ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 13:15
Planke
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 5.76 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 5.47 -0.5 5.42 -1.5 X 5.38 +0.0 X 5.76 -0.8
2 5.64 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 5.54 -0.4 5.56 +0.0 5.64 -0.8
3 5.45 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK 5.31 +0.0 5.39 -0.7 5.16 -2.9 X 5.45 -1.2 X
4 5.38 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta X 5.18 +1.9 X 5.13 -0.8 5.25 +0.4 5.38 +0.0
5 5.28 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 5.28 -0.7 5.04 -1.1 X 5.22 +0.0 5.18 -1.2 5.21 +1.5
6 5.25 Annika Baun Haldbo (2003) DEN-Sparta 5.04 +0.0 5.25 +0.1 X
7 5.21 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK X 5.21 -1.6 5.01 -1.7 4.82 +1.7 X X
8 5.02 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC 5.02 -1.5 5.02 +0.4 4.78 -0.7 5.01 +1.9 X 4.84 +0.0
9 4.89 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 4.89 -0.6 4.72 +0.0 4.79 +0.0
10 4.87 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 4.46 +0.0 4.50 -2.4 4.87 +0.2
11 4.82 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC 4.42 +0.0 4.69 -0.5 4.82 +0.0
12 4.80 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 4.80 -0.3 4.67 -2.2 4.78 +0.0
13 4.59 Ida Marie-Skøt Nielsen (2004) DEN-HG ATM 4.58 +0.0 4.59 +0.0 4.53 -2.0
14 4.57 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM X 4.57 -2.0 X
15 4.54 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM 3.76 -1.1 4.54 -0.5 4.53 +1.3
16 4.45 Alma Witt (2004) DEN-Københavns IF 4.45 -0.9 X X
17 4.32 Eline Laanstra (2003) DEN-FIF Hillerød 4.32 +1.3 3.73 -2.6 4.23 -0.8
18 4.29 Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta 2.52 +0.0 4.29 +1.3 4.25 +0.0
19 4.06 Carla Marie Frandsen (2004) DEN-Sparta 4.06 -0.2 3.97 -1.5 4.01 -2.4
20 3.80 Laura Kirstine Mortensen (2004) DEN-Helsingør IF 3.80 -0.2 3.72 +1.3 3.70 +0.0
21 3.75 Filippa Dons (2004) DEN-Bagsværd AC 3.42 -1.9 X 3.75 -2.6
22 3.56 Olivia Helleskov Batko (2003) DEN-Sparta X X 3.56 +0.0
23 NM Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta X X X
23 NM Ingeborg Falck (2004) DEN-Sparta X X X
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 DNS Josephine Houlbjerg Hansen (2004) DEN-Sparta 410
2 3.93 Filippa Dons (2004) DEN-Bagsværd AC 32
3 3.96 Carla Marie Frandsen (2004) DEN-Sparta 366
4 DNS Aude Tra-bi (2003) DEN-Sparta 362
5 4.88 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC 18
6 4.75 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 124
7 5.06 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 95
8 5.29 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 438
9 5.10 DNS Karla Schärfe (2003) DEN-Sparta 414
10 4.98 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta 364
11 4.36 Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta 361
12 Laura Kirstine Mortensen (2004) DEN-Helsingør IF 212
13 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 291
14 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM 275
15 5.28 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 411
16 5.17 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 60
17 5.78 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 342
18 5.02 Ida Marie-Skøt Nielsen (2004) DEN-HG ATM 225
19 4.36 Olivia Helleskov Batko (2003) DEN-Sparta 450
20 5.59 Annika Baun Haldbo (2003) DEN-Sparta 354
21 4.62 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM 232
22 4.30 DNS Annika G Truelsen (2003) DEN-Sparta 356
23 5.18 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC 30
24 5.69 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 183
25 5.16 Alma Witt (2004) DEN-Københavns IF 306
26 5.19 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK 59
27 5.22 Ingeborg Falck (2004) DEN-Sparta 401
28 4.40 Eline Laanstra (2003) DEN-FIF Hillerød 126
1 4.99 DNS Lia Palmberg Nordhald (2003) DEN-Bagsværd AC 39