ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
17-18 jan, 2015
Arrangør: Ballerup AK
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 154 | 10.56 | 6 | Johanna C.B.Jessen -05 | 10.79 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
2 | 147 | 1.31 | 4 | Ellen Nørding Christensen -03 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
3 | 151 | 3.33 | 16 | Holger Riis -03 | 3.65 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
4 | 171 | DNS | Simon Katz-Kayser -03 | 3.64 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |
5 | 160 | 3.67 | 13 | Magnus Askov-Hansen -03 | 3.67 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
6 | 163 | 7.14 | 14 | Marie Elisabeth Mola Pede -01 | 7.01 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
7 | 138 | 11.39 | 2 | Amalie Molander Pedersen -00 | 10.84 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
8 | 139 | 7.78 | 13 | Andrea Holm -01 | 8.75 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
9 | 152 | 9.47 | 1 | Ingeborg Falck -04 | 9.74 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 |
10 | 137 | 11.11 | 5 | Amalie Boeck -03 | 10.46 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
11 | 166 | DNS | Nikoline Treumer Ammitzbø -03 | 10.84 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 | |
12 | 147 | 9.11 | 3 | Ellen Nørding Christensen -03 | 9.29 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
13 | 170 | 10.62 | 8 | Rie Oreskov -03 | 10.94 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
14 | 164 | 11.37 | 6 | Mathilde Aguilar Skelberg -03 | 11.35 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
15 | 157 | 8.50 | 2 | Kamille Busch Hansen -00 | 8.72 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
16 | 163 | 10.88 | 8 | Marie Elisabeth Mola Pede -01 | 10.87 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
17 | 138 | 8.62 | 2 | Amalie Molander Pedersen -00 | 8.64 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
18 | 159 | 8.73 | 3 | Laura Haslund-Christensen -01 | 8.77 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
19 | 173 | 8.55 | 5 | Sophia Valentina Kmi Mikk -99 | 8.77 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
20 | 136 | 4.75 | 3 | Adam Smitt Vanges -02 | 4.20 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 |
21 | 151 | 9.61 | 6 | Holger Riis -03 | 9.89 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
22 | 171 | DNS | Simon Katz-Kayser -03 | 10.24 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 | |
23 | 160 | 9.46 | 4 | Magnus Askov-Hansen -03 | 9.80 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
24 | 155 | 9.20 | 6 | Jonathan Monrad Andersen -00 | 9.15 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
25 | 136 | 8.75 | 2 | Adam Smitt Vanges -02 | 9.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 |
26 | 142 | 9.81 | 3 | August Edvard Johansen -04 | 9.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
27 | 144 | 10.15 | 4 | Benjamin Andersen -04 | 10.41 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
28 | 161 | 10.23 | 5 | Malthe Tamstrup Hjarne -04 | 10.01 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
29 | 154 | 3.20 | 7 | Johanna C.B.Jessen -05 | 3.31 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:15 |
30 | 140 | 7.44 | 2 | Asger Bartels -97 | 7.40 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
31 | 147 | 2.48.11 | 5 | Ellen Nørding Christensen -03 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:05 | |
32 | 158 | 2.54.12 | 9 | Kamille Dahlsgaard Anders -03 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:05 | |
33 | 155 | 4.08 | 9 | Jonathan Monrad Andersen -00 | 3.96 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 |
34 | 141 | 2.33.52 | 4 | Astrid Reymann Bødker -99 | 2.22.39 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 |
35 | 162 | 3.07.36 | 5 | Marcus Lundby van der Mad -05 | 3.13.00 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:30 |
36 | 166 | DNS | Nikoline Treumer Ammitzbø -03 | 5.28 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:30 | |
37 | 170 | 5.60 | 13 | Rie Oreskov -03 | 5.21 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:30 |
38 | 164 | 4.28 | 16 | Mathilde Aguilar Skelberg -03 | 5.33 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:30 |
39 | 142 | 2.56.10 | 5 | August Edvard Johansen -04 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:40 | |
40 | 161 | 2.51.87 | 4 | Malthe Tamstrup Hjarne -04 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:40 | |
41 | 143 | 3.00.29 | 7 | Axel Bernhoft -03 | 800 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:50 | |
42 | 152 | 3.89 | 3 | Ingeborg Falck -04 | 3.74 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
43 | 149 | 2.13.96 | 2 | Emil Damgaard -99 | 2.13.00 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
