DM mangekamp • Østerbro Stadion • København
31 aug - 1 sep, 2019
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 50 | Cassandra Mikkelsen -06 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag | ||||
2 | 47 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag | ||||
3 | 64 | Luna Frid Hanberg -06 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag | ||||
4 | 75 | Pil Nedergaard -06 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag | ||||
5 | 44 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag | ||||
6 | 55 | Helene Salomonsen -07 | 5-kamp • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag | ||||
7 | 59 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag | ||||
8 | 83 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag | ||||
9 | 71 | Nikolaj Krüger -07 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag | ||||
10 | 67 | Mads Vincentsen -07 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag | ||||
11 | 81 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 5-kamp • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag | ||||
12 | 49 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag | ||||
13 | 63 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag | ||||
14 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag | |||
15 | 61 | Johanna C.B. Jessen -05 | 7-kamp • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag | ||||
16 | 62 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 7-kamp • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag | ||||
17 | 56 | Ida Beiter Bomme -01 | 7-kamp • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag | ||||
18 | 68 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 7-kamp • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag | ||||
19 | 45 | Anna Øbakke Lange -99 | 7-kamp • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag | ||||
20 | 106 | Thea Haahr -91 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Lørdag | ||||
21 | 68 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Lørdag | ||||
22 | 56 | Ida Beiter Bomme -01 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Lørdag | ||||
23 | 77 | Sandra Böll -94 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Lørdag | ||||
24 | 45 | Anna Øbakke Lange -99 | 7-kamp • Finale | Kvinder senior | Lørdag | ||||
25 | 82 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 9-kamp • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag | ||||
26 | 46 | Asger Pape Liboriussen -05 | 9-kamp • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag | ||||
27 | 80 | DNF | Sofus Olivarius Vølund -04 | 9-kamp • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag | |||
28 | 84 | Vilhelm Krüger -04 | 9-kamp • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag | ||||
29 | 53 | Dhruv Mehrotra -03 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag | ||||
30 | 66 | Mads Rubek Vitoft -03 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag | ||||
31 | 70 | Nikolaj Grønbech -02 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag | ||||
32 | 48 | Bertram Costa -02 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag | ||||
33 | 74 | Oswald Carstensen -02 | 10-kamp • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag | ||||
34 | 51 | Christian Gundersen -99 | 10-kamp • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag | ||||
35 | 78 | Sebastian Pedersen -97 | 10-kamp • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag | ||||
36 | 69 | Nikolaj Graves -98 | 10-kamp • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag | ||||
37 | 72 | DUR | Oliver Chabert -99 | 10-kamp • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag | |||
38 | 58 | DNF | Jacob Hvorup -99 | 10-kamp • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag | |||
39 | 51 | Christian Gundersen -99 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Lørdag | ||||
40 | 78 | DNF | Sebastian Pedersen -97 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Lørdag | |||
41 | 69 | DNF | Nikolaj Graves -98 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Lørdag | |||
42 | 72 | DUR | Oliver Chabert -99 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Lørdag | |||
43 | 58 | DNF | Jacob Hvorup -99 | 10-kamp • Finale | Mænd senior | Lørdag | |||
44 | 50 | 14.12 | 6 | Cassandra Mikkelsen -06 | 15.40 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
45 | 47 | 10.67 | 2 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 10.35 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
46 | 64 | 10.55 | 1 | Luna Frid Hanberg -06 | 10.43 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
47 | 75 | 10.88 | 3 | Pil Nedergaard -06 | 10.83 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
48 | 44 | 11.08 | 4 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 12.89 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
49 | 55 | 11.51 | 5 | Helene Salomonsen -07 | 11.27 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
50 | 59 | 12.89 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 13.99 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:10 | |
51 | 83 | 14.24 | 3 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 15.27 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:10 | |
52 | 71 | 15.69 | 5 | Nikolaj Krüger -07 | 16.62 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:10 | |
53 | 67 | 15.37 | 4 | Mads Vincentsen -07 | 15.11 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:10 | |
