ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun, 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Kuglestød • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 15:15
3.0 kg
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.52 | Thea Jensen -99 | Hvidovre AM | 13.50 | X | X | X | X | 13.52 |
2 | 12.08 | Emilie R. Hansen -99 | Sparta | 8.06 | 11.21 | 11.43 | 11.01 | 12.04 | 12.08 |
3 | 11.76 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 11.56 | 10.31 | 11.76 | 11.02 | 11.65 | 10.89 |
4 | 11.51 | Mathilde Lindhardt Byrges -00 | Slagelse Atletik DELTA | 11.27 | 10.17 | 10.56 | 11.31 | 11.46 | 11.51 |
5 | 10.92 | Ane Riber -99 | Køge Atletik | 10.92 | 10.89 | 10.69 | 10.44 | 10.04 | 10.82 |
6 | 10.70 | Amalie Molander Pedersen | Frederiksberg IF | 10.08 | 10.70 | X | 10.14 | 9.85 | 10.16 |
7 | 9.77 | Cathrine Trodsøe Hansen -99 | Køge Atletik | 7.70 | 8.77 | 9.77 | 9.14 | 8.86 | 8.93 |
8 | 8.45 | Fie Hofman -00 | Greve Atletik | 8.22 | 7.56 | 6.45 | 8.18 | 7.15 | 8.45 |
9 | 7.80 | Rebecca Nielsen -00 | Ballerup AK | 7.55 | 7.59 | 7.80 | |||
10 | 7.57 | Victoria S. Jørgensen -00 | Ballerup AK | 7.52 | 7.57 | 7.10 | |||
11 | 6.43 | Nanna Fleig Mortensen -00 | Bagsværd AC | 6.37 | 6.25 | 6.43 | |||
12 | 6.10 | Ya Kaday Kamara -00 | Københavns IF | 5.48 | 4.80 | 6.10 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria S. Jørgensen -00 | Ballerup AK | 108 | ||
2 | 11.55 | Ane Riber -99 | Køge Atletik | 344 | |
3 | 14.57 | Thea Jensen -99 | Hvidovre AM | 264 | |
4 | 7.21 | Nanna Fleig Mortensen -00 | Bagsværd AC | 48 | |
5 | 12.26 | Emilie R. Hansen -99 | Sparta | 410 | |
6 | 10.21 | Cathrine Trodsøe Hansen -99 | Køge Atletik | 346 | |
7 | 11.26 | Mathilde Lindhardt Byrges -00 | Slagelse Atletik DELTA | 366 | |
8 | 9.89 | Amalie Molander Pedersen | Frederiksberg IF | 127 | |
9 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 437 | ||
10 | Fie Hofman -00 | Greve Atletik | 182 | ||
11 | Rebecca Nielsen -00 | Ballerup AK | 100 | ||
12 | 6.07 | Ya Kaday Kamara -00 | Københavns IF | 342 | |
13 | 8.85 | DNS | Suzanne Andersen -00 | Sparta | 526 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 14.57 | Thea Jensen -99 | Hvidovre AM | 264 | |
2 | 12.26 | Emilie R. Hansen -99 | Sparta | 410 | |
3 | 11.55 | Ane Riber -99 | Køge Atletik | 344 | |
4 | 11.26 | Mathilde Lindhardt Byrges -00 | Slagelse Atletik DELTA | 366 | |
5 | 10.21 | Cathrine Trodsøe Hansen -99 | Køge Atletik | 346 | |
6 | 9.89 | Amalie Molander Pedersen | Frederiksberg IF | 127 | |
7 | 7.21 | Nanna Fleig Mortensen -00 | Bagsværd AC | 48 | |
8 | 6.07 | Ya Kaday Kamara -00 | Københavns IF | 342 | |
9 | Victoria S. Jørgensen -00 | Ballerup AK | 108 | ||
10 | Rebecca Nielsen -00 | Ballerup AK | 100 | ||
11 | Fie Hofman -00 | Greve Atletik | 182 | ||
12 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 437 | ||
13 | 8.85 | DNS | Suzanne Andersen -00 | Sparta | 526 |