Afslutningsstævne • 2017 Sep 30 - Oct 01 • Greve Stadion • Greve

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 5.09 (w:+4.3) 2 Carl Johan Zachariae (2004) 5.24 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:00
2 3.20 (w:+2.8) 6 Sebastian Thulstrup (2004) 3.24 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:00
3 5.81 (w:+2.2) 1 Vilhelm Krüger (2004) 5.89 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:00
4 14.68 (w:-1.7) 2 Luis Maillet (2004) 15.10 80 meter hæk - Round 1 Drenge 13 år 1 - 10:35
5 14.77 (w:-1.7) 3 Sofus Olivarius Vølund (2004) 13.41 80 meter hæk - Round 1 Drenge 13 år 1 - 10:35
6 1.50 2 Sofus Olivarius Vølund (2004) 1.45 Højdespring Drenge 13 år 1 - 11:00
7 14.54 (w:-1.4) 3 Luis Maillet (2004) 14.68 80 meter hæk - Final Drenge 13 år 1 - 12:20
8 13.82 (w:-1.4) 1 Sofus Olivarius Vølund (2004) 14.77 80 meter hæk - Final Drenge 13 år 1 - 12:20
9 19.16 12 Sebastian Thulstrup (2004) 22.72 Spydkast Drenge 13 år 1 - 12:50
10 26.29 (w:+0.9) 3 Frederik Thorup Sørensen (2004) 26.20 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:05
11 25.31 (w:+0.9) 1 Luis Maillet (2004) 25.60 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:05
12 25.86 (w:+0.9) 2 Vilhelm Krüger (2004) 25.82 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:05
13 27.12 (w:+0.9) 4 Vitus Rosenkrands (2005) 26.98 200 meter Drenge 13 år 1 - 15:05
14 19.07 10 Carl Johan Zachariae (2004) 22.52 Diskoskast Drenge 13 år 1 - 15:45
15 1.47.04 1 Sparta A 4 x 200 meter stafet Drenge 13 år 1 - 16:55
16 2.04.21 3 Sparta B 4 x 200 meter stafet Drenge 13 år 1 - 16:55
17 44.24 1 Sparta 4 x 60 meter hæk stafet Drenge 13 år 2 - 10:00
18 9.77 (w:+2.1) 3 Asger Pape Liboriussen (2005) Trespring Drenge 13 år 2 - 10:45
19 10.06 (w:+0.0) 2 Carl Johan Zachariae (2004) Trespring Drenge 13 år 2 - 10:45
20 7.89 (w:+1.0) 6 Kasper Schimmell Smith (2005) Trespring Drenge 13 år 2 - 10:45
21 11.62 (w:-2.1) 5 Carl Johan Zachariae (2004) 11.15 80 meter - Round 1 Drenge 13 år 2 - 12:10
22 10.28 (w:-2.1) 2 Frederik Thorup Sørensen (2004) 10.20 80 meter - Round 1 Drenge 13 år 2 - 12:10
23 10.25 (w:-2.1) 1 Luis Maillet (2004) 10.27 80 meter - Round 1 Drenge 13 år 2 - 12:10
24 11.73 (w:-2.1) 7 Sofus Olivarius Vølund (2004) 11.59 80 meter - Round 1 Drenge 13 år 2 - 12:10
25 10.91 (w:-2.1) 4 Vitus Rosenkrands (2005) 10.58 80 meter - Round 1 Drenge 13 år 2 - 12:10
26 DNS Carl Johan Zachariae (2004) 11.62 80 meter - Final Drenge 13 år 2 - 13:20
27 10.49 (w:-2.3) 2 Frederik Thorup Sørensen (2004) 10.28 80 meter - Final Drenge 13 år 2 - 13:20
28 10.41 (w:-2.3) 1 Luis Maillet (2004) 10.25 80 meter - Final Drenge 13 år 2 - 13:20
29 11.44 (w:-1.0) 1 Sofus Olivarius Vølund (2004) 11.73 80 meter - Final Drenge 13 år 2 - 13:20
30 10.93 (w:-2.3) 4 Vitus Rosenkrands (2005) 10.91 80 meter - Final Drenge 13 år 2 - 13:20
31 7.93 7 Sofus Olivarius Vølund (2004) 8.31 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 14:00
32 1.38.05 1 Luis Maillet (2004) 1.35.95 600 meter Drenge 13 år 2 - 15:50