54 | 81 | 13.53 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 14.07 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:10 | |
55 | 49 | 12.59 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 12.66 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | |
56 | 63 | 13.23 | 5 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.21 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | |
57 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 13.98 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
58 | 61 | 14.31 | 2 | Johanna C.B. Jessen -05 | 14.11 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | |
59 | 82 | 14.15 | 2 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 14.71 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
60 | 46 | 16.46 | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 16.65 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
61 | 80 | DNF | Sofus Olivarius Vølund -04 | 14.78 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
62 | 84 | 14.10 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
63 | 50 | 7.83 | 6 | Cassandra Mikkelsen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
64 | 47 | 9.52 | 4 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 9.15 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
65 | 64 | 12.58 | 1 | Luna Frid Hanberg -06 | 12.61 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
66 | 75 | 9.61 | 3 | Pil Nedergaard -06 | 10.67 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
67 | 44 | 12.50 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 12.66 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
68 | 55 | 8.59 | 5 | Helene Salomonsen -07 | 8.18 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
69 | 59 | 9.42 | 2 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 7.17 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
70 | 83 | 7.50 | 6 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 6.87 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
71 | 71 | 8.96 | 3 | Nikolaj Krüger -07 | 8.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
72 | 67 | 7.08 | 7 | Mads Vincentsen -07 | 6.77 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
73 | 81 | 7.63 | 5 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 7.79 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:30 | |
74 | 53 | 11.69 | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 11.62 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
75 | 66 | 11.85 | 4 | Mads Rubek Vitoft -03 | 11.91 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
76 | 70 | 11.74 | 5 | Nikolaj Grønbech -02 | 11.79 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
77 | 48 | 11.58 | 2 | Bertram Costa -02 | 11.36 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
78 | 74 | 11.72 | 4 | Oswald Carstensen -02 | 11.83 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
79 | 49 | 1.43 | 6 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
80 | 63 | 1.46 | 5 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
81 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
82 | 61 | 1.19 | 13 | Johanna C.B. Jessen -05 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
83 | 54.80 | 1 | Kathrine K. Jacobsen -99 | Hammerkast (4 kg) • Finale | Mænd + Kvinder (ekstra) | Lørdag kl. 12:00 | |||
84 | 62 | 14.58 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 14.57 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
85 | 53 | 5.67 (w:+0.0) | 9 | Dhruv Mehrotra -03 | 6.05 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
86 | 66 | 5.62 (w:-0.1) | 10 | Mads Rubek Vitoft -03 | 5.92 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
87 | 70 | 6.23 (w:+0.0) | 5 | Nikolaj Grønbech -02 | 6.47 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
88 | 48 | 6.55 (w:+1.5) | 2 | Bertram Costa -02 | 6.52 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
89 | 74 | 5.85 (w:+0.0) | 8 | Oswald Carstensen -02 | 5.88 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
90 | 51 | 11.30 | 5 | Christian Gundersen -99 | 11.23 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:30 | |
91 | 78 | 10.95 | 2 | Sebastian Pedersen -97 | 11.09 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:30 | |
92 | 69 | 11.58 | 6 | Nikolaj Graves -98 | 11.41 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:30 | |
93 | 72 | 10.96 | 3 | Oliver Chabert -99 | 11.12 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:30 | |
94 | 58 | 11.19 | 4 | Jacob Hvorup -99 | 11.05 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:30 | |
95 | 50 | 3.62 (w:-1.3) | 6 | Cassandra Mikkelsen -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
96 | 47 | 4.92 (w:+0.0) | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 4.95 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
97 | 64 | 4.70 (w:+0.0) | 2 | Luna Frid Hanberg -06 | 4.73 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
98 | 75 | 4.41 (w:+0.4) | 4 | Pil Nedergaard -06 | 4.54 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
99 | 44 | 4.46 (w:+1.5) | 3 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
100 | 55 | 3.95 (w:+0.0) | 5 | Helene Salomonsen -07 | 4.18 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
101 | 59 | 5.16 (w:+0.0) | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 5.15 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
102 | 83 | 4.69 (w:-0.7) | 2 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 4.59 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
103 | 71 | 4.59 (w:+0.0) | 4 | Nikolaj Krüger -07 | 4.34 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
