Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
30 sep - 1 okt, 2017
Arrangør: Greve Atletik
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet200m roadrunner100m roadrunner1500m roadrunner
60 meter • Indl. • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 10:30
Løb B: På langsiden mellem 300m og 200m.
Antal heats: 4 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+2.9 | ||||
1 | Q | 9.98 | Ante Ziegler -08 | IK Hellas |
2 | Q | 10.05 | Alexander Elver Mørk -08 | Allerød AM |
3 | Q | 10.34 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas |
4 | Q | 10.45 | Gustav B Andreasen -08 | Amager AC |
5 | Q | 10.82 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas |
HEAT 2 • w:+2.5 | ||||
1 | Q | 9.31 | Oliver Elklint -08 | Allerød AM |
2 | Q | 10.54 | Tobias Jørgensen -08 | Allerød AM |
3 | Q | 10.69 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik |
4 | Q | 11.02 | Sylvester Ibsen Jensen -09 | Køge Atletik |
5 | Q | 11.24 | Tor Birk Hansen -09 | Køge Atletik |
6 | Q | 12.02 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | HG ATM |
HEAT 3 • w:+3.5 | ||||
1 | Q | 9.77 | Anton Kyst -08 | Bagsværd AC |
2 | Q | 10.22 | Jeppe From Gren -09 | IK Hellas |
3 | Q | 10.71 | Asger Uldal Vildersbøll -09 | Gentofte IK |
4 | Q | 11.09 | Frederik Harding -08 | IK Hellas |
5 | Q | 11.36 | Mikkel Skole Sørensen -09 | Greve Atletik |
6 | Q | 11.89 | Elliot Malkov -09 | Amager AC |
HEAT 4 • w:+3.3 | ||||
1 | Q | 9.20 | Oliver Mikkelsen -08 | Bagsværd AC |
2 | Q | 9.39 | Jonas Gretlund -09 | Amager AC |
3 | Q | 9.42 | August Cudrio Thomsen -08 | Amager AC |
4 | Q | 10.17 | Karl Søttrup -08 | Ballerup AK |
5 | Q | 10.22 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta |
6 | Q | 10.49 | Sofus Houman-Prassé -09 | Sparta |
7 | Q | 10.58 | Johannes Helweg-Ovesen -08 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas | ||
3 | DNS | Mads Skeel Bartels -09 | Sparta | |
4 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | ||
5 | Alexander Elver Mørk -08 | Allerød AM | ||
6 | Ante Ziegler -08 | IK Hellas | ||
7 | Gustav B Andreasen -08 | Amager AC | ||
HEAT 2 | ||||
2 | Tobias Jørgensen -08 | Allerød AM | ||
3 | Tor Birk Hansen -09 | Køge Atletik | ||
4 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | ||
5 | Sylvester Ibsen Jensen -09 | Køge Atletik | ||
6 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | HG ATM | ||
7 | DNS | Noam Lan? -09 | Greve Atletik | |
8 | Oliver Elklint -08 | Allerød AM | ||
HEAT 3 | ||||
2 | Jeppe From Gren -09 | IK Hellas | ||
3 | Mikkel Skole Sørensen -09 | Greve Atletik | ||
4 | DNS | August Steenbeck -06 | Bagsværd AC | |
5 | 12.55 | Elliot Malkov -09 | Amager AC | |
6 | Anton Kyst -08 | Bagsværd AC | ||
7 | Frederik Harding -08 | IK Hellas | ||
8 | Asger Uldal Vildersbøll -09 | Gentofte IK | ||
HEAT 4 | ||||
2 | 11.05 | Johannes Helweg-Ovesen -08 | Sparta | |
3 | 10.62 | Sofus Houman-Prassé -09 | Sparta | |
4 | 9.79 | August Cudrio Thomsen -08 | Amager AC | |
5 | 9.64 | Oliver Mikkelsen -08 | Bagsværd AC | |
6 | 9.76 | Jonas Gretlund -09 | Amager AC | |
7 | 10.59 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta | |
8 | 10.81 | Karl Søttrup -08 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 9.64 | Oliver Mikkelsen -08 | Bagsværd AC | |
2 | 9.76 | Jonas Gretlund -09 | Amager AC | |
3 | 9.79 | August Cudrio Thomsen -08 | Amager AC | |
4 | 10.59 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta | |
5 | 10.62 | Sofus Houman-Prassé -09 | Sparta | |
6 | 10.81 | Karl Søttrup -08 | Ballerup AK | |
7 | 11.05 | Johannes Helweg-Ovesen -08 | Sparta | |
8 | 12.55 | Elliot Malkov -09 | Amager AC | |
9 | Alexander Elver Mørk -08 | Allerød AM | ||
10 | Oliver Elklint -08 | Allerød AM | ||
11 | Tobias Jørgensen -08 | Allerød AM | ||
12 | Gustav B Andreasen -08 | Amager AC | ||
13 | Anton Kyst -08 | Bagsværd AC | ||
14 | Asger Uldal Vildersbøll -09 | Gentofte IK | ||
15 | Mikkel Skole Sørensen -09 | Greve Atletik | ||
16 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | ||
17 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | HG ATM | ||
18 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | ||
19 | Ante Ziegler -08 | IK Hellas | ||
20 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas | ||
21 | Frederik Harding -08 | IK Hellas | ||
22 | Jeppe From Gren -09 | IK Hellas | ||
23 | Sylvester Ibsen Jensen -09 | Køge Atletik | ||
24 | Tor Birk Hansen -09 | Køge Atletik | ||
25 | 9.55 | DNS | Birk Kryger -08 | HG ATM |
26 | DNS | August Steenbeck -06 | Bagsværd AC | |
27 | DNS | Noam Lan? -09 | Greve Atletik | |
28 | DNS | Mads Skeel Bartels -09 | Sparta | |
29 | DNS | Frej Frederiksen -09 | Sparta |