ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 12:35
Planke
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 5.67 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 5.51 5.23 5.25 5.20 X 5.67
2 5.20 Karla Schärfe (2003) DEN-Sparta 5.07 X 5.02 X 5.20 5.13
3 5.18 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 4.35 4.92 5.01 X 5.18 5.12
4 5.06 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK X X 5.00 X X 5.06
5 4.98 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 4.83 X X 4.20 X 4.98
6 4.89 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK 4.88 X 4.67 X 4.79 4.89
7 4.75 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM 4.45 4.49 4.64 4.53 4.61 4.75
8 4.74 Ingeborg Falck (2004) DEN-Frederiksberg IF X 4.74 4.74 4.70 X X
9 4.55 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF X 4.55 X
10 4.45 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 4.29 4.24 4.45
11 4.40 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta X 4.39 4.40
12 4.27 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM X 4.27 X
13 4.23 Ida Marie Skøt Nielsen (2004) DEN-HG ATM X 4.23 X
14 4.20 Jasmin Henriksen (2003) DEN-Greve Atletik 3.92 4.20 X
15 4.19 Freja Rosenberg Abrahamsen (2003) DEN-Frederiksberg IF 3.77 3.87 4.19
16 4.19 Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta X 4.19 2.86
17 4.09 Liva Lindgren (2003) DEN-Amager AC X 4.09 4.07
18 3.95 Julie Jensen (2003) DEN-Holte Atletik 3.82 3.95 3.81
19 3.88 Liva Vendelboe Hagensen (2003) DEN-Amager AC 3.88 3.82 X
20 3.88 Angelina Holme (2004) DEN-Greve Atletik 3.88 3.72 -
21 3.82 Olivia Emily Helleskov (2003) DEN-Sparta X 3.82 X
22 3.51 Ella Kreisby-Pedersen (2003) DEN-Ballerup AK 3.35 2.91 3.51
23 3.49 Tsinat Krause (2004) DEN-Sparta X 3.27 3.49
24 NM Annika Baun Haldbo (2004) DEN-Sparta X X X
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 5.48 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 168
2 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 456
3 5.21 Ingeborg Falck (2004) DEN-Frederiksberg IF 115
4 3.72 Liva Vendelboe Hagensen (2003) DEN-Amager AC 15
5 4.42 Freja Rosenberg Abrahamsen (2003) DEN-Frederiksberg IF 111
6 4.45 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 98
7 5.00 Annika Baun Haldbo (2004) DEN-Sparta 332
8 Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta 336
9 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 264
10 4.71 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF 104
11 5.08 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK 46
12 Tsinat Krause (2004) DEN-Sparta 439
13 4.30 Julie Jensen (2003) DEN-Holte Atletik 229
14 4.56 Ida Marie Skøt Nielsen (2004) DEN-HG ATM 214
15 4.51 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM 220
16 4.50 Liva Lindgren (2003) DEN-Amager AC 14
17 4.20 Jasmin Henriksen (2003) DEN-Greve Atletik 171
18 DNS Sophie Brønnum-Carlsen (2003) DEN-Ballerup AK 91
19 5.01 Karla Schärfe (2003) DEN-Sparta 384
20 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta 338
21 4.32 Angelina Holme (2004) DEN-Greve Atletik 158
22 4.36 Olivia Emily Helleskov (2003) DEN-Sparta 416
23 4.84 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM 251
24 5.06 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 75
25 Ella Kreisby-Pedersen (2003) DEN-Ballerup AK 52
1 5.16 DNS Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 380
2 4.57 DNS Lia Palmberg Nordhald (2003) DEN-Bagsværd AC 29
3 4.43 DNS Alma Søby Witt (2004) DEN-Københavns IF 279