104 | 67 | 4.22 (w:-0.7) | 7 | Mads Vincentsen -07 | 4.44 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
105 | 81 | 4.48 (w:-0.1) | 5 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 4.82 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
106 | 82 | 46.92 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 48.10 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
107 | 46 | 21.66 | 7 | Asger Pape Liboriussen -05 | 22.91 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
108 | 80 | 27.91 | 5 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 27.11 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
109 | 84 | 33.45 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 29.75 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
110 | 106 | 13.58 | 1 | Thea Haahr -91 | 13.51 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
111 | 68 | 16.48 | 6 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 15.64 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
112 | 56 | 15.17 | 4 | Ida Beiter Bomme -01 | 14.83 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
113 | 77 | 14.71 | 3 | Sandra Böll -94 | 14.56 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
114 | 45 | 15.36 | 5 | Anna Øbakke Lange -99 | 14.75 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
115 | 62 | 1.55 | 5 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 1.48 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
116 | 51 | 6.07 (w:+0.0) | 6 | Christian Gundersen -99 | 6.74 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:30 | |
117 | 78 | 7.29 (w:+0.7) | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 7.74 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:30 | |
118 | 69 | 6.15 (w:+0.0) | 5 | Nikolaj Graves -98 | 6.54 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:30 | |
119 | 72 | 6.47 (w:+0.0) | 3 | Oliver Chabert -99 | 6.59 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:30 | |
120 | 58 | 5.85 (w:+0.7) | 8 | Jacob Hvorup -99 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:30 | ||
121 | 53 | 10.58 | 12 | Dhruv Mehrotra -03 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
122 | 66 | 13.36 | 6 | Mads Rubek Vitoft -03 | 12.97 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
123 | 70 | 13.84 | 5 | Nikolaj Grønbech -02 | 13.95 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
124 | 48 | 11.26 | 8 | Bertram Costa -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
125 | 74 | 15.19 | 1 | Oswald Carstensen -02 | 14.81 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
126 | 106 | NM | Thea Haahr -91 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |||
127 | 68 | 1.52 | 9 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 1.57 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |
128 | 56 | 1.52 | 8 | Ida Beiter Bomme -01 | 1.61 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |
129 | 77 | 1.67 | 2 | Sandra Böll -94 | 1.75 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |
130 | 45 | 1.55 | 4 | Anna Øbakke Lange -99 | 1.61 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |
131 | 82 | 3.10 | 2 | Tobias Jappe Bjerre -04 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
132 | 46 | 2.50 | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 2.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
133 | 80 | 2.80 | 5 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 2.60 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
134 | 84 | 3.30 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 2.70 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
135 | 50 | 16.25 | 5 | Cassandra Mikkelsen -06 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
136 | 47 | 17.24 | 4 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 12.79 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
137 | 64 | 33.87 | 1 | Luna Frid Hanberg -06 | 37.65 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
138 | 75 | 17.82 | 3 | Pil Nedergaard -06 | 18.92 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
139 | 44 | 23.22 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 22.56 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
140 | 55 | 9.87 | 6 | Helene Salomonsen -07 | 18.24 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
141 | 59 | 25.39 | 3 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 17.31 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
142 | 83 | 19.07 | 7 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 16.45 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
143 | 71 | 24.44 | 4 | Nikolaj Krüger -07 | 29.88 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
144 | 67 | 21.46 | 6 | Mads Vincentsen -07 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
145 | 81 | 27.72 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 27.28 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
146 | 49 | 9.50 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 9.55 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
147 | 63 | 8.89 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 9.20 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
148 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 10.59 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | ||
149 | 61 | 6.88 | 13 | Johanna C.B. Jessen -05 | 6.40 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
150 | 53 | 1.55 | 10 | Dhruv Mehrotra -03 | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
