Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 15:10
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 6
Øvelsessted: Ved 100m start (Længde A2)
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 5.56 (w:+1.0 ) Anyel Weis (2006) DEN-Sparta 5.44 +0.0 5.31 +0.0 - 5.49 +0.0 5.28 +0.9 5.56 +1.0
2 5.11 (w:+0.7 ) Noah østergaard (2006) DEN-Gentofte IK 4.76 +0.0 4.77 +0.0 5.04 +0.0 4.89 +0.0 4.96 +0.4 5.11 +0.7
3 4.97 (w:+0.9 ) Lance Aabo (2006) DEN-HG ATM 4.97 +0.9 4.80 +0.0 4.66 +0.0 4.45 +0.0 4.61 +0.0 4.50 +0.8
4 4.80 (w:+0.0 ) Christian Andersson (2006) DEN-Greve Atletik 4.80 +0.0 - -
5 4.63 (w:+0.0 ) Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK 4.54 -0.2 4.52 +0.0 4.46 +0.3 4.60 +0.8 4.63 +0.0 4.33 +0.0
6 4.59 (w:+0.8 ) Tobias Lykke Nørgaard (2006) DEN-Sparta 4.44 +0.0 4.50 +0.0 4.49 +0.0 4.53 +0.0 4.42 +0.0 4.59 +0.8
7 4.50 (w:+0.0 ) Tobias Jørgensen (2007) DEN-Gentofte IK 4.50 +0.0 4.35 -0.3 4.17 +0.6 4.27 +1.2 4.28 +0.0 4.30 +0.1
8 4.44 (w:+0.0 ) Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta 4.28 +0.0 4.44 +0.0 4.30 +0.0
9 4.29 (w:+0.0 ) Alexander Foltmar (2006) DEN-Ballerup AK X 4.29 +0.0 3.90 +0.0
10 4.27 (w:+0.0 ) Connor Joseph Mikkelsen (2006) DEN-Sparta 4.24 -0.8 4.27 +0.0 4.21 +0.0
11 4.26 (w:-0.4 ) Carl-Emil Jensen (2006) DEN-Herlev Atletik 4.26 -0.4 X 2.90 +0.4
12 4.16 (w:+0.0 ) Daniel Lund (2006) DEN-Amager AC 2.50 +0.0 4.11 +0.0 4.16 +0.0
13 4.09 (w:+0.0 ) Gustav Brok (2006) DEN-Gentofte IK 4.09 +0.0 4.04 +0.0 X
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Christian Andersson (2006) DEN-Greve Atletik
2 Lance Aabo (2006) DEN-HG ATM
3 Tobias Jørgensen (2007) DEN-Gentofte IK
4 4.17 Alexander Foltmar (2006) DEN-Ballerup AK
5 4.21 Daniel Lund (2006) DEN-Amager AC
6 4.23 Connor Joseph Mikkelsen (2006) DEN-Sparta
7 4.44 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK
7 4.40 DNS Bertil Wellendorph Aplin Frederiksen (2006) DEN-Trongårdens IF
8 4.50 Gustav Brok (2006) DEN-Gentofte IK
9 4.69 Tobias Lykke Nørgaard (2006) DEN-Sparta
10 4.80 Carl-Emil Jensen (2006) DEN-Herlev Atletik
11 4.82 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta
12 5.16 Noah østergaard (2006) DEN-Gentofte IK
13 5.63 Anyel Weis (2006) DEN-Sparta