Nordsjællandsmesterskaberne • 2019 Jun 12 • Hillerød Stadion • Hillerød

 

Allerød Atletik og Motion
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 2 13.65 (w:+1.6) 2 Alma Eide Larsen (2005) 100 meter Piger 14-15 år 1 - 18:30
2 3 13.16 (w:+1.6) 1 Asta Exner Jensen (2005) 100 meter Piger 14-15 år 1 - 18:30
3 6 14.98 (w:+0.7) 4 Laura Galsøe (2005) 100 meter Piger 14-15 år 1 - 18:30
4 2 3.37.02 2 Alma Eide Larsen (2005) 1000 meter Piger 14-15 år 1 - 19:25
5 6 3.43.62 3 Laura Galsøe (2005) 1000 meter Piger 14-15 år 1 - 19:25
6 2 1.45 1 Alma Eide Larsen (2005) Højdespring Piger 14-15 år 1 - 18:15
7 2 4.39 (w:-0.8) 3 Alma Eide Larsen (2005) Længdespring Piger 14-15 år 1 - 17:30
8 3 4.53 (w:-0.5) 2 Asta Exner Jensen (2005) Længdespring Piger 14-15 år 1 - 17:30
9 6 3.72 (w:+0.8) 5 Laura Galsøe (2005) Længdespring Piger 14-15 år 1 - 17:30
10 8 8.96 (w:+0.0) 1 Oliver Elklint (2008) 60 meter Drenge 10-11 år 1 - 18:00
11 1 5 Alexander Elver Mørk (2008) 1000 meter Drenge 10-11 år 1 - 19:15
12 1 7 Alexander Elver Mørk (2008) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 18:25
13 8 4.36 (w:+1.7) 2 Oliver Elklint (2008) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 18:25
14 1 4 Alexander Elver Mørk (2008) Kuglestød Drenge 10-11 år 1 - 18:05
15 8 5.87 2 Oliver Elklint (2008) Kuglestød Drenge 10-11 år 1 - 18:05
16 8 22.84 4 Oliver Elklint (2008) Boldkast Drenge 10-11 år 1 - 19:00
17 5 13.91 (w:+0.7) 5 Lauge Søager (2007) 80 meter Drenge 12-13 år 1 - 18:10
18 9 13.17 (w:+0.7) 4 Rasmus Søager (2007) 80 meter Drenge 12-13 år 1 - 18:10
19 10 13.02 (w:+0.9) 5 Thor Galsøe (2007) 80 meter Drenge 12-13 år 1 - 18:10
20 9 1.20 2 Rasmus Søager (2007) Højdespring Drenge 12-13 år 1 - 17:30
21 10 3.65 (w:+0.5) 4 Thor Galsøe (2007) Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 18:40
22 5 5.05 6 Lauge Søager (2007) Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 18:20
23 9 5.71 3 Rasmus Søager (2007) Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 18:20
24 10 5.83 2 Thor Galsøe (2007) Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 18:20
25 5 34.69 1 Lauge Søager (2007) Boldkast Drenge 12-13 år 1 - 19:15
26 9 32.11 3 Rasmus Søager (2007) Boldkast Drenge 12-13 år 1 - 19:15
27 10 19.53 8 Thor Galsøe (2007) Boldkast Drenge 12-13 år 1 - 19:15
28 4 14.37 (w:-1.9) 5 Emil Søager (2005) 100 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:40
29 11 13.33 (w:-1.9) 3 Toby Johnson (2005) 100 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:40
30 11 3.00.76 2 Toby Johnson (2005) 1000 meter Drenge 14-15 år 1 - 19:25
31 7 1.40 4 Mads Elver Mørk (2005) Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 18:15
32 11 1.45 3 Toby Johnson (2005) Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 18:15
33 4 6.56 3 Emil Søager (2005) Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 19:00
34 7 7.56 2 Mads Elver Mørk (2005) Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 19:00
35 4 25.11 2 Emil Søager (2005) Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 17:50
36 7 31.53 1 Mads Elver Mørk (2005) Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 17:50