Frederiksberg UP-stævne • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
22 aug, 2019
Arrangør: Frederiksberg IF
Længdespring • Finale • Drenge 11 år • Torsdag kl. 19:05
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.71 (w:+0.0) | 10 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | 4.60 +0.0 | 4.68 +0.0 | 4.71 +0.0 |
2 | 4.53 (w:-0.7) | 8 | Jonas Gretlund -09 | Amager Atletik Club | 4.48 -1.3 | 4.53 -0.7 | 4.53 +0.0 |
3 | 4.33 (w:+0.0) | 7 | Jonatan Horsholt -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | X | 4.29 +0.0 | 4.33 +0.0 |
4 | 4.17 (w:-1.2) | 6 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta | X | 4.17 -1.2 | 4.16 +0.0 |
5 | 4.03 (w:+0.0) | 5 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup Idræts Club | 3.96 +0.0 | X | 4.03 +0.0 |
6 | 3.93 (w:-2.1) | 4 | August Herring Jensen -09 | Frederiksberg Atletik & Motion | 3.93 -2.1 | 3.92 -1.4 | 3.89 +0.0 |
7 | 3.65 (w:+0.0) | 3 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | 3.39 -0.6 | 3.17 +0.0 | 3.65 +0.0 |
8 | 3.64 (w:+0.0) | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | Sparta | 3.60 -0.9 | 3.45 +0.0 | 3.64 +0.0 |
9 | 3.61 (w:+0.0) | 1 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta | 3.50 -1.2 | 3.61 +0.0 | 3.58 -1.0 |
10 | 3.59 (w:+0.0) | 1 | Villy Reedtz Funder -08 | Sparta | 3.10 -1.4 | 3.35 -0.9 | 3.59 +0.0 |
11 | 3.54 (w:+0.0) | 1 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | Frederiksberg Atletik & Motion | 3.24 +0.0 | 3.54 +0.0 | X |
12 | 3.50 (w:+0.0) | 1 | Vilhelm Bak-Thomsen -08 | Bagsværd Atletik Klub | 3.50 +0.0 | 3.37 +0.0 | 3.37 +0.0 |
13 | 3.49 (w:+0.0) | 1 | Liam Simonsen -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | X | 3.45 +0.0 | 3.49 +0.0 |
14 | 3.44 (w:+0.0) | 1 | Aksel Kragh Winther -09 | Bagsværd Atletik Klub | 3.15 -0.7 | 3.40 -0.1 | 3.44 +0.0 |
15 | 3.30 (w:+0.0) | 1 | Luka Meldgaard -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | 3.30 +0.0 | 3.22 +0.0 | 2.23 +0.0 |
16 | 3.29 (w:+0.1) | 1 | Joel Hjort -09 | Glostrup Idræts Club | 3.29 +0.1 | 2.95 +0.6 | 3.07 -0.6 |
17 | 3.16 (w:-0.2) | 1 | Erik Sneholt-Ottesen -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | 3.16 -0.2 | 3.04 -1.7 | 2.95 +0.0 |
18 | 3.09 (w:+0.0) | 1 | Josh Hjort -09 | Glostrup Idræts Club | 3.09 +0.0 | X | 3.03 -0.2 |
19 | 3.05 (w:+0.0) | 1 | Kasper Granlund -09 | Greve Atletik | 2.97 +0.1 | X | 3.05 +0.0 |
20 | 2.76 (w:+0.1) | 1 | William Thøgersen -08 | Sparta | X | 2.76 +0.1 | X |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Erik Sneholt-Ottesen -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
2 | Liam Simonsen -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
3 | Jonas Gretlund -09 | Amager Atletik Club | |
4 | DNS | Anton Kyst -08 | Bagsværd Atletik Klub |
5 | Kasper Granlund -09 | Greve Atletik | |
6 | Jonatan Horsholt -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
7 | Luka Meldgaard -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
8 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup Idræts Club | |
9 | DNS | Tom Kold Henriksen -09 | Frederiksberg Atletik & Motion |
10 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta | |
11 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta | |
12 | William Thøgersen -08 | Sparta | |
13 | Villy Reedtz Funder -08 | Sparta | |
14 | August Herring Jensen -09 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
15 | Joel Hjort -09 | Glostrup Idræts Club | |
16 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | |
17 | DNS | Arthur F. Gibson -09 | Bagsværd Atletik Klub |
18 | Aksel Kragh Winther -09 | Bagsværd Atletik Klub | |
19 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | Sparta |
20 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | |
21 | DNS | Lucas Zwicki -08 | Amager Atletik Club |
22 | Vilhelm Bak-Thomsen -08 | Bagsværd Atletik Klub | |
23 | Samuel Grønlund Brix -09 | Sparta | |
24 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
25 | Josh Hjort -09 | Glostrup Idræts Club |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Jonas Gretlund -09 | Amager Atletik Club | |
2 | Aksel Kragh Winther -09 | Bagsværd Atletik Klub | |
3 | Vilhelm Bak-Thomsen -08 | Bagsværd Atletik Klub | |
4 | August Herring Jensen -09 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
5 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
6 | Erik Sneholt-Ottesen -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
7 | Luka Meldgaard -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
8 | Jonatan Horsholt -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
9 | Liam Simonsen -08 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
10 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup Idræts Club | |
11 | Joel Hjort -09 | Glostrup Idræts Club | |
12 | Josh Hjort -09 | Glostrup Idræts Club | |
13 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | |
14 | Kasper Granlund -09 | Greve Atletik | |
15 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta | |
16 | Villy Reedtz Funder -08 | Sparta | |
17 | William Thøgersen -08 | Sparta | |
18 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | |
19 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta | |
20 | Samuel Grønlund Brix -09 | Sparta | |
21 | DNS | Lucas Zwicki -08 | Amager Atletik Club |
22 | DNS | Anton Kyst -08 | Bagsværd Atletik Klub |
23 | DNS | Arthur F. Gibson -09 | Bagsværd Atletik Klub |
24 | DNS | Tom Kold Henriksen -09 | Frederiksberg Atletik & Motion |
25 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | Sparta |