ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 100 meter - Round 1 - Day 1 at 12:15
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:-2.0
1 Q 12.54 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-Roar Atletik
2 q 12.63 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK
3 q 13.33 Alberte Riber Jakobsen (2001) DEN-Hvidovre AM
4 q 13.60 Emilie Fayl von Hentaller (2002) DEN-Sparta
5 q 13.63 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik
6 13.87 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta
7 13.92 Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - w:-2.9
1 Q 13.25 Sofie Spigelhauer (2002) DEN-Sparta
2 q 13.41 Maria Skov Kragh (2001) DEN-Sparta
3 q 13.63 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta
4 13.77 Louise Bach Moore (2001) DEN-Sparta
5 14.18 Annika Eppers (2002) DEN-Sparta
6 14.33 Natalie Vaabengaard (2002) DEN-HG ATM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 12.35 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-Roar Atletik 337
3 12.56 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 82
4 13.18 Emilie Fayl von Hentaller (2002) DEN-Sparta 387
5 Alberte Riber Jakobsen (2001) DEN-Hvidovre AM 256
6 13.13 Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 261
7 13.51 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik 195
8 13.10 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 474
HEAT 2 / 2
2 12.14 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 400
3 14.55 Natalie Vaabengaard (2002) DEN-HG ATM 230
4 12.82 Maria Skov Kragh (2001) DEN-Sparta 436
5 12.93 Sofie Spigelhauer (2002) DEN-Sparta 463
6 13.13 Louise Bach Moore (2001) DEN-Sparta 424
7 13.55 Annika Eppers (2002) DEN-Sparta 355
8 13.17 DNS Bjørk Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 260
1 13.31 DNS Freja Koerrstz Madsen (2002) DEN-Ballerup AK 73
2 13.49 DNS Josefine Sørensen (2002) DEN-Sparta 409
3 14.01 DNS Mathilda Gertz (2002) DEN-Sparta 440
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - Official
# Result Name Team
w:-3.1
1 12.55 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-Roar Atletik
2 12.84 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK
3 13.10 Maria Skov Kragh (2001) DEN-Sparta
4 13.26 Sofie Spigelhauer (2002) DEN-Sparta
5 13.32 Alberte Riber Jakobsen (2001) DEN-Hvidovre AM
6 13.71 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta
7 13.79 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik
8 13.93 Emilie Fayl von Hentaller (2002) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 13.63 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 400
2 13.63 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik 195
3 12.63 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 82
4 13.25 Sofie Spigelhauer (2002) DEN-Sparta 463
5 12.54 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-Roar Atletik 337
6 13.33 Alberte Riber Jakobsen (2001) DEN-Hvidovre AM 256
7 13.60 Emilie Fayl von Hentaller (2002) DEN-Sparta 387
8 13.41 Maria Skov Kragh (2001) DEN-Sparta 436