Tårnby Games • 2018 May 05 - May 06 • Tårnby Stadion • Tårnby

 

Københavns IF
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 506 13.51 5 Marvin Jensen (2007) 13.21 60 meter hæk - Round 1 Drenge 11 år 1 - 12:00
2 509 34.85 4 Mik Resen Lønborg (2003) 31.85 Spydkast Drenge 15 år 1 - 12:00
3 473 12.69 2 Asta Sofie Garder (2007) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 12:10
4 490 14.67 5 Isabella Bonde (2008) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 12:10
5 523 12.45 1 Sophia Bonde (2007) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 1 - 12:10
6 474 4.28 2 August Juhl Horsgaard (2007) 4.02 Længdespring Drenge 11 år 1 - 12:20
7 496 3.49 16 Jonathan Mansfeldt (2007) Længdespring Drenge 11 år 1 - 12:20
8 506 3.76 10 Marvin Jensen (2007) 3.86 Længdespring Drenge 11 år 1 - 12:20
9 518 3.93 9 Samuel Kærhøg (2007) 3.68 Længdespring Drenge 11 år 1 - 12:20
10 510 12.39 2 Mikaela Medina Sørensen (2006) 60 meter hæk - Round 1 Piger 13 år 1 - 12:25
11 466 DNS Alberte Ulrik (2003) 14.68 100 meter - Round 1 Piger 15 år 1 - 12:30
12 514 12.75 1 Neloo Falck (2003) 100 meter - Round 1 Drenge 15 år 1 - 12:50
13 466 14.38 2 Alberte Ulrik (2003) 14.27 80 meter hæk - Round 1 Piger 15 år 1 - 12:55
14 469 DNS Alma Søby Witt (2004) 80 meter hæk - Round 1 Piger 15 år 1 - 12:55
15 478 23.21 2 Cathrine laugesen (1990) 13.40 Spydkast Kvinder senior 1 - 13:00
16 521 24.51 1 Signe Boelsmand (1991) 28.90 Spydkast Kvinder senior 1 - 13:00
17 468 12.82 3 Alma Juhl Horsgaard (2005) 12.29 80 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 13:05
18 479 11.33 1 Celina Hagihara (2006) 80 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 13:05
19 482 12.44 3 Elisabeth Elsner (2006) 80 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 13:05
20 485 12.65 2 Freja Veicherts (2005) 80 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 13:05
21 510 11.80 3 Mikaela Medina Sørensen (2006) 80 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 13:05
22 473 3.67 9 Asta Sofie Garder (2007) Længdespring Piger 11 år 1 - 13:10
23 490 3.19 21 Isabella Bonde (2008) Længdespring Piger 11 år 1 - 13:10
24 501 3.63 11 Laura Rosenkvist (2007) 3.59 Længdespring Piger 11 år 1 - 13:10
25 512 3.69 7 Mille Elmer (2007) Længdespring Piger 11 år 1 - 13:10
26 519 DNS Selma Schielder-kragh (2008) Længdespring Piger 11 år 1 - 13:10
27 522 2.27 38 signe Veicherts (2008) Længdespring Piger 11 år 1 - 13:10
28 523 3.97 3 Sophia Bonde (2007) Længdespring Piger 11 år 1 - 13:10
29 502 15.26 2 Lukas Medina Sørensen (2003) 15.74 100 meter hæk Drenge 15 år 1 - 13:20
30 509 16.82 4 Mik Resen Lønborg (2003) 17.95 100 meter hæk Drenge 15 år 1 - 13:20
31 464 DNS Adam Skytte (2006) 80 meter - Round 1 Drenge 13 år 1 - 13:30
32 481 11.74 2 Clifton Benjamin (2005) 80 meter - Round 1 Drenge 13 år 1 - 13:30
