ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 10:30
Heats: 3 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 5
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.41 Sofie Spigelhauer (2002) DEN-Sparta
2 q 8.42 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta
3 8.45 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta
4 8.54 Freja K. Madsen (2002) DEN-Ballerup AK
5 8.68 Liv Nedergaard (2002) DEN-Sparta
6 8.73 Josefine Sørensen (2002) DEN-Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.13 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-ROAR atletik
2 q 8.15 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK
3 q 8.29 Maria Skov Kragh (2001) DEN-Sparta
4 8.44 Carla Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
5 8.63 Annika Eppers (2002) DEN-Sparta
6 8.77 Laura Zilstorff (2002) DEN-Greve Atletik
7 8.83 Mathilda Gertz (2002) DEN-Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 8.15 Ida Beiter Bomme (2001) DEN-Sparta
2 q 8.16 Emilie Florin (2001) DEN-Helsingør IF
3 q 8.41 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
4 8.43 Louise Bach Moore (2001) DEN-Sparta
5 8.68 Laura Valentin (2001) DEN-Helsingør IF
6 8.73 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik
7 8.81 Natalie Vaabengaard (2002) DEN-HG ATM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 3
2 8.74 Josefine Sørensen (2002) DEN-Sparta 379
3 8.75 Freja K. Madsen (2002) DEN-Ballerup AK 56
4 8.25 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 440
5 8.25 Sofie Spigelhauer (2002) DEN-Sparta 433
6 8.42 Liv Nedergaard (2002) DEN-Sparta 390
7 8.44 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 368
HEAT 2 / 3
2 8.06 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 64
3 8.30 Maria Skov Kragh (2001) DEN-Sparta 405
4 8.92 Mathilda Gertz (2002) DEN-Sparta 409
5 8.48 Carla Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 238
6 8.88 Laura Zilstorff (2002) DEN-Greve Atletik 172
7 8.48 Annika Eppers (2002) DEN-Sparta 333
8 8.31 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-ROAR atletik 304
HEAT 3 / 3
2 8.30 Louise Bach Moore (2001) DEN-Sparta 392
3 8.19 Ida Beiter Bomme (2001) DEN-Sparta 367
4 8.46 Emilie Florin (2001) DEN-Helsingør IF 189
5 8.53 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 237
6 8.40 Laura Valentin (2001) DEN-Helsingør IF 199
7 8.79 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik 180
8 9.30 Natalie Vaabengaard (2002) DEN-HG ATM 217
1 8.95 DNS Alberthe W Simonsen (2002) DEN-Sparta 319