Nordsjællandsmesterskaberne • 2019 Jun 12 • Hillerød Stadion • Hillerød

 

Allerød Atletik og Motion
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 9 1.20 2 Rasmus Søager (2007) Højdespring Drenge 12-13 år 1 - 17:30
2 2 4.39 3 Alma Eide Larsen (2005) Længdespring Piger 14-15 år 1 - 17:30
3 3 4.53 2 Asta Exner Jensen (2005) Længdespring Piger 14-15 år 1 - 17:30
4 6 3.72 5 Laura Galsøe (2005) Længdespring Piger 14-15 år 1 - 17:30
5 4 25.11 2 Emil Søager (2005) Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 17:50
6 7 31.53 1 Mads Elver Mørk (2005) Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 17:50
7 8 8.96 1 Oliver Elklint (2008) 60 meter Drenge 10-11 år 1 - 18:00
8 1 4 Alexander Elver Mørk (2008) Kuglestød Drenge 10-11 år 1 - 18:05
9 8 5.87 2 Oliver Elklint (2008) Kuglestød Drenge 10-11 år 1 - 18:05
10 5 13.91 5 Lauge Søager (2007) 80 meter Drenge 12-13 år 1 - 18:10
11 9 13.17 4 Rasmus Søager (2007) 80 meter Drenge 12-13 år 1 - 18:10
12 10 13.02 5 Thor Galsøe (2007) 80 meter Drenge 12-13 år 1 - 18:10
13 2 1.45 1 Alma Eide Larsen (2005) Højdespring Piger 14-15 år 1 - 18:15
14 7 1.40 4 Mads Elver Mørk (2005) Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 18:15
15 11 1.45 3 Toby Johnson (2005) Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 18:15
16 5 5.05 6 Lauge Søager (2007) Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 18:20
17 9 5.71 3 Rasmus Søager (2007) Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 18:20
18 10 5.83 2 Thor Galsøe (2007) Kuglestød Drenge 12-13 år 1 - 18:20
19 1 7 Alexander Elver Mørk (2008) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 18:25
20 8 4.36 2 Oliver Elklint (2008) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 18:25
21 2 13.65 2 Alma Eide Larsen (2005) 100 meter Piger 14-15 år 1 - 18:30
22 3 13.16 1 Asta Exner Jensen (2005) 100 meter Piger 14-15 år 1 - 18:30
23 6 14.98 4 Laura Galsøe (2005) 100 meter Piger 14-15 år 1 - 18:30
24 4 14.37 5 Emil Søager (2005) 100 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:40
25 11 13.33 3 Toby Johnson (2005) 100 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:40
26 10 3.65 4 Thor Galsøe (2007) Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 18:40
27 4 6.56 3 Emil Søager (2005) Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 19:00
28 7 7.56 2 Mads Elver Mørk (2005) Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 19:00
29 8 22.84 4 Oliver Elklint (2008) Boldkast Drenge 10-11 år 1 - 19:00
30 1 5 Alexander Elver Mørk (2008) 1000 meter Drenge 10-11 år 1 - 19:15
31 5 34.69 1 Lauge Søager (2007) Boldkast Drenge 12-13 år 1 - 19:15
32 9 32.11 3 Rasmus Søager (2007) Boldkast Drenge 12-13 år 1 - 19:15
33 10 19.53 8 Thor Galsøe (2007) Boldkast Drenge 12-13 år 1 - 19:15
34 2 3.37.02 2 Alma Eide Larsen (2005) 1000 meter Piger 14-15 år 1 - 19:25
35 6 3.43.62 3 Laura Galsøe (2005) 1000 meter Piger 14-15 år 1 - 19:25
36 11 3.00.76 2 Toby Johnson (2005) 1000 meter Drenge 14-15 år 1 - 19:25