151 | 66 | 1.82 | 2 | Mads Rubek Vitoft -03 | 1.77 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
152 | 70 | 1.79 | 3 | Nikolaj Grønbech -02 | 1.77 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
153 | 48 | 1.52 | 11 | Bertram Costa -02 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
154 | 74 | 1.64 | 7 | Oswald Carstensen -02 | 1.71 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
155 | 51 | 11.55 | 4 | Christian Gundersen -99 | 11.42 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
156 | 78 | 10.14 | 7 | Sebastian Pedersen -97 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | ||
157 | 69 | 12.23 | 1 | Nikolaj Graves -98 | 13.00 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
158 | 72 | 11.49 | 5 | Oliver Chabert -99 | 11.88 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
159 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |||
160 | 56.11 | 1 | Lisa Brix Pedersen -96 | Diskoskast (1.0 kg) • Finale | Mænd + Kvinder (ekstra) | Lørdag kl. 15:00 | |||
161 | 55.37 | 2 | Kathrine Bebe -91 | Diskoskast (1.0 kg) • Finale | Mænd + Kvinder (ekstra) | Lørdag kl. 15:00 | |||
162 | 41.60 | 3 | Amalie Pfeiffer -01 | Diskoskast (1.0 kg) • Finale | Mænd + Kvinder (ekstra) | Lørdag kl. 15:00 | |||
163 | 51.80 | 2 | Casper Jørgensen -99 | Diskoskast (2.0 kg) • Finale | Mænd + Kvinder (ekstra) | Lørdag kl. 15:00 | |||
164 | 50 | 2.06.37 | 6 | Cassandra Mikkelsen -06 | 2.06.37 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
165 | 47 | 1.50.16 | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 1.57.51 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
166 | 64 | 1.53.27 | 3 | Luna Frid Hanberg -06 | 1.55.72 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
167 | 75 | 1.50.90 | 2 | Pil Nedergaard -06 | 1.52.75 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
168 | 44 | 1.56.50 | 4 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 2.14.54 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
169 | 55 | 1.57.72 | 5 | Helene Salomonsen -07 | 2.08.36 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
170 | 59 | 1.42.12 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 1.38.25 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
171 | 83 | 1.54.31 | 5 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 2.03.35 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
172 | 71 | 1.59.13 | 7 | Nikolaj Krüger -07 | 2.09.49 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
173 | 67 | 1.52.80 | 4 | Mads Vincentsen -07 | 1.46.24 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
174 | 81 | 1.47.67 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 1.50.00 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
175 | 62 | 10.88 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 10.85 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 | |
176 | 49 | 26.82 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 26.85 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
177 | 63 | 29.10 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
178 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 29.21 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
179 | 61 | 30.90 | 5 | Johanna C.B. Jessen -05 | 30.64 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
180 | 82 | 46.08 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 45.33 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
181 | 46 | 22.06 | 7 | Asger Pape Liboriussen -05 | 22.08 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
182 | 80 | 30.19 | 5 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 28.00 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
183 | 84 | 40.72 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 41.05 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
184 | 51 | 1.79 | 5 | Christian Gundersen -99 | 1.87 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 | |
185 | 78 | 1.94 | 3 | Sebastian Pedersen -97 | 1.90 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 | |
186 | 69 | 1.73 | 7 | Nikolaj Graves -98 | 1.76 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 | |
187 | 72 | 1.94 | 2 | Oliver Chabert -99 | 1.91 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 | |
188 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:15 | |||
189 | 106 | 8.12 | 11 | Thea Haahr -91 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 | ||
190 | 68 | 12.75 | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 12.67 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 | |
191 | 56 | 10.95 | 5 | Ida Beiter Bomme -01 | 11.45 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 | |
192 | 77 | 13.03 | 2 | Sandra Böll -94 | 13.98 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 | |
193 | 45 | 13.19 | 1 | Anna Øbakke Lange -99 | 13.14 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 | |
194 | 62 | DUR-16 | 24.94 | 1 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 25.07 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 |
195 | 53 | 57.37 | 4 | Dhruv Mehrotra -03 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
196 | 66 | 56.96 | 2 | Mads Rubek Vitoft -03 | 57.21 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
197 | 70 | 54.00 | 3 | Nikolaj Grønbech -02 | 53.64 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
198 | 48 | 56.07 | 1 | Bertram Costa -02 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
199 | 74 | 54.17 | 4 | Oswald Carstensen -02 | 55.20 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
