Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 13:05
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 6
Øvelsessted: Ved 100m start (Længde A1)
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 3.88 (w:+0.0 ) Frida Laursen (2009) DEN-Glostrup IC 3.73 +0.1 3.88 +0.0 3.59 +0.6 3.77 +1.7 3.85 +0.1 3.73 +0.9
2 3.48 (w:+2.0 ) Hannah Damborg (2009) DEN-Bagsværd AC 3.35 +1.1 3.39 +0.6 3.32 +0.0 3.23 +1.2 3.29 +2.5 3.48 +2.0
3 3.46 (w:+0.0 ) Danæ Elise Søgaard (2009) DEN-Slagelse Atletik DELTA 3.25 +0.2 3.30 +0.0 3.11 +0.0 3.10 +2.3 3.46 +0.0 2.84 +0.0
4 3.36 (w:+0.0 ) Sophie Filtenborg Brandt (2009) DEN-Københavns IF 3.00 +1.0 3.20 +0.0 3.32 +0.0 3.11 +0.0 3.13 +1.1 3.36 +0.0
5 3.33 (w:+1.2 ) Elvira Ramsgaard Jensen (2009) DEN-Sparta 3.31 +0.0 3.29 +0.0 3.21 +0.0 3.11 -1.1 3.33 +1.2 3.30 +0.0
6 3.24 (w:+0.0 ) Erika Livia Wischmann (2009) DEN-Sparta 3.20 +1.0 3.24 +0.0 3.00 +0.0 3.19 +0.0 3.14 +0.0 X
7 3.18 (w:-1.7 ) Ronja Revall (2009) DEN-Greve Atletik 2.93 +0.3 3.18 -1.7 3.10 +0.1
8 3.16 (w:+0.0 ) Benedicte Matthiesen (2009) DEN-IK Hellas 3.09 +0.0 3.15 +0.0 3.16 +0.0
9 2.75 (w:-0.1 ) Annabel Rose Mikkelsen (2009) DEN-Sparta 2.53 +1.5 2.75 -0.1 X
10 2.68 (w:+1.0 ) Tilde Ravnsbæk (2009) DEN-Greve Atletik 2.68 +1.0 X 2.60 +0.0
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 DNS Nora El Hassouni (2009) DEN-Bagsværd AC
2 Ronja Revall (2009) DEN-Greve Atletik
3 Tilde Ravnsbæk (2009) DEN-Greve Atletik
4 Danæ Elise Søgaard (2009) DEN-Slagelse Atletik DELTA
5 Benedicte Matthiesen (2009) DEN-IK Hellas
6 DNS Aia Tøfting Kongsgaard (2009) DEN-Bagsværd AC
7 2.87 Annabel Rose Mikkelsen (2009) DEN-Sparta
8 2.97 Erika Livia Wischmann (2009) DEN-Sparta
9 3.45 Elvira Ramsgaard Jensen (2009) DEN-Sparta
10 3.48 Sophie Filtenborg Brandt (2009) DEN-Københavns IF
11 3.49 DNS Theresa Dommer (2009) DEN-Sparta
12 3.50 Hannah Damborg (2009) DEN-Bagsværd AC
13 3.60 Frida Laursen (2009) DEN-Glostrup IC