DM inde • 2018 Feb 17 - Feb 18 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Kvinder senior - 60 meter hæk - Round 1 - Day 1 at 15:00
84.0 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team Reaction
HEAT 1 / 2
1 DR Q 8.38 Mathilde U. Kramer (1993) DEN-Frederiksberg IF
2 q 8.94 Thea Haahr (1991) DEN-Sparta
3 q 8.95 Anne Møller (1987) DEN-Frederiksberg IF
4 q 9.72 Julie K Schultz (2000) DEN-Aalborg AM
5 9.92 Cathrine Laugesen (1990) DEN-Københavns IF
6 11.47 Helena Nicolaisen (1995) DEN-Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 8.47 Mette Graversgaard (1995) DEN-Aarhus 1900 0.135
2 q 8.96 Annemarie Nissen (1994) DEN-Sparta 0.133
3 q 9.05 Anna Øbakke Lange (1999) DEN-Greve Atletik 0.135
4 q 9.09 Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen (1997) DEN-Odense Atletik 0.176
5 10.02 Mathilde Zeuthen (1999) DEN-Københavns IF 0.208
DNF Signe Boelsmand (1991) DEN-Københavns IF 0.145
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 Helena Nicolaisen (1995) DEN-Københavns IF 49 9.42
3 9.71 Julie K Schultz (2000) DEN-Aalborg AM 150 9.71 9.71
4 8.92 Thea Haahr (1991) DEN-Sparta 133 8.82 8.92
5 8.83 Anne Møller (1987) DEN-Frederiksberg IF 22 8.44 8.83
6 9.71 Cathrine Laugesen (1990) DEN-Københavns IF 47 9.71 9.71
7 8.45 Mathilde U. Kramer (1993) DEN-Frederiksberg IF 26 8.45 8.45
HEAT 2 / 2
2 8.81 Annemarie Nissen (1994) DEN-Sparta 88 8.81 8.81
3 9.04 Anna Øbakke Lange (1999) DEN-Greve Atletik 29 9.04 9.04
4 8.46 Mette Graversgaard (1995) DEN-Aarhus 1900 179 8.44 8.46
5 9.91 Mathilde Zeuthen (1999) DEN-Københavns IF 55 9.91 9.91
6 9.34 Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen (1997) DEN-Odense Atletik 59 9.34 9.34
7 10.31 Signe Boelsmand (1991) DEN-Københavns IF 57 10.31 10.31
1 8.54 DNS Mathilde Heltbech (1995) DEN-Helsingør IF 33 8.44 8.54
Kvinder senior - 60 meter hæk - Day 1 at 16:10
84.0 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - Official
# Result Name Team Reaction
1 8.40 Mathilde U. Kramer (1993) DEN-Frederiksberg IF 0.141
2 8.52 Mette Graversgaard (1995) DEN-Aarhus 1900 0.148
3 8.92 Anne Møller (1987) DEN-Frederiksberg IF 0.143
4 8.94 Thea Haahr (1991) DEN-Sparta 0.156
5 9.01 Annemarie Nissen (1994) DEN-Sparta 0.134
6 9.10 Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen (1997) DEN-Odense Atletik 0.145
7 9.40 Anna Øbakke Lange (1999) DEN-Greve Atletik 0.129
8 9.60 Julie K Schultz (2000) DEN-Aalborg AM 0.347
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 9.09 Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen (1997) DEN-Odense Atletik 59 9.09 9.09
2 9.72 Julie K Schultz (2000) DEN-Aalborg AM 150 9.71 9.71
3 8.94 Thea Haahr (1991) DEN-Sparta 133 8.82 8.92
4 8.38 Mathilde U. Kramer (1993) DEN-Frederiksberg IF 26 8.38 8.38
5 8.47 Mette Graversgaard (1995) DEN-Aarhus 1900 179 8.44 8.46
6 8.95 Anne Møller (1987) DEN-Frederiksberg IF 22 8.44 8.83
7 9.05 Anna Øbakke Lange (1999) DEN-Greve Atletik 29 9.04 9.04
8 8.96 Annemarie Nissen (1994) DEN-Sparta 88 8.81 8.81