33 477 17.36 2 Cathrine Laugesen (1990) 17.80 100 meter hæk Kvinder senior 1 - 13:35
34 507 16.10 1 Mathilde Zeuthen (1999) 100 meter hæk Kvinder senior 1 - 13:35
35 521 DNS Signe Boelsmand (1991) 100 meter hæk Kvinder senior 1 - 13:35
36 505 17.51 1 Martin Panduro (1994) 17.42 110 meter hæk Mænd senior 1 - 13:50
37 474 9.04 1 August Juhl Horsgaard (2007) 9.19 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 13:55
38 496 10.52 4 Jonathan Mansfeldt (2007) 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 13:55
39 499 9.46 1 Kevin Jensen (2007) 8.90 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 13:55
40 506 10.21 2 Marvin Jensen (2007) 9.57 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 13:55
41 518 9.33 2 Samuel Kærhøg (2007) 9.27 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 13:55
42 473 12.20 1 Asta Sofie Garder (2007) 12.69 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 14:05
43 523 12.20 2 Sophia Bonde (2007) 12.45 60 meter hæk - Final Piger 11 år 1 - 14:05
44 506 14.18 8 Marvin Jensen (2007) 13.51 60 meter hæk - Final Drenge 11 år 1 - 14:10
45 478 1.40 3 Cathrine laugesen (1990) 1.50 Højdespring Kvinder senior 1 - 14:10
46 507 1.58 2 Mathilde Zeuthen (1999) Højdespring Kvinder senior 1 - 14:10
47 501 10.15 4 Laura Rosenkvist (2007) 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 14:20
48 512 10.27 3 Mille Elmer (2007) 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 14:20
49 519 DNS Selma Schielder-kragh (2008) 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 14:20
50 522 11.71 4 signe Veicherts (2008) 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 14:20
51 523 9.84 2 Sophia Bonde (2007) 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 14:20
52 510 DNS Mikaela Medina Sørensen (2006) 12.39 60 meter hæk - Final Piger 13 år 1 - 14:20
53 479 4.48 4 Celina Hagihara (2006) Længdespring Piger 13 år 1 - 14:20
54 482 3.88 19 Elisabeth Elsner (2006) Længdespring Piger 13 år 1 - 14:20
55 485 3.92 17 Freja Veicherts (2005) Længdespring Piger 13 år 1 - 14:20
56 510 4.47 5 Mikaela Medina Sørensen (2006) 4.35 Længdespring Piger 13 år 1 - 14:20
57 496 5.99 13 Jonathan Mansfeldt (2007) Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:30
58 499 9.47 2 Kevin Jensen (2007) 9.19 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:30
59 506 6.65 8 Marvin Jensen (2007) 8.25 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:30
60 466 14.20 5 Alberte Ulrik (2003) 14.38 80 meter hæk - Final Piger 15 år 1 - 14:40
61 484 12.03 4 Endre Røsaker (1996) 11.50 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 15:05
62 491 11.56 2 Jacob Wolfgang (1981) 11.20 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 15:05
63 523 9.87 4 Sophia Bonde (2007) 9.84 60 meter - Final Piger 11 år 1 - 15:10
