Tårnby Games • 2018 May 05 - May 06 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL
Kvinder 70-74 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 13 år - 80 meter - Round 1 - Day 1 at 13:30
Heats: 5 • To next round: 6 • Q: 0 • q: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 5 - w:-0.8
1 f 10.97 Inuk Tórsheim (2005) DEN-Holte Atletik
2 11.74 Clifton Benjamin (2005) DEN-Københavns IF
3 12.05 Oliver Larsen (2005) DEN-Amager AC
4 13.17 Alexander Bergman (2005) DEN-Hvidovre AM
HEAT 2 / 5 - w:-1.5
1 f 10.95 Gustav Stetkær Bohr (2005) DEN-Holte Atletik
2 11.57 Ole Hornbæk (2005) DEN-Hvidovre AM
3 12.12 Rúni Samson Vang (2006) FRO-Bragdid
4 12.59 Oliver Zierke (2005) GER-LG Flensburg
5 13.12 Gustav Gørtz (2006) DEN-Glostrup IC
HEAT 3 / 5 - w:-0.4
1 f 11.20 Christian Andersson (2006) DEN-Greve Atletik
2 f 11.46 Esben Bendsen (2005) DEN-IK Olympia
3 11.53 Lance Aabo (2006) DEN-HG ATM
4 11.99 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK
5 12.11 Mads Vielsøe-Nielsen (2005) DEN-HG ATM
6 13.32 Lucas Spuur (2005) DEN-Hvidovre AM
HEAT 4 / 5 - w:+1.5
1 f 10.78 Eiri J. Glerfoss (2005) FRO-Bragdid
2 11.67 Victor Schmith Bausager (2005) DEN-Ballerup AK
3 11.80 Sebastian Tvillinggaard (2006) DEN-Allerød AM
4 12.54 Hayden Hodge (2006) DEN-Copenhagen International School
5 13.21 Marcus Kock (2006) DEN-Amager AC
HEAT 5 / 5 - w:+0.2
1 f 11.22 Elijah Rossow (2005) GER-LG Flensburg
2 11.86 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF
3 12.34 Luca Krause (2006) GER-Löwenberger SV
4 12.57 Laurits Læbo Rehhoff Thomsen (2006) DEN-Hvidovre AM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 5
2 Alexander Bergman (2005) DEN-Hvidovre AM 380
3 Clifton Benjamin (2005) DEN-Københavns IF 481
4 11.32 Inuk Tórsheim (2005) DEN-Holte Atletik 367
5 12.04 Oliver Larsen (2005) DEN-Amager AC 69
6 DNS Anton Malkov (2006) DEN-Amager AC 16
HEAT 2 / 5
2 Gustav Gørtz (2006) DEN-Glostrup IC 307
3 Rúni Samson Vang (2006) FRO-Bragdid 215
4 10.98 Gustav Stetkær Bohr (2005) DEN-Holte Atletik 365
5 12.60 Oliver Zierke (2005) GER-LG Flensburg 552
6 Ole Hornbæk (2005) DEN-Hvidovre AM 410
HEAT 3 / 5
1 Lucas Spuur (2005) DEN-Hvidovre AM 400
2 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK 294
3 11.88 Mads Vielsøe-Nielsen (2005) DEN-HG ATM 355
4 11.71 Lance Aabo (2006) DEN-HG ATM 354
5 Esben Bendsen (2005) DEN-IK Olympia 452
6 Christian Andersson (2006) DEN-Greve Atletik 313
HEAT 4 / 5
2 Victor Schmith Bausager (2005) DEN-Ballerup AK 192
3 Hayden Hodge (2006) DEN-Copenhagen International School 222
4 11.26 Eiri J. Glerfoss (2005) FRO-Bragdid 206
5 12.43 Sebastian Tvillinggaard (2006) DEN-Allerød AM 7
6 Marcus Kock (2006) DEN-Amager AC 60
HEAT 5 / 5
1 Luca Krause (2006) GER-Löwenberger SV 566
2 DNS Adam Skytte (2006) DEN-Københavns IF 464
3 11.92 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF 284
4 11.37 Elijah Rossow (2005) GER-LG Flensburg 541
5 Laurits Læbo Rehhoff Thomsen (2006) DEN-Hvidovre AM 399
6 DNS Emil Bjerregaard Larsen (2005) DEN-Viking Atletik 606