ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:20
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 5.07 Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta 4.96 +0.6 4.97 +0.1 2.74 +0.0 5.02 +0.3 5.07 +0.0 5.07 +1.1
2 4.92 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta 4.74 +0.8 4.61 +0.0 4.69 +0.0 4.69 +0.1 4.69 +1.0 4.92 +1.6
3 4.83 Thea Lei Hansgaard (2005) DEN-Trongårdens IF 4.63 +1.0 X 4.54 +0.0 4.64 +0.0 4.83 +0.5 4.77 +0.1
4 4.72 Asta Exner Jensen (2005) DEN-Allerød AM 4.72 +0.0 X 4.49 +0.7 4.60 +0.0 4.61 +1.6 4.59 +0.9
5 4.63 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK 4.63 +0.0 4.54 +0.9 4.49 +0.0 4.61 +0.3 X 4.63 +0.4
6 4.62 Kaisa Duedam Ventrup (2005) DEN-Sparta 4.42 +0.0 4.59 +0.4 4.42 +0.0 4.62 +0.1 4.53 +0.0 4.51 +0.0
7 4.54 Stine Baastrup Tingbæk (2005) DEN-Ballerup AK 4.54 +1.3 4.52 +0.5 4.49 +0.0 4.40 +1.8 4.35 +0.6 4.34 +0.3
8 4.47 Anna Pedersen (2005) DEN-Sparta 4.46 +0.0 4.36 +0.0 4.24 +1.2 4.33 +1.3 4.40 +0.1 4.47 +0.0
9 4.38 Johanna C.B.Jessen (2005) DEN-Sparta 4.23 +0.0 4.38 +0.8 4.31 +0.0
10 4.36 Caroline Jørgensen (2005) DEN-Amager AC 4.36 +0.0 4.31 +0.6 4.31 +0.0
11 4.34 Amélie Sophia Vejlgaard (2005) DEN-Sparta 4.28 +0.9 4.34 +0.9 4.23 +0.0
12 4.26 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta 4.25 +0.3 4.26 +0.5 4.20 +0.0
13 4.13 Mathilde Mønsted Larsen (2005) DEN-Frederiksberg IF 3.93 +0.6 4.13 +1.1 4.10 +1.0
14 4.08 Laura-Jo Buchard (2005) DEN-Amager AC 4.08 +1.4 4.01 +1.1 3.87 +0.0
15 4.02 Clara Ruud Hansen (2005) DEN-Helsingør IF 4.02 +0.0 3.85 +0.1 3.84 +0.2
16 3.65 Laura Jensen (2005) DEN-IK Olympia 3.65 +0.0 3.44 +0.3 3.35 +1.8
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 4.01 Mathilde Mønsted Larsen (2005) DEN-Frederiksberg IF 149
2 4.40 Caroline Jørgensen (2005) DEN-Amager AC 11
3 4.42 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK 70
4 4.73 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta 462
5 DNS Freja Veicherts (2005) DEN-Københavns IF 315
7 Laura Jensen (2005) DEN-IK Olympia 295
8 4.34 Stine Baastrup Tingbæk (2005) DEN-Ballerup AK 115
9 4.88 Asta Exner Jensen (2005) DEN-Allerød AM 1
10 5.16 Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta 386
11 5.13 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK 55
12 4.74 Kaisa Duedam Ventrup (2005) DEN-Sparta 412
13 4.25 Amélie Sophia Vejlgaard (2005) DEN-Sparta 346
14 4.95 Thea Lei Hansgaard (2005) DEN-Trongårdens IF 482
15 Laura-Jo Buchard (2005) DEN-Amager AC 19
16 4.53 Johanna C.B.Jessen (2005) DEN-Sparta 406
17 4.33 Anna Pedersen (2005) DEN-Sparta 353
18 3.96 Clara Ruud Hansen (2005) DEN-Helsingør IF 203
19 4.64 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta 459
1 4.90 DNS Emma Flor (2005) DEN-FIF Hillerød 127