200 | 82 | 24.11 | 2 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
201 | 46 | 27.25 | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 27.55 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
202 | 80 | 29.47 | 7 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 27.37 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
203 | 84 | 23.38 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 23.79 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
204 | 106 | 26.46 | 2 | Thea Haahr -91 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:00 | ||
205 | 68 | 26.20 | 1 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 26.21 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:00 | |
206 | 56 | 26.75 | 5 | Ida Beiter Bomme -01 | 26.07 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:00 | |
207 | 77 | 26.27 | 3 | Sandra Böll -94 | 26.17 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:00 | |
208 | 45 | 26.70 | 4 | Anna Øbakke Lange -99 | 25.83 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:00 | |
209 | 51 | 49.01 | 1 | Christian Gundersen -99 | 49.87 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | |
210 | 78 | 50.86 | 4 | Sebastian Pedersen -97 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | ||
211 | 69 | DNS | Nikolaj Graves -98 | 50.90 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | ||
212 | 72 | 49.08 | 2 | Oliver Chabert -99 | 49.44 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | |
213 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 48.98 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | ||
214 | 54 | Esther Falck -08 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Søndag | ||||
215 | 43 | Alma B. Ravn -09 | 3-kamp • Finale | Piger 10-11 år | Søndag | ||||
216 | 85 | William Buck -08 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag | ||||
217 | 73 | Oliver Mikkelsen -08 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag | ||||
218 | 79 | Sofus Houman-Prassé -09 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag | ||||
219 | 86 | William Thøgersen -08 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag | ||||
220 | 60 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag | ||||
221 | 52 | David R. Nielsen -08 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag | ||||
222 | 76 | Samuel Grønlund Brix -09 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag | ||||
223 | 65 | DNF | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 3-kamp • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag | |||
224 | 53 | 16.78 | 4 | Dhruv Mehrotra -03 | 15.92 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:30 | |
225 | 66 | 17.80 | 5 | Mads Rubek Vitoft -03 | 16.70 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:30 | |
226 | 70 | 15.43 | 3 | Nikolaj Grønbech -02 | 15.35 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:30 | |
227 | 48 | 16.58 | 2 | Bertram Costa -02 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:30 | ||
228 | 74 | 15.41 | 2 | Oswald Carstensen -02 | 15.45 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:30 | |
229 | 54 | 4.36 (w:+0.0) | 2 | Esther Falck -08 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 9:30 | |
230 | 43 | 4.62 (w:+0.0) | 1 | Alma B. Ravn -09 | 4.65 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 9:30 | |
231 | 73 | 4.68 (w:-0.1) | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 4.57 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:30 | |
232 | 79 | 3.69 (w:-1.5) | 4 | Sofus Houman-Prassé -09 | 4.00 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:30 | |
233 | 86 | 3.77 (w:+0.9) | 3 | William Thøgersen -08 | 4.03 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:30 | |
234 | 52 | 3.38 (w:-0.2) | 8 | David R. Nielsen -08 | 3.45 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:30 | |
235 | 76 | 3.68 (w:+0.0) | 6 | Samuel Grønlund Brix -09 | 3.73 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:30 | |
236 | 65 | 3.69 (w:+1.2) | 5 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 3.61 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:30 | |
237 | 85 | 1.25 | 2 | William Buck -08 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:40 | |
238 | 60 | 1.31 | 1 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:40 | |
239 | 49 | 5.31 (w:+0.3) | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.41 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
240 | 63 | 4.58 (w:-1.0) | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 4.97 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
241 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
242 | 61 | 4.46 (w:+0.0) | 8 | Johanna C.B. Jessen -05 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
243 | 53 | 26.41 | 9 | Dhruv Mehrotra -03 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | ||
244 | 66 | 38.10 | 4 | Mads Rubek Vitoft -03 | 39.28 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
245 | 70 | 40.88 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | 42.03 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
246 | 48 | 24.03 | 10 | Bertram Costa -02 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | ||
247 | 74 | 38.99 | 3 | Oswald Carstensen -02 | 38.80 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
248 | 82 | 6.63 (w:-0.1) | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 6.57 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
249 | 46 | 4.85 (w:+0.1) | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 5.14 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
