ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 4.90 Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta X 4.72 4.86 4.85 4.90 4.71
2 4.85 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK 4.82 4.85 4.75 4.48 X 4.75
3 4.64 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta 4.54 4.37 4.38 4.48 4.64 3.73
4 4.63 Kaisa Duedam Ventrup (2005) DEN-Sparta 4.37 4.36 4.32 4.59 4.52 4.63
5 4.63 Thea Lei Hansgaard (2005) DEN-Trongårdens IF 4.38 4.40 4.56 4.46 4.53 4.63
6 4.55 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK 4.25 4.33 4.29 4.32 4.20 4.55
7 4.44 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta 4.12 4.41 4.35 4.44 4.29 4.19
8 4.44 Johanna C.B. Jessen (2005) DEN-Frederiksberg IF 4.38 4.30 4.25 4.29 4.25 4.44
9 4.32 Stine Baandrup Tindbæk (2005) DEN-Ballerup AK 4.17 4.32 4.26
10 4.30 Ingrid Gram Jensen (2005) DEN-Sparta 4.30 4.19 4.13
11 4.25 Amélie Vejlgaard (2005) DEN-Sparta 4.25 4.05 4.05
12 4.11 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta 3.66 X 4.11
13 4.05 Solvej Møller (2005) DEN-Greve Atletik 4.05 4.05 X
14 4.03 Marie Agergaard (2005) DEN-Helsingør IF 4.03 3.79 3.97
15 3.92 Maria Bertram (2005) DEN-Glostrup IC 3.89 3.92 3.86
16 3.91 Clara Ruud Hansen (2005) DEN-Helsingør IF 3.91 3.79 3.53
17 3.88 Lærke E. Larsen (2005) DEN-Ballerup AK 3.88 3.60 3.65
18 3.86 Isabel Farup (2005) DEN-Holte Atletik 3.86 3.85 3.60
19 3.76 Rikke Hansen (2005) DEN-Glostrup IC 3.56 3.73 3.76
20 3.71 Nanna Rye Gefke (2005) DEN-Helsingør IF 3.43 3.41 3.71
21 3.58 Ditte Münch (2005) DEN-Ballerup AK 3.48 3.58 3.40
22 3.38 Laura Bollerslev Andreasen (2005) DEN-Amager AC 3.38 X X
23 3.33 Laura Louise Kall (2005) DEN-Glostrup IC 3.33 3.25 3.21
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Laura Louise Kall (2005) DEN-Glostrup IC 155
2 Lærke E. Larsen (2005) DEN-Ballerup AK 66
3 Clara Ruud Hansen (2005) DEN-Helsingør IF 188
4 3.86 Solvej Møller (2005) DEN-Greve Atletik 182
5 Isabel Farup (2005) DEN-Holte Atletik 480
6 4.73 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta 432
7 4.30 Ingrid Gram Jensen (2005) DEN-Sparta 370
8 Marie Agergaard (2005) DEN-Helsingør IF 201
9 4.10 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta 429
10 Maria Bertram (2005) DEN-Glostrup IC 156
11 4.53 Kaisa Duedam Ventrup (2005) DEN-Sparta 381
12 4.47 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK 53
13 4.52 Johanna C.B. Jessen (2005) DEN-Frederiksberg IF 116
14 DNS Elena Rossi (2005) DEN-Gentofte IK 143
15 Nanna Rye Gefke (2005) DEN-Helsingør IF 203
16 5.04 Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta 359
17 4.46 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta 382
18 Rikke Hansen (2005) DEN-Glostrup IC 157
19 4.06 Amélie Vejlgaard (2005) DEN-Sparta 322
20 3.67 Laura Bollerslev Andreasen (2005) DEN-Amager AC 10
21 4.63 Stine Baandrup Tindbæk (2005) DEN-Ballerup AK 92
22 Ditte Münch (2005) DEN-Ballerup AK 50
23 4.74 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK 42
24 4.57 Thea Lei Hansgaard (2005) DEN-Trongårdens IF 449