ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - 80 meter - Round 1 - Day 2 at 12:20
Heats: 3 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 5
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 3 - w:-0.2
1 Q 11.26 Bolette Nimskov (2005) DEN-Sparta
2 q 11.59 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta
3 q 11.65 Mathilde Mønsted Larsen (2005) DEN-Frederiksberg IF
4 11.69 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta
5 12.11 Vilma Tambour Petersen (2005) DEN-Amager AC
6 12.43 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta
HEAT 2 / 3 - w:+0.4
1 Q 10.56 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK
2 q 11.39 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK
3 q 11.58 Laura-Jo Buchard (2005) DEN-Amager AC
4 11.74 Anna Pedersen (2005) DEN-Sparta
5 11.83 Amélie Sophia Vejlgaard (2005) DEN-Sparta
6 12.38 Filippa Lavrsen (2005) DEN-Amager AC
HEAT 3 / 3 - w:-0.2
1 Q 10.84 Asta Exner Jensen (2005) DEN-Allerød AM
2 q 10.90 Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta
3 11.68 Caroline Jørgensen (2005) DEN-Amager AC
4 11.89 Johanna C.B.Jessen (2005) DEN-Sparta
5 12.04 Clara Ruud Hansen (2005) DEN-Helsingør IF
6 12.22 Lærke E Larsen (2005) DEN-Ballerup AK
7 13.04 Andrea Friis Christensen (2005) DEN-Glostrup IC
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 3
2 12.21 Vilma Tambour Petersen (2005) DEN-Amager AC 29
3 11.58 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta 462
4 Bolette Nimskov (2005) DEN-Sparta 365
5 12.32 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta 459
6 11.57 Mathilde Mønsted Larsen (2005) DEN-Frederiksberg IF 149
8 10.74 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta 413
HEAT 2 / 3
2 Laura-Jo Buchard (2005) DEN-Amager AC 19
3 11.47 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK 70
4 12.20 Anna Pedersen (2005) DEN-Sparta 353
5 12.87 Filippa Lavrsen (2005) DEN-Amager AC 15
6 11.84 Amélie Sophia Vejlgaard (2005) DEN-Sparta 346
7 10.74 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK 55
HEAT 3 / 3
2 Clara Ruud Hansen (2005) DEN-Helsingør IF 203
3 12.17 Johanna C.B.Jessen (2005) DEN-Sparta 406
4 Andrea Friis Christensen (2005) DEN-Glostrup IC 170
5 10.91 Asta Exner Jensen (2005) DEN-Allerød AM 1
6 11.08 Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta 386
7 11.98 Lærke E Larsen (2005) DEN-Ballerup AK 84
8 Caroline Jørgensen (2005) DEN-Amager AC 11
1 10.50 DNS Stine Baastrup Tingbæk (2005) DEN-Ballerup AK 115
2 DNS Birgit Svendsen (2005) DEN-Glostrup IC 171
Piger 13 år - 80 meter - Day 2 at 13:25
RESULTS - Official
# Result Name Team
w:-1.6
1 10.88 Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta
2 11.00 Asta Exner Jensen (2005) DEN-Allerød AM
3 11.43 Bolette Nimskov (2005) DEN-Sparta
4 11.43 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK
5 11.65 Laura-Jo Buchard (2005) DEN-Amager AC
6 11.69 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta
7 11.78 Mathilde Mønsted Larsen (2005) DEN-Frederiksberg IF
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 11.59 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta 413
2 11.65 Mathilde Mønsted Larsen (2005) DEN-Frederiksberg IF 149
3 10.90 Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta 386
4 10.56 DNS Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK 55
5 10.84 Asta Exner Jensen (2005) DEN-Allerød AM 1
6 11.26 Bolette Nimskov (2005) DEN-Sparta 365
7 11.58 Laura-Jo Buchard (2005) DEN-Amager AC 19
8 11.39 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK 70