250 | 80 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 5.27 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
251 | 84 | 6.12 (w:+1.8) | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 6.69 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
252 | 52 | 24.56 | 2 | David R. Nielsen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:45 | ||
253 | 51 | 15.43 | 3 | Christian Gundersen -99 | 15.66 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | |
254 | 78 | 16.31 | 6 | Sebastian Pedersen -97 | 16.03 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | |
255 | 69 | DNS | Nikolaj Graves -98 | 15.71 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | ||
256 | 72 | 14.60 | 1 | Oliver Chabert -99 | 14.77 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | |
257 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 15.68 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:00 | ||
258 | 62 | 5.67 (w:-0.2) | 1 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 5.81 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
259 | 53 | 3.20 | 8 | Dhruv Mehrotra -03 | 2.90 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
260 | 66 | 4.10 | 3 | Mads Rubek Vitoft -03 | 4.01 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
261 | 70 | 4.20 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 4.30 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
262 | 48 | 4.20 | 2 | Bertram Costa -02 | 4.20 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
263 | 74 | 3.80 | 5 | Oswald Carstensen -02 | 3.91 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
264 | 54 | 6.64 | 2 | Esther Falck -08 | 6.70 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
265 | 43 | 5.68 | 4 | Alma B. Ravn -09 | 5.80 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
266 | 85 | 6.47 | 6 | William Buck -08 | 5.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
267 | 73 | 9.00 | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 9.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
268 | 79 | 7.44 | 3 | Sofus Houman-Prassé -09 | 7.46 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
269 | 86 | 6.28 | 7 | William Thøgersen -08 | 6.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
270 | 60 | 8.13 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
271 | 76 | 6.28 | 8 | Samuel Grønlund Brix -09 | 6.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
272 | 65 | 7.27 | 4 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 7.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:30 | |
273 | 49 | 30.31 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 22.19 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
274 | 63 | 23.21 | 6 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 28.77 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
275 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |||
276 | 61 | 19.33 | 9 | Johanna C.B. Jessen -05 | 20.17 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
277 | 51 | 34.13 | 3 | Christian Gundersen -99 | 41.56 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 | |
278 | 78 | 24.23 | 6 | Sebastian Pedersen -97 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 | ||
279 | 69 | DNS | Nikolaj Graves -98 | 39.91 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 | ||
280 | 72 | 35.61 | 2 | Oliver Chabert -99 | 34.82 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 | |
281 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 | |||
282 | 106 | 5.46 (w:+0.2) | 3 | Thea Haahr -91 | 5.02 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:15 | |
283 | 68 | 5.22 (w:-2.0) | 7 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 5.53 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:15 | |
284 | 56 | 5.53 (w:-0.6) | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 5.68 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:15 | |
285 | 77 | 5.52 (w:+0.0) | 2 | Sandra Böll -94 | 5.90 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:15 | |
286 | 45 | 5.33 (w:-1.1) | 6 | Anna Øbakke Lange -99 | 5.65 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:15 | |
287 | 82 | 13.68 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 14.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
288 | 46 | 9.48 | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 9.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
289 | 80 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 9.88 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | ||
290 | 84 | 13.62 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 14.34 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
291 | 54 | 9.13 | 3 | Esther Falck -08 | 9.04 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 | |
292 | 43 | 8.58 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 8.62 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 | |
293 | 73 | 8.85 | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 8.87 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 | |
294 | 60 | 8.99 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 8.85 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 | |
295 | 65 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 9.87 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 | ||
296 | 85 | 3.36.50 | 2 | William Buck -08 | 3.34.45 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
297 | 79 | 3.37.08 | 3 | Sofus Houman-Prassé -09 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | ||
