Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2019
Arrangør: Amager AC
Længdespring • Finale • Drenge 8-9 år • Søndag kl. 11:00
1 meter zoneafsæt
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.54 (w:+0.0) | Albert Redestam -10 | Helsingør IF | 3.13 +0.0 | 3.30 +0.0 | 3.28 -1.1 | 3.32 -0.2 | 3.54 +0.0 | 3.24 +0.9 |
2 | 3.44 (w:-0.4) | Vagn Bjørn -10 | Amager AC | 3.44 -0.4 | 3.16 -0.8 | 3.12 -1.4 | 3.38 +0.0 | 3.35 +0.0 | 3.24 -0.8 |
3 | 3.19 (w:-0.5) | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | 3.19 -0.5 | 3.00 +0.0 | 3.06 +0.0 | 2.98 +0.0 | 2.88 -0.7 | 2.73 -1.7 |
4 | 3.18 (w:+0.0) | Alexander Lundberg -11 | SWE-IF Kronan | 2.87 -0.1 | 3.03 +0.0 | 2.92 -1.1 | 3.01 -0.9 | 3.18 +0.0 | 3.11 -0.9 |
5 | 3.11 (w:+0.0) | Balder Breinholst -10 | Amager AC | 3.10 -0.8 | 3.11 +0.0 | 2.90 -0.3 | X | 3.02 +0.0 | 3.02 +0.0 |
6 | 3.07 (w:-0.7) | Otto Svare Qvist -10 | Amager AC | 3.06 -1.1 | X | 2.91 -1.2 | 2.89 +0.0 | 3.07 -0.7 | 2.97 -0.5 |
7 | 3.03 (w:-0.6) | Harry Lilleøre -10 | Amager AC | 3.03 -0.6 | X | X | |||
8 | 2.98 (w:-0.7) | Jonas Wiese Kofoed-Nielsen -11 | Amager AC | 2.98 -0.7 | X | X | |||
9 | 2.95 (w:-0.5) | Alfred Brekling Brushøj -10 | Amager AC | 2.81 -0.8 | 2.91 +0.5 | 2.95 -0.5 | |||
10 | 2.84 (w:-0.8) | August Nergaard -11 | Fremad Holbæk | 2.84 -0.8 | 2.75 +0.0 | 2.78 -1.0 | |||
11 | 2.82 (w:+0.0) | William Kühn Bjerre -10 | Amager AC | X | 2.63 +0.9 | 2.82 +0.0 | |||
12 | 2.64 (w:-0.1) | Thor Wriedt Jakobsen -11 | Bagsværd AC | 2.64 -0.1 | 2.55 -0.5 | 2.31 +0.0 | |||
13 | 2.62 (w:-0.4) | Maximilian Mohr Hermansen -11 | Amager AC | 2.45 -1.1 | 2.49 +0.4 | 2.62 -0.4 | |||
14 | 2.59 (w:-0.4) | Luca Adler Nissen -11 | Amager AC | X | 2.59 -0.4 | 2.49 -1.3 | |||
15 | 2.54 (w:-0.7) | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | 2.54 -0.7 | 2.13 +0.5 | 2.26 +0.0 | |||
16 | 2.49 (w:+0.0) | Philip Jespersen -11 | Bagsværd AC | 2.37 -0.1 | 2.49 +0.0 | 2.49 +0.0 | |||
17 | 2.49 (w:-1.0) | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre AM | 2.47 +0.0 | 2.49 -1.0 | 2.31 +0.0 | |||
18 | 2.46 (w:-1.0) | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | X | 2.37 +0.0 | 2.46 -1.0 | |||
19 | 2.36 (w:-0.8) | Aksel Sofus Johansson -10 | Trongårdens IF | 2.36 -0.8 | 2.35 +0.0 | 2.25 +0.0 | |||
20 | 2.22 (w:-0.1) | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | 2.05 -0.1 | 2.19 +0.0 | 2.22 -0.1 | |||
21 | 2.16 (w:+0.0) | Jamie Daner Larsen -11 | Greve Atletik | 2.16 +0.0 | X | 2.06 +0.0 | |||
22 | 2.10 (w:+0.9) | Tobias Asker Kapala -11 | Bagsværd AC | 2.06 -1.0 | 2.10 +0.9 | 2.05 -1.0 | |||
NM | Theo Linck Holbek -10 | Trongårdens IF | X | X | X |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre AM | 390 | ||
2 | Luca Adler Nissen -11 | Amager AC | 56 | ||
3 | Thor Wriedt Jakobsen -11 | Bagsværd AC | 125 | ||
4 | DNS | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | 328 | |
5 | Alexander Lundberg -11 | SWE-IF Kronan | 394 | ||
6 | Aksel Sofus Johansson -10 | Trongårdens IF | 622 | ||
7 | Theo Linck Holbek -10 | Trongårdens IF | 637 | ||
8 | August Nergaard -11 | Fremad Holbæk | 263 | ||
9 | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | 498 | ||
10 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | 22 | ||
11 | Jamie Daner Larsen -11 | Greve Atletik | 290 | ||
12 | Tobias Asker Kapala -11 | Bagsværd AC | 126 | ||
13 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | 408 | ||
14 | Philip Jespersen -11 | Bagsværd AC | 120 | ||
15 | 2.51 | Maximilian Mohr Hermansen -11 | Amager AC | 63 | |
16 | 2.64 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | 88 | |
17 | 2.66 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | 115 | |
18 | 2.74 | Harry Lilleøre -10 | Amager AC | 42 | |
19 | 2.89 | Jonas Wiese Kofoed-Nielsen -11 | Amager AC | 49 | |
20 | 3.10 | Otto Svare Qvist -10 | Amager AC | 71 | |
21 | 3.11 | William Kühn Bjerre -10 | Amager AC | 87 | |
22 | 3.13 | Alfred Brekling Brushøj -10 | Amager AC | 14 | |
23 | 3.27 | Vagn Bjørn -10 | Amager AC | 85 | |
24 | 3.62 | Albert Redestam -10 | Helsingør IF | 311 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3.62 | Albert Redestam -10 | Helsingør IF | 311 | |
2 | 3.27 | Vagn Bjørn -10 | Amager AC | 85 | |
3 | 3.13 | Alfred Brekling Brushøj -10 | Amager AC | 14 | |
4 | 3.11 | William Kühn Bjerre -10 | Amager AC | 87 | |
5 | 3.10 | Otto Svare Qvist -10 | Amager AC | 71 | |
6 | 2.89 | Jonas Wiese Kofoed-Nielsen -11 | Amager AC | 49 | |
7 | 2.74 | Harry Lilleøre -10 | Amager AC | 42 | |
8 | 2.66 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | 115 | |
9 | 2.64 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | 88 | |
10 | 2.51 | Maximilian Mohr Hermansen -11 | Amager AC | 63 | |
11 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | 22 | ||
12 | Luca Adler Nissen -11 | Amager AC | 56 | ||
13 | Philip Jespersen -11 | Bagsværd AC | 120 | ||
14 | Tobias Asker Kapala -11 | Bagsværd AC | 126 | ||
15 | Thor Wriedt Jakobsen -11 | Bagsværd AC | 125 | ||
16 | August Nergaard -11 | Fremad Holbæk | 263 | ||
17 | Jamie Daner Larsen -11 | Greve Atletik | 290 | ||
18 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre AM | 390 | ||
19 | Alexander Lundberg -11 | SWE-IF Kronan | 394 | ||
20 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | 408 | ||
21 | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | 498 | ||
22 | Theo Linck Holbek -10 | Trongårdens IF | 637 | ||
23 | Aksel Sofus Johansson -10 | Trongårdens IF | 622 | ||
24 | DNS | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | 328 |