DM ungdom • 2017 Aug 26 - Aug 27 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

 

Aarhus 1900
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 531 50.14 2 Ida Marie Hartmann (2002) 50.46 300 meter hæk Piger 14-15 år 1 - 10:00
2 554 48.56 3 Sebastian R. Suurballe (2002) 47.40 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 10:00
3 539 1.02.89 1 Liv Stæhr Rødtnes (1999) 1.06.14 400 meter hæk Piger 18-19 år 1 - 10:20
4 530 Iben Opstrup Wedel (2002) Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:30
5 545 54.75 1 Mathias Mørk (1997) 400 meter hæk Drenge 20-22 år 1 - 10:35
6 50.07 1 Aarhus 4 x 100 meter stafet Piger 14-15 år 1 - 10:50
7 48.83 3 Aarhus 4 x 100 meter stafet Drenge 14-15 år 1 - 11:00
8 DQ 9998 Aarhus 4 x 100 meter stafet Drenge 16-17 år 1 - 11:00
9 555 10.35 3 Sofie Froberg (2002) 10.18 Trespring Piger 14-15 år 1 - 11:20
10 528 39.21 5 Guðrið K. Petersen (2000) 38.59 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 11:25
11 554 1.61 7 Sebastian R. Suurballe (2002) 1.60 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 11:30
12 541 4.05.12 5 Magnus Nyman HALL (1999) 4.06.72 1500 meter Drenge 18-19 år 1 - 11:55
13 550 4.28.73 8 Rasmus Lorenzen (1998) 1500 meter Drenge 18-19 år 1 - 11:55
14 524 DNS Dánjal D. Ljósheim (2000) 1500 meter Drenge 16-17 år 1 - 12:05
15 526 DNS Edna Maria Debes (1997) Trespring Piger 20-22 år 1 - 12:25
16 547 65.68 1 Mikkel Bach Garbrecht (1996) 63.54 Spydkast Drenge 20-22 år 1 - 12:25
17 535 12.99 4 Klara Lind Toustrup (2003) 13.36 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 13:00
18 543 13.19 4 Martha Kjæhr Danneskjold Rasmussen (2002) 13.07 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 13:00
19 546 12.72 2 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 12.73 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 13:00
20 544 1.48 7 Martyna Kresa (2001) 1.50 Højdespring Piger 16-17 år 1 - 13:10
21 540 11.98 7 Lydia P. Simonsen (2001) 11.20 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 13:10
22 551 12.40 6 Rasmus Vestergaard Johansen (2002) 12.30 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 13:15
23 558 12.53 1 Thea Lyng Møller Jensen (2001) 12.50 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 13:30
24 525 14.90 1 Dennis Mägi (1995) Trespring Drenge 20-22 år 1 - 13:35
25 532 DNS Jacob Klysner (1998) 100 meter - Round 1 Drenge 18-19 år 1 - 13:55
26 556 10.93 2 Steffen Udengaard Knudsen (1998) 10.98 100 meter - Round 1 Drenge 18-19 år 1 - 13:55
27 559 11.34 4 Tórur Mortensen (1998) 11.63 100 meter - Round 1 Drenge 18-19 år 1 - 13:55
28 537 17.69 1 Kristoffer Thomsen (1996) 18.08 Kuglestød Drenge 20-22 år 1 - 14:20
29 527 25.87 12 Elin Niclasen (2003) 31.35 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:20
30 552 30.26 9 Sara Harsmann (2002) 30.90 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:20
31 555 29.63 11 Sofie Froberg (2002) 29.96 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:20
32 554 10.56 6 Sebastian R. Suurballe (2002) 10.96 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 14:35
33 521 12.66 2 Anton Læsse Bisgaard (2001) 12.42 Trespring Drenge 16-17 år 1 - 14:35
34 561 12.38 3 William Korsgaard (2001) 12.39 Trespring Drenge 16-17 år 1 - 14:35
35 531 45.49 10 Ida Marie Hartmann (2002) 44.79 300 meter Piger 14-15 år 1 - 14:50
36 535 DNS Klara Lind Toustrup (2003) 44.77 300 meter Piger 14-15 år 1 - 14:50
37 551 3.30 4 Rasmus Vestergaard Johansen (2002) Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 14:50
38 533 37.96 3 Jeppe Ege Nielsen (2002) 38.11 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 15:05
39 553 1.45 6 Sarah Bahat (1999) 1.59 Højdespring Piger 18-19 år 1 - 15:05
40 549 58.73 7 Philip Vikne Dalmose (2001) 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:25
41 520 11.85 6 Anton Kühl (2001) 11.95 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 15:25
42 557 33.03 3 Sunniva Bogadóttir (2001) 34.27 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 15:25
43 539 1.00.04 2 Liv Stæhr Rødtnes (1999) 1.00.05 400 meter Piger 18-19 år 1 - 15:35
44 519 1.04.91 1 Anne Søeborg (1997) 400 meter Piger 20-22 år 1 - 15:35
45 548 52.94 4 Peder Christian Mølbak (1996) 400 meter Drenge 20-22 år 1 - 16:00
46 560 51.85 3 Tristan Bandtholtz (1995) 52.77 400 meter Drenge 20-22 år 1 - 16:00
47 535 13.36 8 Klara Lind Toustrup (2003) 12.99 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 16:15
48 546 12.81 2 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 12.72 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 16:15
49 553 10.65 8 Sarah Bahat (1999) 12.14 Kuglestød Piger 18-19 år 1 - 16:25
50 558 12.77 3 Thea Lyng Møller Jensen (2001) 12.53 100 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 16:35
51 536 1.35 11 Klara Winther Krustrup (2003) 1.50 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 16:35
52 543 1.56 3 Martha Kjæhr Danneskjold Rasmussen (2002) 1.52 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 16:35
53 517 13.23 4 Alda S. Lamhauge (1998) 13.58 100 meter Piger 18-19 år 1 - 16:55
54 556 10.96 3 Steffen Udengaard Knudsen (1998) 10.93 100 meter - Final Drenge 18-19 år 1 - 17:05
55 559 11.37 6 Tórur Mortensen (1998) 11.34 100 meter - Final Drenge 18-19 år 1 - 17:05
56 520 45.06 2 Anton Kühl (2001) 35.44 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 17:15
57 531 13.69 5 Ida Marie Hartmann (2002) 13.72 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:00
58 536 13.02 3 Klara Winther Krustrup (2003) 13.00 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:00
59 546 12.10 2 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 11.88 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 10:00
60 555 35.95 2 Sofie Froberg (2002) 33.83 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 10:00
61 554 15.50 3 Sebastian R. Suurballe (2002) 15.76 100 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 10:35
62 535 4.68 13 Klara Lind Toustrup (2003) 4.95 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 10:35
63 546 5.19 3 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 5.19 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 10:35
64 524 2.02.74 6 Dánjal D. Ljósheim (2000) 2.08.72 800 meter Drenge 16-17 år 2 - 11:30
65 530 DNS Iben Opstrup Wedel (2002) 2.30 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:30
66 552 2.80 3 Sara Harsmann (2002) 2.80 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:30
67 541 DNS Magnus Nyman HALL (1999) 2.01.59 800 meter Drenge 18-19 år 2 - 11:40
68 548 2.00.39 6 Peder Christian Mølbak (1996) 800 meter Drenge 20-22 år 2 - 11:50
69 561 5.86 6 William Korsgaard (2001) 5.16 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 11:55
70 535 DNS Klara Lind Toustrup (2003) 27.74 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:10
71 543 26.49 3 Martha Kjæhr Danneskjold Rasmussen (2002) 27.19 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:10
72 546 25.79 1 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 26.23 200 meter Piger 14-15 år 2 - 12:10
