ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun, 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
4 x 80 meter stafet • Finale • Piger 13 år • Søndag kl. 17:05
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 42.63 | Ida Beiter Bomme -01, Viktoria Dommer -01, Ingrid Eckardt -01, Gertrud Rose Jensen -01 | Sparta I |
2 | 45.72 | Eva Seixas -02, Laura Weichmann -02, Frederikke von Benzon -01, Louise B. Moore -01 | Københavns IF |
3 | 46.48 | Julie Møller -02, Isabella Koch -01, Sara Olsson -02, Marie Paule Dahi -01 | Greve |
4 | 46.61 | Josephine Rasander -01, Rebecca Spiegelhauer -02, Helena Bundsgaard Matz -02, Klara Loessl -02 | Ballerup AK |
DNF | Line Roer Nielsen -01, Esther Arce -02, Helena Ring -02, Mathilde Yttesen -01 | Amager AC | |
DNF | Alice Kirk Damsgaard -01, Cecilie Boesdal -01, Anna Sofie Frænde -01, Signe Grevy Ejstrup -01 | Sparta II |
# | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|
DNS | FIF Hillerød | 118 | ||
1 | Ida Beiter Bomme -01, Viktoria Dommer -01, Ingrid Eckardt -01, Gertrud Rose Jensen -01 | Sparta I | 511 | |
2 | Line Roer Nielsen -01, Esther Arce -02, Helena Ring -02, Mathilde Yttesen -01 | Amager AC | 3 | |
3 | Julie Møller -02, Isabella Koch -01, Sara Olsson -02, Marie Paule Dahi -01 | Greve | 186 | |
4 | Eva Seixas -02, Laura Weichmann -02, Frederikke von Benzon -01, Louise B. Moore -01 | Københavns IF | 320 | |
5 | Josephine Rasander -01, Rebecca Spiegelhauer -02, Helena Bundsgaard Matz -02, Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 59 | |
6 | Alice Kirk Damsgaard -01, Cecilie Boesdal -01, Anna Sofie Frænde -01, Signe Grevy Ejstrup -01 | Sparta II | 521 |
# | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|
1 | Line Roer Nielsen -01, Esther Arce -02, Helena Ring -02, Mathilde Yttesen -01 | Amager AC | 3 | |
2 | Josephine Rasander -01, Rebecca Spiegelhauer -02, Helena Bundsgaard Matz -02, Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 59 | |
3 | Julie Møller -02, Isabella Koch -01, Sara Olsson -02, Marie Paule Dahi -01 | Greve | 186 | |
4 | Eva Seixas -02, Laura Weichmann -02, Frederikke von Benzon -01, Louise B. Moore -01 | Københavns IF | 320 | |
5 | Ida Beiter Bomme -01, Viktoria Dommer -01, Ingrid Eckardt -01, Gertrud Rose Jensen -01 | Sparta I | 511 | |
6 | Alice Kirk Damsgaard -01, Cecilie Boesdal -01, Anna Sofie Frænde -01, Signe Grevy Ejstrup -01 | Sparta II | 521 | |
7 | DNS | FIF Hillerød | 118 |