ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 11 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 09:10
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.99 Freja Isabel Knudsen (2007) DEN-Bagsværd AC
2 q 9.30 Sarah Jansteen Eskesen (2007) DEN-Ballerup AK
3 q 9.62 Amalie Sofie Nielsen (2007) DEN-Sparta
4 q 9.81 Frederikke Lundberg (2007) DEN-Ballerup AK
5 10.04 Lotte Grevy Ejstrup (2007) DEN-Sparta
6 10.11 Laura Rosenkvist (2007) DEN-Københavns IF
7 10.31 Mille Elmer (2007) DEN-Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 8.87 Maja Børregaard Voigt (2007) DEN-Sparta
2 q 9.38 Filippa B Clemmensen (2007) DEN-Gentofte IK
3 q 9.55 Sophia Bonde (2007) DEN-Københavns IF
4 q 9.78 Karla Olivia Haynes (2007) DEN-Sparta
5 9.98 Christine Emilie Næsby (2007) DEN-Sparta
6 10.11 Amara Mol Romero (2007) DEN-Gentofte IK
7 10.33 Frida Skov Sundsfjord (2007) DEN-Helsingør IF
8 11.17 Dagmar M. Løfberg Karlsen (2007) DEN-Ballerup AK
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 10.55 Mille Elmer (2007) DEN-Københavns IF 297
3 9.65 Amalie Sofie Nielsen (2007) DEN-Sparta 321
4 9.81 Laura Rosenkvist (2007) DEN-Københavns IF 289
5 9.56 Sarah Jansteen Eskesen (2007) DEN-Ballerup AK 88
6 9.78 Lotte Grevy Ejstrup (2007) DEN-Sparta 391
7 10.06 Frederikke Lundberg (2007) DEN-Ballerup AK 55
8 8.76 Freja Isabel Knudsen (2007) DEN-Bagsværd AC 26
HEAT 2 / 2
1 9.93 Amara Mol Romero (2007) DEN-Gentofte IK 151
2 9.70 Karla Olivia Haynes (2007) DEN-Sparta 383
3 9.75 Sophia Bonde (2007) DEN-Københavns IF 301
4 9.97 Christine Emilie Næsby (2007) DEN-Sparta 347
5 9.35 Filippa B Clemmensen (2007) DEN-Gentofte IK 146
6 Dagmar M. Løfberg Karlsen (2007) DEN-Ballerup AK 47
7 Frida Skov Sundsfjord (2007) DEN-Helsingør IF 195
8 8.86 Maja Børregaard Voigt (2007) DEN-Sparta 402
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - Official
# Result Name Team
1 8.93 Maja Børregaard Voigt (2007) DEN-Sparta
2 8.96 Freja Isabel Knudsen (2007) DEN-Bagsværd AC
3 9.23 Sarah Jansteen Eskesen (2007) DEN-Ballerup AK
4 9.45 Filippa B Clemmensen (2007) DEN-Gentofte IK
5 9.52 Sophia Bonde (2007) DEN-Københavns IF
6 9.70 Amalie Sofie Nielsen (2007) DEN-Sparta
7 9.75 Karla Olivia Haynes (2007) DEN-Sparta
8 9.78 Frederikke Lundberg (2007) DEN-Ballerup AK
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 9.78 Karla Olivia Haynes (2007) DEN-Sparta 383
2 9.81 Frederikke Lundberg (2007) DEN-Ballerup AK 55
3 9.30 Sarah Jansteen Eskesen (2007) DEN-Ballerup AK 88
4 8.87 Maja Børregaard Voigt (2007) DEN-Sparta 402
5 9.38 Filippa B Clemmensen (2007) DEN-Gentofte IK 146
6 8.99 Freja Isabel Knudsen (2007) DEN-Bagsværd AC 26
7 9.62 Amalie Sofie Nielsen (2007) DEN-Sparta 321
8 9.55 Sophia Bonde (2007) DEN-Københavns IF 301