64 474 8.85 2 August Juhl Horsgaard (2007) 9.04 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 15:15
65 518 9.34 5 Samuel Kærhøg (2007) 9.33 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 15:15
66 480 1.83 1 Christoffer Åndahl (2000) 1.91 Højdespring Drenge 18-19 år 1 - 15:15
67 514 12.61 4 Neloo Falck (2003) 12.75 100 meter - Final Drenge 15 år 1 - 15:20
68 501 4.94 8 Laura Rosenkvist (2007) Kuglestød Piger 11 år 1 - 15:20
69 512 5.05 7 Mille Elmer (2007) Kuglestød Piger 11 år 1 - 15:20
70 522 5.22 6 signe Veicherts (2008) Kuglestød Piger 11 år 1 - 15:20
71 479 11.38 5 Celina Hagihara (2006) 11.33 80 meter - Final Piger 13 år 1 - 15:25
72 504 DNS Markus Jonstrup Simonsen (2002) 100 meter Drenge 17 år 1 - 15:30
73 464 Adam Skytte (2006) Længdespring Drenge 13 år 1 - 15:40
74 467 3.92 23 Alexander Holzknecht Hrafnkelsson (2006) Længdespring Drenge 13 år 1 - 15:40
75 481 3.99 18 Clifton Benjamin (2005) Længdespring Drenge 13 år 1 - 15:40
76 489 14.60 3 Ida Mejnertz (1999) 100 meter Kvinder senior 1 - 15:50
77 503 14.05 2 Maria Venborg (1991) 100 meter Kvinder senior 1 - 15:50
78 521 13.24 1 Signe Boelsmand (1991) 12.98 100 meter Kvinder senior 1 - 15:50
79 491 DNS Jacob Wolfgang (1981) 11.56 100 meter - Final Mænd senior 1 - 15:55
80 490 1.27.18 14 Isabella Bonde (2008) 400 meter Piger 11 år 1 - 16:10
81 501 1.20.66 9 Laura Rosenkvist (2007) 400 meter Piger 11 år 1 - 16:10
82 512 1.18.39 6 Mille Elmer (2007) 400 meter Piger 11 år 1 - 16:10
83 519 DNS Selma Schielder-kragh (2008) 400 meter Piger 11 år 1 - 16:10
84 523 1.16.73 4 Sophia Bonde (2007) 400 meter Piger 11 år 1 - 16:10
85 499 1.12.31 4 Kevin Jensen (2007) 1.12.24 400 meter Drenge 11 år 1 - 16:25
86 468 2.05.59 9 Alma Juhl Horsgaard (2005) 600 meter Piger 13 år 1 - 16:45
87 479 1.45.96 2 Celina Hagihara (2006) 600 meter Piger 13 år 1 - 16:45
88 464 DNS Adam Skytte (2006) 600 meter Drenge 13 år 1 - 16:55
89 513 2.25.72 4 Nanna Elmer (2003) 2.29.23 800 meter Piger 15 år 1 - 17:15
90 511 44.47 1 Mikkel Hansen (1993) 44.58 Spydkast Mænd senior 1 - 17:15
91 526 2.13.93 4 William Elsner (2003) 2.08.52 800 meter Drenge 15 år 1 - 17:30
92 494 2.03.71 2 Jonathan Adamsen (1995) 1.55.66 800 meter Mænd senior 1 - 18:05
93 490 DNS Isabella Bonde (2008) Højdespring Piger 11 år 2 - 10:00
94 523 1.13 4 Sophia Bonde (2007) Højdespring Piger 11 år 2 - 10:00
95 509 2.80 3 Mik Resen Lønborg (2003) 2.60 Stangspring Drenge 15 år 2 - 10:00
96 493 DNS Jessica Ramesh (2010) 2.33 Længdespring Piger 9 år 2 - 10:00
97 498 9.74 6 Katinka Sembach (2012) 40 meter Piger 7 år 2 - 10:05
98 517 9.02 2 Safia Tahtah (2011) 40 meter Piger 7 år 2 - 10:05
99 520 5.80 18 Shady Mohamed (2006) Kuglestød Drenge 13 år 2 - 10:30
100 488 33.75 10 Hector Wielechowski (2007) Boldkast Drenge 11 år 2 - 10:30
101 499 48.99 2 Kevin Jensen (2007) 49.56 Boldkast Drenge 11 år 2 - 10:30