73 533 24.01 4 Jeppe Ege Nielsen (2002) 24.54 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:25
74 551 DNS Rasmus Vestergaard Johansen (2002) 25.55 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:25
75 551 12 Rasmus Vestergaard Johansen (2002) 33.33 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 12:40
76 554 35.33 8 Sebastian R. Suurballe (2002) 35.19 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 12:40
77 517 27.14 6 Alda S. Lamhauge (1998) 28.20 200 meter Piger 18-19 år 2 - 13:00
78 523 DNS Cornelia Slej (1999) 27.30 200 meter Piger 18-19 år 2 - 13:00
79 539 26.22 4 Liv Stæhr Rødtnes (1999) 26.46 200 meter Piger 18-19 år 2 - 13:00
80 538 5.11 10 Lehn Wildmoore (2003) 5.25 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:00
81 555 13 Sofie Froberg (2002) 9.64 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:00
82 556 22.05 2 Steffen Udengaard Knudsen (1998) 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:10
83 559 DNS Tórur Mortensen (1998) 23.27 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:10
84 519 27.56 4 Anne Søeborg (1997) 28.23 200 meter Piger 20-22 år 2 - 13:25
85 549 DNS Philip Vikne Dalmose (2001) 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:30
86 546 12.13 4 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 12.10 80 meter hæk - Final Piger 14-15 år 2 - 13:50
87 520 6 Anton Kühl (2001) 40.93 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 13:50
88 518 2.20 4 Anna Mosby Nielsen (2001) 2.30 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 14:05
89 534 3.10 1 Julie Harsmann (2000) 3.30 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 14:05
90 559 DNS Tórur Mortensen (1998) Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 14:10
91 554 15.27 5 Sebastian R. Suurballe (2002) 15.50 100 meter hæk - Final Drenge 14-15 år 2 - 14:15
92 522 DNF 9997 Caroline Graversgaard Johansen (1998) 16.24 100 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 14:25
93 542 14.91 1 Mai Stæhr Rødtnes (1999) 15.08 100 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 14:25
94 553 DNS Sarah Bahat (1999) 16.33 100 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 14:25
95 551 13.30 5 Rasmus Vestergaard Johansen (2002) 12.71 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 14:25
96 521 DNF Anton Læsse Bisgaard (2001) 15.88 110 meter hæk Drenge 16-17 år 2 - 14:35
97 529 26.42 4 Helena S. Ziska (2001) 7.50 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 14:40
98 540 25.35 6 Lydia P. Simonsen (2001) 27.68 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 14:40
99 553 DNS Sarah Bahat (1999) 5.15 Længdespring Piger 18-19 år 2 - 15:20
100 526 4.23 3 Edna Maria Debes (1997) Længdespring Piger 20-22 år 2 - 15:20
101 553 43.70 2 Sarah Bahat (1999) 45.44 Spydkast Piger 18-19 år 2 - 15:50
102 520 11.66 4 Anton Kühl (2001) 10.76 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 15:50
103 558 5.20 4 Thea Lyng Møller Jensen (2001) 5.38 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 16:20
104 541 15.20.29 4 Magnus Nyman HALL (1999) 5000 meter Drenge 18-19 år 2 - 16:45
105 550 17.35.27 9 Rasmus Lorenzen (1998) 17.22.5 5000 meter Drenge 18-19 år 2 - 16:45
106 DQ 9998 Aarhus 1000 meter medley Piger 14-15 år 2 - 17:10
107 DNS Aarhus 1000 meter medley Drenge 14-15 år 2 - 17:30
108 2.14.46 3 Aarhus 1000 meter medley Drenge 16-17 år 2 - 17:30
109 4.16.86 1 Aarhus 4 x 400 meter stafet Piger 20-22 år 2 - 17:40
110 3.20.86 1 Aarhus 4 x 400 meter stafet Drenge 20-22 år 2 - 17:40