DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug, 2015
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
800 meter • Finale • Piger 16-17 år • Søndag kl. 10:20
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
7 | PB | 2.32.13 | Mathilde Pedersen -99 | Aalborg AM |
8 | 2.33.89 | Johanna Munch Skylv -99 | Sparta | |
9 | 2.34.36 | Mathilde Riis -99 | Ballerup AK | |
10 | 2.43.08 | Sophie Dyrekær Gudsøe -98 | IK Hellas | |
11 | 2.44.91 | Astrid Bager -99 | Sparta | |
12 | 2.49.17 | Anne Zederkof Christoffer -98 | AK Holstebro | |
HEAT 2 | ||||
1 | 2.15.59 | Mia Helene Mørck -99 | Bagsværd AC | |
2 | 2.17.04 | Helene Holm Gottlieb -98 | Holte Atletik | |
3 | PB | 2.18.48 | Caroline Løvenstein Vegeb -98 | Køge Atletik |
4 | 2.20.22 | Michela Damm -98 | Kolding KFUM | |
5 | 2.22.39 | Anna Sommer Hauge -98 | Køge Atletik | |
6 | 2.24.00 | Freja Blom -99 | Odense Atletik/OGF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | 2.47.76 | Anne Zederkof Christoffer -98 | AK Holstebro | 14 | ||
2 | 2.33.24 | Mathilde Pedersen -99 | Aalborg AM | 618 | 2.33.13 | |
3 | 2.27.34 | Johanna Munch Skylv -99 | Sparta | 470 | 2.25.88 | |
4 | 2.37.04 | Mathilde Riis -99 | Ballerup AK | 75 | 2.28.98 | |
5 | 2.45.47 | Sophie Dyrekær Gudsøe -98 | IK Hellas | 224 | ||
6 | 2.34.97 | Astrid Bager -99 | Sparta | 432 | 2.34.97 | |
7 | 2.22.10 | DNS | Nina Krarup -99 | Esbjerg AM | 114 | 2.22.10 |
HEAT 2 | ||||||
1 | 2.24.59 | Freja Blom -99 | Odense Atletik/OGF | 307 | ||
2 | 2.22.23 | DNS | Emilie Damgaard -98 | Kolding KFUM | 235 | 2.19.48 |
3 | 2.09.73 | Mia Helene Mørck -99 | Bagsværd AC | 42 | 2.09.73 | |
4 | 2.19.43 | Caroline Løvenstein Vegeb -98 | Køge Atletik | 292 | 2.19.26 | |
5 | 2.11.80 | Helene Holm Gottlieb -98 | Holte Atletik | 190 | ||
6 | 2.17.85 | Anna Sommer Hauge -98 | Køge Atletik | 291 | 2.17.85 | |
7 | 2.21.94 | Michela Damm -98 | Kolding KFUM | 239 | 2.19.33 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.09.73 | Mia Helene Mørck -99 | Bagsværd AC | 42 | 2.09.73 | |
2 | 2.11.80 | Helene Holm Gottlieb -98 | Holte Atletik | 190 | ||
3 | 2.17.85 | Anna Sommer Hauge -98 | Køge Atletik | 291 | 2.17.85 | |
4 | 2.19.43 | Caroline Løvenstein Vegeb -98 | Køge Atletik | 292 | 2.19.26 | |
5 | 2.21.94 | Michela Damm -98 | Kolding KFUM | 239 | 2.19.33 | |
6 | 2.24.59 | Freja Blom -99 | Odense Atletik/OGF | 307 | ||
7 | 2.27.34 | Johanna Munch Skylv -99 | Sparta | 470 | 2.25.88 | |
8 | 2.33.24 | Mathilde Pedersen -99 | Aalborg AM | 618 | 2.33.13 | |
9 | 2.34.97 | Astrid Bager -99 | Sparta | 432 | 2.34.97 | |
10 | 2.37.04 | Mathilde Riis -99 | Ballerup AK | 75 | 2.28.98 | |
11 | 2.45.47 | Sophie Dyrekær Gudsøe -98 | IK Hellas | 224 | ||
12 | 2.47.76 | Anne Zederkof Christoffer -98 | AK Holstebro | 14 | ||
13 | 2.22.10 | DNS | Nina Krarup -99 | Esbjerg AM | 114 | 2.22.10 |
14 | 2.22.23 | DNS | Emilie Damgaard -98 | Kolding KFUM | 235 | 2.19.48 |