102 506 38.10 6 Marvin Jensen (2007) 38.44 Boldkast Drenge 11 år 2 - 10:30
103 515 11.86 6 Oliver Oswald (2010) 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 2 - 10:35
104 525 DNS Vitus-August Linde Juul (2010) 13.08 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 2 - 10:35
105 472 11.54 3 Anna Lønborg (2009) 60 meter - Round 1 Piger 9 år 2 - 10:50
106 493 DNS Jessica Ramesh (2010) 12.11 60 meter - Round 1 Piger 9 år 2 - 10:50
107 524 10.09 1 Sophie Filtenborg Brandt (2009) 60 meter - Round 1 Piger 9 år 2 - 10:50
108 517 1.79 9 Safia Tahtah (2011) Længdespring Piger 7 år 2 - 10:50
109 482 1.15 12 Elisabeth Elsner (2006) Højdespring Piger 13 år 2 - 11:00
110 500 1.20 9 Laura Løvenbalk Thygesen (2006) Højdespring Piger 13 år 2 - 11:00
111 510 1.34 4 Mikaela Medina Sørensen (2006) 1.37 Højdespring Piger 13 år 2 - 11:00
112 515 2.80 10 Oliver Oswald (2010) Længdespring Drenge 9 år 2 - 11:00
113 525 DNS Vitus-August Linde Juul (2010) 2.06 Længdespring Drenge 9 år 2 - 11:00
114 516 26.90 3 Rebekka Holsting (2003) 33.81 Hammerkast Piger 15 år 2 - 11:00
115 473 15.12 2 Asta Sofie Garder (2007) 100 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:15
116 490 17.15 5 Isabella Bonde (2008) 100 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:15
117 523 15.63 2 Sophia Bonde (2007) 100 meter - Round 1 Piger 11 år 2 - 11:15
118 470 16.40 5 Amiin Thatah (2007) 100 meter - Round 1 Drenge 11 år 2 - 11:25
119 474 14.10 1 August Juhl Horsgaard (2007) 100 meter - Round 1 Drenge 11 år 2 - 11:25
120 488 15.15 3 Hector Wielechowski (2007) 100 meter - Round 1 Drenge 11 år 2 - 11:25
121 499 14.36 1 Kevin Jensen (2007) 14.96 100 meter - Round 1 Drenge 11 år 2 - 11:25
122 506 15.95 4 Marvin Jensen (2007) 15.85 100 meter - Round 1 Drenge 11 år 2 - 11:25
123 518 14.91 3 Samuel Kærhøg (2007) 100 meter - Round 1 Drenge 11 år 2 - 11:25
124 498 5.42 8 Katinka Sembach (2012) Boldkast Piger 7 år 2 - 11:25
125 523 19.06 11 Sophia Bonde (2007) Boldkast Piger 11 år 2 - 11:30
126 524 9.99 1 Sophie Filtenborg Brandt (2009) 10.09 60 meter - Final Piger 9 år 2 - 11:50
127 473 14.98 2 Asta Sofie Garder (2007) 15.12 100 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:10
128 523 15.96 4 Sophia Bonde (2007) 15.63 100 meter - Final Piger 11 år 2 - 12:10
129 474 14.07 2 August Juhl Horsgaard (2007) 14.10 100 meter - Final Drenge 11 år 2 - 12:15
130 499 14.44 3 Kevin Jensen (2007) 14.36 100 meter - Final Drenge 11 år 2 - 12:15
131 518 14.91 4 Samuel Kærhøg (2007) 14.91 100 meter - Final Drenge 11 år 2 - 12:15
132 486 4.51 11 Frida Bundgaard (2003) 4.30 Længdespring Piger 15 år 2 - 12:15
133 482 8.07 14 Elisabeth Elsner (2006) Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:15
134 500 8.36 10 Laura Løvenbalk Thygesen (2006) Kuglestød Piger 13 år 2 - 12:15
