Afslutningsstævne • 2017 Sep 30 - Oct 01 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-55 år
Kvinder 55-59 år

 

 

Drenge 14-15 år - 100 meter - Round 1 - Day 2 at 14:10
Heats: 2
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:-1.6
1 Q 12.32 Marius Greve Barslev (2002) DEN-Hvidovre AM
2 Q 12.47 August Østergaard (2003) DEN-Gentofte IK
3 Q 13.34 Anton Juhl Seitsberg (2003) DEN-Fremad Holbæk
4 Q 14.56 Malte Bank (2003) DEN-Sparta
HEAT 2 / 2 - w:-2.2
1 Q 12.21 Sofus Peter Lassen (2003) DEN-Sparta
2 Q 12.25 Tobias Andersson (2002) DEN-Greve Atletik
3 Q 12.27 Janus Rask Baad Pedersen (2002) DEN-IK Olympia
4 Q 12.66 Aske Hippe Brun (2002) DEN-Gentofte IK
5 Q 12.73 Dhruv mehrotra (2003) DEN-Sparta
6 Q 13.52 Viktor B Petersen (2003) DEN-Amager AC
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 Marius Greve Barslev (2002) DEN-Hvidovre AM
3 14.29 Malte Bank (2003) DEN-Sparta
4 13.30 August Østergaard (2003) DEN-Gentofte IK
5 13.19 DNS Hugo Rasmussen (2003) DEN-IK Hellas
6 13.39 Anton Juhl Seitsberg (2003) DEN-Fremad Holbæk
7 DNS Sebastian Fischer (2002) DEN-Køge Atletik
HEAT 2 / 2
2 13.08 DNS Elias Dahl Lunøe (2003) DEN-Sparta
3 12.81 Aske Hippe Brun (2002) DEN-Gentofte IK
4 12.18 Janus Rask Baad Pedersen (2002) DEN-IK Olympia
5 12.05 Sofus Peter Lassen (2003) DEN-Sparta
6 12.06 Tobias Andersson (2002) DEN-Greve Atletik
7 12.57 Dhruv mehrotra (2003) DEN-Sparta
8 13.08 Viktor B Petersen (2003) DEN-Amager AC
1 12.74 DNS Bertram Bing Costa (2002) DEN-Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 2 at 15:00
RESULTS - Official
# Result Name Team
w:-1.4
1 12.21 Janus Rask Baad Pedersen (2002) DEN-IK Olympia
2 12.28 Sofus Peter Lassen (2003) DEN-Sparta
3 12.29 Tobias Andersson (2002) DEN-Greve Atletik
4 12.59 August Østergaard (2003) DEN-Gentofte IK
5 12.80 Aske Hippe Brun (2002) DEN-Gentofte IK
6 12.84 Dhruv mehrotra (2003) DEN-Sparta
7 14.60 Malte Bank (2003) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
2 12.73 Dhruv mehrotra (2003) DEN-Sparta
3 12.66 Aske Hippe Brun (2002) DEN-Gentofte IK
4 12.27 Janus Rask Baad Pedersen (2002) DEN-IK Olympia
5 12.21 Sofus Peter Lassen (2003) DEN-Sparta
6 12.25 Tobias Andersson (2002) DEN-Greve Atletik
7 12.47 August Østergaard (2003) DEN-Gentofte IK
8 14.56 Malte Bank (2003) DEN-Sparta
1 12.32 DNS Marius Greve Barslev (2002) DEN-Hvidovre AM
2 13.34 DNS Anton Juhl Seitsberg (2003) DEN-Fremad Holbæk
3 13.52 DNS Viktor B Petersen (2003) DEN-Amager AC