ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 12 år - 80 meter hæk - Round 1 - Day 1 at 10:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:-1.5
1 Q 14.35 Gustav Striboldt Lind (2006) DEN-Frederiksberg IF
2 q 15.17 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF
3 q 17.08 Anton Malkov (2006) DEN-Amager AC
4 q 21.71 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta
HEAT 2 / 2 - w:-1.5
1 Q 14.44 Joel Frederik von de Ahé (2006) DEN-Sparta
2 q 15.94 Tobias Lykke Nørgaard (2006) DEN-Sparta
3 q 16.56 Daniel Lund (2006) DEN-Amager AC
4 q 17.58 Frederik Dahl Larsen (2006) DEN-Frederiksberg IF
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
3 Anton Malkov (2006) DEN-Amager AC 8
4 14.95 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF 153
5 15.58 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta 467
6 11.05 Gustav Striboldt Lind (2006) DEN-Frederiksberg IF 142
7 DNS Simon Hauch (2006) DEN-FIF Hillerød 129
HEAT 2 / 2
3 16.72 Daniel Lund (2006) DEN-Amager AC 12
4 16.86 Tobias Lykke Nørgaard (2006) DEN-Sparta 471
5 12.76 Frederik Dahl Larsen (2006) DEN-Frederiksberg IF 140
6 14.50 Joel Frederik von de Ahé (2006) DEN-Sparta 404
1 DNS Asger Ostenfeld Christensen (2006) DEN-Sparta 359
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:10
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - Official
# Result Name Team
w:+0.0
1 13.99 Joel Frederik von de Ahé (2006) DEN-Sparta
2 14.10 Gustav Striboldt Lind (2006) DEN-Frederiksberg IF
3 15.03 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF
4 15.61 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta
5 16.24 Tobias Lykke Nørgaard (2006) DEN-Sparta
6 16.59 Daniel Lund (2006) DEN-Amager AC
7 17.11 Anton Malkov (2006) DEN-Amager AC
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 21.71 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta 467
2 17.08 Anton Malkov (2006) DEN-Amager AC 8
3 15.94 Tobias Lykke Nørgaard (2006) DEN-Sparta 471
4 14.44 Joel Frederik von de Ahé (2006) DEN-Sparta 404
5 14.35 Gustav Striboldt Lind (2006) DEN-Frederiksberg IF 142
6 15.17 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF 153
7 16.56 Daniel Lund (2006) DEN-Amager AC 12
8 17.58 DNS Frederik Dahl Larsen (2006) DEN-Frederiksberg IF 140