135 488 1.29 3 Hector Wielechowski (2007) Højdespring Drenge 11 år 2 - 12:25
136 499 1.34 1 Kevin Jensen (2007) 1.26 Højdespring Drenge 11 år 2 - 12:25
137 506 1.20 6 Marvin Jensen (2007) 1.20 Højdespring Drenge 11 år 2 - 12:25
138 472 1.33.60 7 Anna Lønborg (2009) 400 meter Piger 9 år 2 - 12:30
139 524 1.23.33 1 Sophie Filtenborg Brandt (2009) 400 meter Piger 9 år 2 - 12:30
140 490 3.20.74 8 Isabella Bonde (2008) 800 meter Piger 11 år 2 - 13:00
141 470 2.53.75 6 Amiin Thatah (2007) 800 meter Drenge 11 år 2 - 13:10
142 468 14.03 15 Alma Juhl Horsgaard (2005) Spydkast Piger 13 år 2 - 13:30
143 479 16.09 10 Celina Hagihara (2006) Spydkast Piger 13 år 2 - 13:30
144 510 11.80 18 Mikaela Medina Sørensen (2006) Spydkast Piger 13 år 2 - 13:30
145 476 9.04.95 5 Bo Sterup Abrahamsson (1976) 9.00.00 3000 meter Mænd senior 2 - 13:45
146 492 8.55.17 4 Jesper Pedersen (1975) 8.41.00 3000 meter Mænd senior 2 - 13:45
147 483 48.80 3 Emanuel Hammann (1999) 45.96 Hammerkast Drenge 18-19 år 2 - 14:00
148 520 31.05 12 Shady Mohamed (2006) 200 meter Drenge 13 år 2 - 14:10
149 468 33.11 17 Alma Juhl Horsgaard (2005) 31.57 200 meter Piger 13 år 2 - 14:35
150 479 29.26 5 Celina Hagihara (2006) 200 meter Piger 13 år 2 - 14:35
151 482 32.81 16 Elisabeth Elsner (2006) 200 meter Piger 13 år 2 - 14:35
152 500 36.21 21 Laura Løvenbalk Thygesen (2006) 200 meter Piger 13 år 2 - 14:35
153 510 29.84 7 Mikaela Medina Sørensen (2006) 30.63 200 meter Piger 13 år 2 - 14:35
154 504 DNS Markus Jonstrup Simonsen (2002) Længdespring Drenge 17 år 2 - 14:40
155 502 12.25 2 Lukas Medina Sørensen (2003) 11.43 Kuglestød Drenge 15 år 2 - 14:45
156 475 24.35 2 August Rosendahl (2003) 24.67 200 meter Drenge 15 år 2 - 14:55
157 514 25.09 3 Neloo Falck (2003) 25.55 200 meter Drenge 15 år 2 - 14:55
158 526 26.21 8 William Elsner (2003) 28.68 200 meter Drenge 15 år 2 - 14:55
159 469 DNS Alma Søby Witt (2004) 27.60 200 meter Piger 15 år 2 - 15:15
160 497 DNS Karoline Bygwraa (2003) 30.10 200 meter Piger 15 år 2 - 15:15
161 508 29.04 10 Michelle Rutherford (2003) 29.16 200 meter Piger 15 år 2 - 15:15
162 502 6.29 1 Lukas Medina Sørensen (2003) 6.14 Længdespring Drenge 15 år 2 - 15:25
163 465 35.25 2 Albert Ranning (1998) 37.00 300 meter Mænd senior 2 - 16:20
164 484 DNS Endre Røsaker (1996) 37.38 300 meter Mænd senior 2 - 16:20
165 491 36.86 7 Jacob Wolfgang (1981) 37.00 300 meter Mænd senior 2 - 16:20
166 495 37.73 12 Jonathan Kure (1997) 37.00 300 meter Mænd senior 2 - 16:20
167 471 43.46 1 Anna krab (1998) 44.20 300 meter Kvinder senior 2 - 16:45
168 527 46.64 3 Wilma Johansson (1999) 300 meter Kvinder senior 2 - 16:45
169 468 6.02.22 8 Alma Juhl Horsgaard (2005) 1500 meter Piger 13 år 2 - 16:55
170 520 5.53.56 11 Shady Mohamed (2006) 1500 meter Drenge 13 år 2 - 17:05
171 487 DNS Gustav Bendsen (2003) 4.22.78 1500 meter Drenge 15 år 2 - 17:25