Herlev klubmesterskaber • Herlev Stadion • Herlev
28 aug, 2019
Arrangør: Herlev Løbe- og Atletikklub
Længdespring • Finale • Drenge 7-9 år • Onsdag kl. 18:10
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.34 (w:+0.0) | 812 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | 3.24 +0.3 | 3.25 +0.2 | 3.34 +0.0 |
2 | 3.00 (w:+0.0) | 630 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | 2.80 +0.0 | 2.75 +0.4 | 3.00 +0.0 |
3 | 2.93 (w:+0.0) | 593 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | X | 2.87 +0.2 | 2.93 +0.0 |
4 | 2.81 (w:+0.0) | 532 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | X | 2.81 +0.0 | 2.36 +1.0 |
5 | 2.80 (w:+0.0) | 527 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | 2.73 +0.0 | 2.68 +0.0 | 2.80 +0.0 |
6 | 2.69 (w:+0.3) | 472 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | 2.44 +0.2 | 2.69 +0.3 | 2.48 +1.5 |
7 | 2.48 (w:+0.5) | 369 | Filip Stojanovic -10 | Uden klub | 2.44 +0.2 | 2.48 +0.5 | X |
8 | 2.24 (w:+0.3) | 255 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | 1.95 +0.3 | 2.24 +0.3 | X |
9 | 2.08 (w:+0.0) | 182 | Storm Stage -12 | Uden klub | 1.58 +0.5 | 2.08 +0.0 | 2.07 +0.2 |
10 | 1.92 (w:+0.3) | 111 | Victor Gdowski -11 | Uden klub | 1.92 +0.3 | 1.78 +0.1 | 1.63 +0.1 |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
2 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | |
3 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | |
4 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | |
5 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
6 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | |
7 | Filip Stojanovic -10 | Uden klub | |
8 | Victor Gdowski -11 | Uden klub | |
9 | Storm Stage -12 | Uden klub | |
10 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | |
2 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
3 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
4 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | |
5 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | |
6 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | |
7 | Storm Stage -12 | Uden klub | |
8 | Victor Gdowski -11 | Uden klub | |
9 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | |
10 | Filip Stojanovic -10 | Uden klub | |
11 | DNS | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik |