ØST ungdom • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
15-16 jun, 2019
Arrangør: Helsingør IF / Ballerup AK
Alle øvelser
80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast1000 meter gang3000 meter gang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet
80 meter • Indl. • Drenge 13 år • Søndag kl. 11:30
Antal heats: 2 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.5 | |||||
1 | Q | 10.26 | Christian Andersson -06 | Greve Atletik | .260 |
2 | q | 10.60 | Joel Frederik von de Ahe -06 | Sparta | .600 |
3 | q | 10.76 | Gustav Brok -06 | Gentofte IK | .756 |
4 | q | 10.91 | Bertil Wellendorph Aplin Frederiksen -06 | Trongårdens IF | .906 |
5 | 11.59 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | Sparta | .582 | |
6 | 12.16 | Oscar Merkens -06 | Bagsværd AC | .159 | |
7 | 12.52 | Malthe Villemoes Christensen -06 | Køge Atletik | .520 | |
HEAT 2 • w:+0.2 | |||||
1 | Q | 10.38 | Anyel Weis -06 | Sparta | .377 |
2 | q | 10.75 | Noah Østergaard -06 | Gentofte IK | .742 |
3 | q | 11.20 | Eli Riege -06 | Sparta | .200 |
4 | q | 11.31 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta | .303 |
5 | 11.66 | Adam Skytte -06 | Københavns IF | .656 | |
6 | 12.33 | Oliver Tengvad -06 | Bagsværd AC | .329 | |
7 | 12.61 | Karlo Emil Lüders -06 | Herlev Atletik | .609 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 11.73 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | Sparta | 390 | |
3 | 10.15 | Christian Andersson -06 | Greve Atletik | 150 | |
4 | Oscar Merkens -06 | Bagsværd AC | 46 | ||
5 | 10.98 | Joel Frederik von de Ahe -06 | Sparta | 338 | |
6 | 11.24 | Bertil Wellendorph Aplin Frederiksen -06 | Trongårdens IF | 400 | |
7 | 10.9 | Gustav Brok -06 | Gentofte IK | 143 | |
8 | Malthe Villemoes Christensen -06 | Køge Atletik | 280 | ||
HEAT 2 | |||||
2 | 10.86 | Noah Østergaard -06 | Gentofte IK | 145 | |
3 | Adam Skytte -06 | Københavns IF | 596 | ||
4 | Oliver Tengvad -06 | Bagsværd AC | 45 | ||
5 | 10.88 | Anyel Weis -06 | Sparta | 302 | |
6 | 11.15 | Eli Riege -06 | Sparta | 316 | |
7 | 13.10 | Karlo Emil Lüders -06 | Herlev Atletik | 183 | |
8 | 11.21 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta | 387 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 10.15 | Christian Andersson -06 | Greve Atletik | 150 | |
2 | 10.86 | Noah Østergaard -06 | Gentofte IK | 145 | |
3 | 10.88 | Anyel Weis -06 | Sparta | 302 | |
4 | 10.98 | Joel Frederik von de Ahe -06 | Sparta | 338 | |
5 | 10.9 | Gustav Brok -06 | Gentofte IK | 143 | |
6 | 11.15 | Eli Riege -06 | Sparta | 316 | |
7 | 11.21 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta | 387 | |
8 | 11.24 | Bertil Wellendorph Aplin Frederiksen -06 | Trongårdens IF | 400 | |
9 | 11.73 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | Sparta | 390 | |
10 | 13.10 | Karlo Emil Lüders -06 | Herlev Atletik | 183 | |
11 | Oscar Merkens -06 | Bagsværd AC | 46 | ||
12 | Oliver Tengvad -06 | Bagsværd AC | 45 | ||
13 | Adam Skytte -06 | Københavns IF | 596 | ||
14 | Malthe Villemoes Christensen -06 | Køge Atletik | 280 | ||
15 | DNS | Alexander Foltmar -06 | Ballerup AK | 49 |