NVJ mesterskab • Viborg stadion • Viborg

29 sep, 2019
Arrangør: Viborg AM

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 10:00 Piger 10-11 år 60 meter hæk (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 10:00 Piger 8-9 år Højdespring (11 - 9 - 9) Officiel
1 • 10:00 Piger indtil 7 år Længdespring (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 10:00 Drenge indtil 7 år Længdespring (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 10:00 Drenge 12-13 år Diskoskast (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 10:00 Drenge 14-15 år Diskoskast (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 10:00 Piger 12-13 år Spydkast (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 10:10 Drenge 10-11 år 60 meter hæk (7 - 6 - 6) Officiel
1 • 10:20 Piger 12-13 år 60 meter hæk (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 10:20 Drenge 8-9 år Længdespring (15 - 14 - 14) Officiel
1 • 10:20 Piger 10-11 år Kuglestød (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 10:20 Piger indtil 7 år Boldkast (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 10:20 Drenge indtil 7 år Boldkast (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 10:30 Piger 14-15 år 80 meter hæk (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 10:30 Drenge 12-13 år 80 meter hæk (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 10:30 Drenge 10-11 år Højdespring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 10:40 Piger 18-19 år 100 meter hæk (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 10:45 Drenge 14-15 år 100 meter hæk (0 - 0 - 0) Officiel
1 • 10:45 Piger 12-13 år Længdespring (10 - 10 - 10) Officiel
1 • 10:45 Piger 8-9 år Kuglestød (12 - 10 - 10) Officiel
1 • 10:50 Piger 14-15 år Spydkast (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 10:50 Piger 18-19 år Spydkast (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 10:50 Drenge 14-15 år Spydkast (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:00 Piger indtil 7 år 40 meter (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 11:00 Drenge indtil 7 år 40 meter (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:10 Drenge 8-9 år 40 meter • Indl. (15 - 14 - 14) Officiel
1 • 11:10 Piger 12-13 år Højdespring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 11:10 Drenge 12-13 år Længdespring (10 - 10 - 10) Officiel
1 • 11:10 Piger 10-11 år Boldkast (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 11:10 Drenge 10-11 år Boldkast (11 - 10 - 10) Officiel
1 • 11:15 Piger 8-9 år 40 meter • Indl. (18 - 16 - 16) Officiel
1 • 11:15 Piger 14-15 år Kuglestød (1 - 0 - 0) Officiel
1 • 11:15 Drenge 14-15 år Kuglestød (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:45 Piger 10-11 år 60 meter • Indl. (11 - 11 - 11) Officiel
1 • 11:45 Piger 8-9 år Længdespring (19 - 17 - 17) Officiel
1 • 11:45 Drenge 8-9 år Kuglestød (10 - 9 - 9) Officiel
1 • 11:45 Drenge 12-13 år Spydkast (9 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:00 Drenge 10-11 år 60 meter • Indl. (14 - 12 - 12) Officiel
1 • 12:00 Piger 10-11 år Højdespring (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 12:10 Piger 12-13 år 80 meter • Indl. (10 - 10 - 10) Officiel
1 • 12:15 Drenge 12-13 år 80 meter • Indl. (11 - 11 - 11) Officiel
1 • 12:15 Piger 14-15 år Længdespring (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 12:15 Piger 18-19 år Længdespring (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 12:15 Drenge 10-11 år Kuglestød (11 - 10 - 10) Officiel
1 • 12:15 Drenge 8-9 år Boldkast (12 - 11 - 11) Officiel
1 • 12:30 Piger 8-9 år 400 meter (18 - 16 - 15) Officiel
1 • 12:30 Drenge 12-13 år Højdespring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 12:45 Drenge 8-9 år 400 meter (13 - 10 - 10) Officiel
1 • 12:45 Drenge 10-11 år Længdespring (11 - 9 - 9) Officiel
1 • 12:45 Piger 8-9 år Boldkast (18 - 16 - 16) Officiel
1 • 13:00 Piger 10-11 år 600 meter (8 - 7 - 6) Officiel
1 • 13:00 Piger 12-13 år Kuglestød (9 - 9 - 9) Officiel
1 • 13:10 Drenge 10-11 år 600 meter (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 13:15 Drenge 12-13 år 800 meter (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 13:15 Drenge 14-15 år 800 meter (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 13:15 Piger 10-11 år Længdespring (13 - 12 - 12) Officiel
1 • 13:20 Piger 12-13 år 800 meter (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 13:20 Piger 14-15 år 800 meter (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 13:20 Drenge 8-9 år Højdespring (7 - 6 - 5) Officiel
1 • 13:20 Drenge 12-13 år Kuglestød (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 13:45 Piger 8-9 år 40 meter • Finale (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 13:50 Drenge 8-9 år 40 meter • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 13:50 Piger 12-13 år Diskoskast (7 - 6 - 5) Officiel
1 • 13:55 Piger 10-11 år 60 meter • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 14:00 Drenge 10-11 år 60 meter • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 14:00 Piger 14-15 år Højdespring (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:00 Piger 18-19 år Højdespring (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:10 Piger 12-13 år 80 meter • Finale (6 - 5 - 5) Officiel
1 • 14:15 Drenge 12-13 år 80 meter • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 14:25 Piger 14-15 år 100 meter (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:25 Piger 18-19 år 100 meter (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:25 Drenge 14-15 år 100 meter (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:30 Piger 8-9 år 4 x 40 meter stafet (3 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:30 Drenge 8-9 år 4 x 40 meter stafet (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 14:40 Piger 10-11 år 4 x 60 meter stafet (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:40 Drenge 10-11 år 4 x 60 meter stafet (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 15:00 Piger 12-13 år 4 x 80 meter stafet (2 - 1 - 1) Officiel
1 • 15:00 Drenge 12-13 år 4 x 80 meter stafet (4 - 4 - 4) Officiel
Antal tilmeldte: 503
Antal startende: 464
Antal resultater: 460
Starter team