ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 10:55
Heats: 4
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 4 - w:-0.5
13 29.03 Aude Tra-bi (2003) DEN-Sparta
15 29.81 Asta Borggaard (2004) DEN-IK Olympia
16 29.91 Eline Laanstra (2003) DEN-FIF Hillerød
HEAT 2 / 4 - w:+1.0
10 28.44 Ida Marie-Skøt Nielsen (2004) DEN-HG ATM
11 28.51 Carla Marie Frandsen (2004) DEN-Sparta
14 29.62 Ida Hother le Fevre (2004) DEN-Bagsværd AC
17 30.48 Smilla Duedam Ventrup (2003) DEN-Sparta
HEAT 3 / 4 - w:-1.4
6 27.38 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC
7 27.38 Selma Bertram (2003) DEN-Ballerup AK
8 27.93 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK
9 28.31 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta
12 28.65 Ingeborg Falck (2004) DEN-Sparta
HEAT 4 / 4 - w:-0.1
1 25.82 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA
2 26.11 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta
3 26.20 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta
4 26.65 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK
5 27.13 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 4
2 DNS Sophie Brønnum-Carlsen (2003) DEN-Ballerup AK 114
3 31.74 Eline Laanstra (2003) DEN-FIF Hillerød 126
4 Aude Tra-bi (2003) DEN-Sparta 362
5 29.73 Asta Borggaard (2004) DEN-IK Olympia 290
HEAT 2 / 4
2 29.69 DNS Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta 361
3 29.34 Smilla Duedam Ventrup (2003) DEN-Sparta 460
4 28.89 Ida Hother le Fevre (2004) DEN-Bagsværd AC 35
5 28.95 Ida Marie-Skøt Nielsen (2004) DEN-HG ATM 225
6 29.35 Carla Marie Frandsen (2004) DEN-Sparta 366
HEAT 3 / 4
2 28.22 Ingeborg Falck (2004) DEN-Sparta 401
3 27.82 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta 364
4 27.42 Selma Bertram (2003) DEN-Ballerup AK 111
5 27.50 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC 30
6 27.93 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 95
HEAT 4 / 4
2 27.27 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF 134
3 25.79 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 438
4 25.55 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 342
5 25.64 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 411
6 26.41 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 60
1 27.6 DNS Alma Witt (2004) DEN-Københavns IF 306
2 29.32 DNS Annika G Truelsen (2003) DEN-Sparta 356
3 DNS Filippa Dons (2004) DEN-Bagsværd AC 32
4 DNS Angelina Holme (2004) DEN-Greve Atletik 174