Afslutningsstævne • 2017 Sep 30 - Oct 01 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-55 år
Kvinder 55-59 år

 

 

Mænd senior - 100 meter - Round 1 - Day 1 at 11:55
Heats: 3
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 3 - w:+2.8
1 Q 11.25 Frankly Dadey (1999) DEN-Greve Atletik
2 Q 11.39 Frederik Andersson (2001) DEN-Greve Atletik
2 Q 11.39 Mathias Astrup (1999) DEN-Greve Atletik
4 Q 12.10 Sebastian Timmermann (1998) DEN-Bagsværd AC
5 Q 12.22 Johan Voigt (2001) DEN-IK Olympia
6 Q 12.72 Filmon Merbhratom (1999) DEN-ROAR
HEAT 2 / 3 - w:+2.9
1 Q 11.82 Mathias Skifter Andersen (1999) DEN-Slagelse Atletik Delta
2 Q 11.90 Peter Rasmussen (1998) DEN-Amager AC
3 Q 12.52 Marc Lorentzen (81) DEN-Greve Atletik
HEAT 3 / 3 - w:+2.0
1 Q 11.06 Rasmus Thornbjerg Klausen (2000) DEN-Fremad Holbæk
2 Q 11.18 Oliver Chabert (1999) DEN-Greve Atletik
3 Q 11.30 Tazana Kamanga-Dyrbak (2002) DEN-Sparta
4 Q 11.45 Asger Østerby (1997) DEN-Greve Atletik
5 Q 11.52 Navid (1995) DEN-Hvidovre AM
Q DQ Michael Andersen (1991) DEN-HG ATM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 3
2 Sebastian Timmermann (1998) DEN-Bagsværd AC
3 Frankly Dadey (1999) DEN-Greve Atletik
4 Filmon Merbhratom (1999) DEN-ROAR
5 Frederik Andersson (2001) DEN-Greve Atletik
6 Johan Voigt (2001) DEN-IK Olympia
7 Mathias Astrup (1999) DEN-Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 12.70 DNS Oliver Lumholdt (2001) DEN-Ballerup AK
3 12.10 Marc Lorentzen (81) DEN-Greve Atletik
4 11.6 DNS mike Andersen (1995) DEN-Korsør AM
5 11.72 Mathias Skifter Andersen (1999) DEN-Slagelse Atletik Delta
6 11.91 Peter Rasmussen (1998) DEN-Amager AC
7 12.19 DNS Villads Clausen (98) DEN-Amager AC
HEAT 3 / 3
2 11.70 Asger Østerby (1997) DEN-Greve Atletik
3 11.36 Tazana Kamanga-Dyrbak (2002) DEN-Sparta
4 11.05 Rasmus Thornbjerg Klausen (2000) DEN-Fremad Holbæk
5 11.04 Michael Andersen (1991) DEN-HG ATM
6 11.23 Oliver Chabert (1999) DEN-Greve Atletik
7 11.45 Navid (1995) DEN-Hvidovre AM
1 DNS Kim Vilborg (1972) DEN-Greve Atletik
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:55
Heats: 2
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:+4.0
1 11.45 Navid (1995) DEN-Hvidovre AM
2 11.81 Mathias Skifter Andersen (1999) DEN-Slagelse Atletik Delta
3 12.17 Sebastian Timmermann (1998) DEN-Bagsværd AC
4 12.48 Marc Lorentzen (81) DEN-Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - w:+2.3
1 11.09 Rasmus Thornbjerg Klausen (2000) DEN-Fremad Holbæk
2 11.22 Oliver Chabert (1999) DEN-Greve Atletik
3 11.50 Frankly Dadey (1999) DEN-Greve Atletik
4 11.52 Asger Østerby (1997) DEN-Greve Atletik
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
3 12.52 Marc Lorentzen (81) DEN-Greve Atletik
4 11.82 Mathias Skifter Andersen (1999) DEN-Slagelse Atletik Delta
5 11.52 Navid (1995) DEN-Hvidovre AM
6 12.10 Sebastian Timmermann (1998) DEN-Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
3 11.45 Asger Østerby (1997) DEN-Greve Atletik
4 11.25 Frankly Dadey (1999) DEN-Greve Atletik
5 11.06 Rasmus Thornbjerg Klausen (2000) DEN-Fremad Holbæk
6 11.18 Oliver Chabert (1999) DEN-Greve Atletik
7 11.30 DNS Tazana Kamanga-Dyrbak (2002) DEN-Sparta
1 11.39 DNS Frederik Andersson (2001) DEN-Greve Atletik
2 11.39 DNS Mathias Astrup (1999) DEN-Greve Atletik
3 11.90 DNS Peter Rasmussen (1998) DEN-Amager AC
4 12.22 DNS Johan Voigt (2001) DEN-IK Olympia
5 12.72 DNS Filmon Merbhratom (1999) DEN-ROAR
6 DNS Michael Andersen (1991) DEN-HG ATM