Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
24-25 aug, 2013
Arrangør: Sparta
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter2000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
Kuglestød • Finale • Drenge 11 år • Søndag kl. 12:15
2.0 kg
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.10 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik DELTA | 9.91 | 8.75 | 9.09 | 9.97 | 9.29 | 10.10 |
2 | 9.98 | William Lee Meyrick -02 | IK Hellas | 9.29 | X | 9.84 | 9.40 | 9.98 | X |
3 | 9.75 | Oswald S. Carstensen -02 | Sparta | 9.59 | 9.15 | 9.33 | 9.75 | 9.00 | 9.18 |
4 | 8.41 | Andreas Henriksson -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott | 8.41 | 7.50 | X | 8.06 | 7.87 | X |
5 | 7.98 | Thomas Thomsen -02 | Greve Atletik | 7.98 | 7.31 | 7.94 | 7.46 | 7.86 | 7.37 |
6 | 7.64 | Anders Bang -02 | Holte Atletik | X | 7.17 | 7.18 | 7.12 | 7.64 | 6.69 |
7 | 7.47 | Morgan Åkerblom -02 | SWE - FK Athlet | 6.55 | 7.20 | 7.47 | 6.53 | 6.35 | X |
NM | Aleksander H. Wiingaard -02 | Greve Atletik | X | X | X | X | X | X |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | William Lee Meyrick -02 | IK Hellas | 469 | ||
2 | Andreas Henriksson -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott | 402 | ||
3 | Morgan Åkerblom -02 | SWE - FK Athlet | 419 | ||
4 | Thomas Thomsen -02 | Greve Atletik | 230 | ||
5 | Aleksander H. Wiingaard -02 | Greve Atletik | 234 | ||
6 | 6.54 | Anders Bang -02 | Holte Atletik | 247 | |
7 | 9.76 | Oswald S. Carstensen -02 | Sparta | 157 | |
8 | 9.98 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik DELTA | 308 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.98 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik DELTA | 308 | |
2 | 9.76 | Oswald S. Carstensen -02 | Sparta | 157 | |
3 | 6.54 | Anders Bang -02 | Holte Atletik | 247 | |
4 | Aleksander H. Wiingaard -02 | Greve Atletik | 234 | ||
5 | Thomas Thomsen -02 | Greve Atletik | 230 | ||
6 | William Lee Meyrick -02 | IK Hellas | 469 | ||
7 | Andreas Henriksson -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott | 402 | ||
8 | Morgan Åkerblom -02 | SWE - FK Athlet | 419 |