberte Ulrik (2003) 15.05 100 meter - Final Piger 14-15 år 2 - 15:10
139 10.68 5 William Elsner (2003) 9.99 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 15:20
140 2.27.79 2 Isabella Bonde (2008) 600 meter Piger 8-9 år 2 - 15:35
141 1.53.63 1 Celina Hagihara (2006) 600 meter Piger 11 år 2 - 15:40
142 2.15.93 13 Sophia Bonde (2007) 600 meter Piger 11 år 2 - 15:40
143 2.08.86 12 Amiin Tahtah (2007) 600 meter Drenge 11 år 2 - 15:45
144 2.01.47 8 Kevin Jensen (2007) 1.59.21 600 meter Drenge 11 år 2 - 15:45
145 2.13.12 14 Samuel Kærhøg (2007) 600 meter Drenge 11 år 2 - 15:45
146 2.00.62 8 Elias Lauritzen (2004) 600 meter Drenge 13 år 2 - 15:50
147 1.45.92 2 Alma S. Witt (2004) 1.44.18 600 meter Piger 13 år 2 - 15:55