Herlevstafetten og UP-stævne • Herlev Stadion • Herlev
15 maj, 2019
Arrangør: Herlev Løbe- og Atletikklub
Længdespring • Finale • Drenge 7-9 år • Onsdag kl. 17:00
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.29 (w:+0.0) | 10 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | 3.12 +0.0 | 3.25 +0.0 | 3.29 +0.0 |
2 | 3.22 (w:+0.0) | 8 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | 3.16 +0.0 | 2.89 +0.7 | 3.22 +0.0 |
3 | 2.98 (w:+0.0) | 7 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | 2.84 +0.0 | 2.72 +0.0 | 2.98 +0.0 |
4 | 2.68 (w:+0.0) | 6 | Bastian Henriksen -10 | Herlev Atletik | 2.64 +0.0 | 2.68 +0.0 | 2.53 +0.0 |
5 | 2.58 (w:+0.0) | 5 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | 2.58 +0.0 | 2.57 +0.0 | 2.57 +0.0 |
6 | 2.54 (w:+0.0) | 4 | Filip Stojanovic -10 | Danmark | 2.54 +0.0 | X | 2.51 +0.1 |
7 | 2.48 (w:+0.0) | 3 | Alexander Bonne Wulff -11 | Danmark | 2.46 +0.0 | 2.48 +0.0 | 2.45 +0.6 |
8 | 2.47 (w:+0.0) | 2 | Bjarni Berg Gíslason -11 | Sparta | 2.47 +0.0 | 2.35 +0.0 | 2.35 +0.0 |
9 | 2.44 (w:+0.0) | 1 | Asmund Schou-Pedersen -11 | Herlev Atletik | 0.33 +0.6 | 2.44 +0.0 | 2.31 +0.0 |
10 | 2.40 (w:+0.0) | 1 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | 2.05 +0.0 | 2.40 +0.0 | 2.16 +0.0 |
11 | 2.34 (w:+0.0) | 1 | Max Backman Christiansen -10 | Sparta | 2.34 +0.0 | 2.30 +0.0 | 2.23 +0.0 |
12 | 2.31 (w:+0.0) | 1 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | 2.15 +0.0 | X | 2.31 +0.0 |
13 | 2.27 (w:+0.0) | 1 | Julius Muusfeldt Birck -11 | Danmark | 2.13 +0.3 | 2.27 +0.0 | 2.11 +0.0 |
14 | 2.22 (w:+0.0) | 1 | Johan Fredrik Kirkelund -10 | Herlev Atletik | 1.98 +0.0 | 2.22 +0.0 | 2.01 +0.0 |
15 | 2.20 (w:+0.0) | 1 | Vitus Rought Grenaae -10 | Sparta | 2.17 +0.0 | 2.20 +0.0 | 2.18 +0.0 |
16 | 2.12 (w:+0.0) | 1 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | 2.12 +0.0 | 2.10 +0.0 | 2.11 +0.0 |
17 | 2.12 (w:+0.0) | 1 | Louis Kirk Petersen -11 | Sparta | 2.12 +0.0 | 1.92 +0.7 | 1.78 +0.0 |
18 | 1.98 (w:+0.0) | 1 | Emil Fjord Saltoft-Tolborg -12 | Danmark | X | X | 1.98 +0.0 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 2.04 | Louis Kirk Petersen -11 | Sparta | |
2 | Vitus Rought Grenaae -10 | Sparta | ||
3 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | ||
4 | 3.33 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
5 | 2.12 | Johan Fredrik Kirkelund -10 | Herlev Atletik | |
6 | 2.41 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
7 | Bastian Henriksen -10 | Herlev Atletik | ||
8 | Filip Stojanovic -10 | Danmark | ||
9 | Alexander Bonne Wulff -11 | Danmark | ||
10 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | ||
11 | 2.48 | Max Backman Christiansen -10 | Sparta | |
12 | 2.26 | Asmund Schou-Pedersen -11 | Herlev Atletik | |
13 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | ||
14 | Julius Muusfeldt Birck -11 | Danmark | ||
15 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | ||
16 | Bjarni Berg Gíslason -11 | Sparta | ||
17 | 2.52 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | |
18 | Emil Fjord Saltoft-Tolborg -12 | Danmark |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 3.33 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
2 | 2.52 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | |
3 | 2.48 | Max Backman Christiansen -10 | Sparta | |
4 | 2.41 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
5 | 2.26 | Asmund Schou-Pedersen -11 | Herlev Atletik | |
6 | 2.12 | Johan Fredrik Kirkelund -10 | Herlev Atletik | |
7 | 2.04 | Louis Kirk Petersen -11 | Sparta | |
8 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | ||
9 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | ||
10 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | ||
11 | Julius Muusfeldt Birck -11 | Danmark | ||
12 | Filip Stojanovic -10 | Danmark | ||
13 | Emil Fjord Saltoft-Tolborg -12 | Danmark | ||
14 | Alexander Bonne Wulff -11 | Danmark | ||
15 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | ||
16 | Bastian Henriksen -10 | Herlev Atletik | ||
17 | Vitus Rought Grenaae -10 | Sparta | ||
18 | Bjarni Berg Gíslason -11 | Sparta |