ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - Round 1 - Day 1 at 12:00
Heats: 4 • To next round: 16 • Q: 1 • q: 12
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 4 - w:-1.6
1 Q 12.59 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta
2 q 13.42 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM
3 q 13.84 Ida Hebsgaard Gertsen (2003) DEN-Helsingør IF
4 14.52 Ida Hother le Fevre (2004) DEN-Bagsværd AC
5 14.66 Smilla Duedam Ventrup (2003) DEN-Sparta
6 14.75 Laura Kirstine Mortensen (2004) DEN-Helsingør IF
7 14.76 Emma Lou Christensen Medonos (2004) DEN-Ballerup AK
HEAT 2 / 4 - w:-1.9
1 Q 13.36 Selma Bertram (2003) DEN-Ballerup AK
2 q 13.71 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM
3 q 13.93 Ingeborg Falck (2004) DEN-Sparta
4 q 14.06 Liv Strauss (2003) DEN-Amager AC
5 q 14.28 Johanne Vilsen (2004) DEN-Holte Atletik
6 16.15 Filippa Dons (2004) DEN-Bagsværd AC
HEAT 3 / 4 - w:-1.9
1 Q 13.22 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK
2 q 13.60 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia
3 q 13.70 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK
4 q 14.04 Aude Tra-bi (2003) DEN-Sparta
5 14.52 Annika G Truelsen (2003) DEN-Sparta
6 14.54 Annika Vinther (2004) DEN-Helsingør IF
HEAT 4 / 4 - w:-1.9
1 Q 13.05 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta
2 q 13.32 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF
3 q 14.13 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta
4 q 14.24 Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta
5 15.01 Ida Marie Andresen (2004) DEN-Ballerup AK
6 15.66 Frederikke Friis Klausen (2004) DEN-Ballerup AK
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 4
2 13.45 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM 232
3 13.68 Ida Hebsgaard Gertsen (2003) DEN-Helsingør IF 208
4 Laura Kirstine Mortensen (2004) DEN-Helsingør IF 212
5 14.36 Ida Hother le Fevre (2004) DEN-Bagsværd AC 35
6 14.43 Smilla Duedam Ventrup (2003) DEN-Sparta 460
7 Emma Lou Christensen Medonos (2004) DEN-Ballerup AK 68
8 12.48 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 438
HEAT 2 / 4
2 12.63 DNS Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 183
3 14.30 Liv Strauss (2003) DEN-Amager AC 21
4 14.62 Filippa Dons (2004) DEN-Bagsværd AC 32
5 13.83 Ingeborg Falck (2004) DEN-Sparta 401
6 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM 275
7 13.36 Selma Bertram (2003) DEN-Ballerup AK 111
8 Johanne Vilsen (2004) DEN-Holte Atletik 246
HEAT 3 / 4
2 12.95 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 60
3 14.18 Annika Vinther (2004) DEN-Helsingør IF 200
4 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 291
5 14.09 Annika G Truelsen (2003) DEN-Sparta 356
6 13.12 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 95
7 Aude Tra-bi (2003) DEN-Sparta 362
HEAT 4 / 4
2 12.66 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 411
3 14.03 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta 364
4 Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta 361
5 14.20 Ida Marie Andresen (2004) DEN-Ballerup AK 76
6 Frederikke Friis Klausen (2004) DEN-Ballerup AK 71
7 13.12 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF 134
1 12.77 DNS Annika Baun Haldbo (2003) DEN-Sparta 354
2 13.85 DNS Ronja Bøgelund Laursen (2003) DEN-Ballerup AK 109
3 14.00 DNS Karoline Dybdahl (2003) DEN-Ballerup AK 80
4 15.02 DNS Ella Kreisby-Pedersen (2003) DEN-Ballerup AK 66
5 DNS Caroline Andersen (2003) DEN-Helsingør IF 202
6 DNS Søs Sühler (2004) DEN-IK Olympia 299