298 | 86 | 3.16.80 | 1 | William Thøgersen -08 | 3.14.55 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
299 | 52 | 3.42.86 | 4 | David R. Nielsen -08 | 3.59.43 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
300 | 76 | 3.44.31 | 5 | Samuel Grønlund Brix -09 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | ||
301 | 62 | 24.04 | 5 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 23.41 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
302 | 49 | 2.31.16 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 2.36.69 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
303 | 63 | DNF | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 2.54.87 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
304 | 57 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |||
305 | 61 | 3.05.23 | 5 | Johanna C.B. Jessen -05 | 3.02.83 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
306 | 82 | 1.80 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 1.85 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
307 | 46 | 1.56 | 4 | Asger Pape Liboriussen -05 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
308 | 80 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
309 | 84 | 1.71 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 1.68 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
310 | 51 | 4.00 | 3 | Christian Gundersen -99 | 3.90 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
311 | 78 | 2.90 | 6 | Sebastian Pedersen -97 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | ||
312 | 69 | DNS | Nikolaj Graves -98 | 4.65 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | ||
313 | 72 | 5.10 | 1 | Oliver Chabert -99 | 5.10 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
314 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |||
315 | 106 | 23.99 | 10 | Thea Haahr -91 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | ||
316 | 68 | 38.68 | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 40.29 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
317 | 56 | 31.31 | 8 | Ida Beiter Bomme -01 | 33.09 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
318 | 77 | 34.81 | 5 | Sandra Böll -94 | 36.33 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
319 | 45 | 44.32 | 1 | Anna Øbakke Lange -99 | 48.44 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
320 | 62 | 2.35.43 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 2.32.35 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
321 | 53 | 33.61 | 10 | Dhruv Mehrotra -03 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
322 | 66 | 43.09 | 5 | Mads Rubek Vitoft -03 | 35.63 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
323 | 70 | 54.71 | 1 | Nikolaj Grønbech -02 | 58.68 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
324 | 48 | 40.15 | 7 | Bertram Costa -02 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
325 | 74 | 38.44 | 8 | Oswald Carstensen -02 | 46.86 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
326 | 82 | 2.19.56 | 3 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | ||
327 | 46 | 2.54.01 | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 2.44.54 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
328 | 80 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 2.37.88 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | ||
329 | 84 | 2.18.83 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 2.17.52 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
330 | 106 | 2.44.45 | 10 | Thea Haahr -91 | 2.42.01 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |
331 | 68 | 2.26.46 | 3 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 2.24.49 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |
332 | 56 | 2.35.98 | 7 | Ida Beiter Bomme -01 | 2.32.89 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |
333 | 77 | 2.31.34 | 4 | Sandra Böll -94 | 2.20.32 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |
334 | 45 | 2.31.77 | 5 | Anna Øbakke Lange -99 | 2.23.12 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |
335 | 51 | 52.43 | 2 | Christian Gundersen -99 | 52.17 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | |
336 | 78 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | |||
337 | 69 | DNS | Nikolaj Graves -98 | 55.83 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | ||
338 | 72 | 55.76 | 1 | Oliver Chabert -99 | 52.28 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | |
339 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | |||
340 | 53 | 5.12.07 | 7 | Dhruv Mehrotra -03 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | ||
341 | 66 | 4.56.07 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 5.03.99 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | |
342 | 70 | 5.00.09 | 5 | Nikolaj Grønbech -02 | 5.04.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | |
343 | 48 | 5.16.45 | 8 | Bertram Costa -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | ||
344 | 74 | 4.57.74 | 4 | Oswald Carstensen -02 | 4.57.40 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | |
345 | 51 | 4.47.85 | 5 | Christian Gundersen -99 | 4.27.92 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
346 | 78 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |||
347 | 69 | DNS | Nikolaj Graves -98 | 4.49.59 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | ||
348 | 72 | 4.43.32 | 2 | Oliver Chabert -99 | 4.41.03 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 | |
349 | 58 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:10 |