44 | 147 | 9.11 | 3 | Ellen Nørding Christensen -03 | 9.11 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
45 | 157 | 8.40 | 3 | Kamille Busch Hansen -00 | 8.50 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
46 | 138 | 8.52 | 5 | Amalie Molander Pedersen -00 | 8.62 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
47 | 159 | 8.72 | 8 | Laura Haslund-Christensen -01 | 8.73 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
48 | 175 | 10.38 | 6 | Tobias Andresen -05 | 10.51 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:40 |
49 | 174 | 9.64 | 2 | Timeleon Rescan -05 | 9.70 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:40 |
50 | 162 | 10.62 | 8 | Marcus Lundby van der Mad -05 | 11.06 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:40 |
51 | 142 | 9.83 | 8 | August Edvard Johansen -04 | 9.81 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
52 | 169 | 4.49 | 7 | Oliver Theodoor Feldvoss -99 | 4.26 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
53 | 140 | 5.00 | 4 | Asger Bartels -97 | 6.28 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 |
54 | 136 | 8.67 | 2 | Adam Smitt Vanges -02 | 8.75 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
55 | 152 | 6.65 | 6 | Ingeborg Falck -04 | 5.96 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 |
56 | 140 | 7.49 | 5 | Asger Bartels -97 | 7.44 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |
57 | 138 | 9.75 | 5 | Amalie Molander Pedersen -00 | 10.12 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:25 |
58 | 173 | NM | Sophia Valentina Kmi Mikk -99 | 10.42 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 | |
59 | 152 | 9.49 | 3 | Ingeborg Falck -04 | 9.47 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:30 |
60 | 147 | 9.10 | 5 | Ellen Nørding Christensen -03 | 9.11 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:35 |
61 | 157 | 8.39 | 3 | Kamille Busch Hansen -00 | 8.40 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
62 | 137 | 13.15.39 | 2 | Amalie Boeck -03 | 3000 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:00 | |
63 | 150 | 12.17.77 | 4 | Frida Maj Bach Seitzberg -01 | 1.21.63 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |
64 | 161 | 12.39.83 | 3 | Malthe Tamstrup Hjarne -04 | 12.04.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:30 |
65 | 176 | 10.29.33 | 3 | Viktor Kielstrup -00 | 10.10.14 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 |
66 | 155 | 1.35 | 6 | Jonathan Monrad Andersen -00 | 1.25 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
67 | 171 | DNS | Simon Katz-Kayser -03 | 7.10 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 | |
68 | 160 | 5.87 | 6 | Magnus Askov-Hansen -03 | 7.61 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
69 | 146 | 12.39 | 5 | Clara Strange Andersen -01 | 12.29 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
70 | 138 | 11.17 | 4 | Amalie Molander Pedersen -00 | 14.16 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
71 | 156 | 10.81 | 6 | Josefine A. Schultz -99 | 11.38 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:55 |
72 | 172 | 10.02 | 3 | Sofie Tidsvilde -98 | 9.96 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:55 |
73 | 144 | 3.29 | 17 | Benjamin Andersen -04 | 3.12 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:10 |
74 | 136 | 8.95 | 4 | Adam Smitt Vanges -02 | 7.61 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:10 |
75 | 145 | 5.51.90 | 5 | Carl Emil Hjorth -04 | 5.47.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 |
76 | 143 | 5.58.37 | 5 | Axel Bernhoft -03 | 1500 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
77 | 137 | 2.82 | 26 | Amalie Boeck -03 | 3.43 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 |
78 | 147 | DNS | Ellen Nørding Christensen -03 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
79 | 148 | 4.00 | 11 | Ellen Sofie Folker -03 | 4.22 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 |
80 | 175 | 6.05 | 4 | Tobias Andresen -05 | 5.30 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:20 |
81 | 174 | 7.09 | 1 | Timeleon Rescan -05 | 6.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:20 |
82 | 176 | 4.57.47 | 10 | Viktor Kielstrup -00 | 4.47.91 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
83 | 168 | DNS | Oliver Kemenc -01 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | ||
84 | 144 | 5.25 | 17 | Benjamin Andersen -04 | 5.36 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 |
85 | 175 | 3.46 | 5 | Tobias Andresen -05 | 3.03 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 |
86 | 174 | 3.65 | 3 | Timeleon Rescan -05 | 3.61 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 |
87 | 162 | 3.16 | 7 | Marcus Lundby van der Mad -05 | 2.91 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 |
88 | 137 | 35.36 | 15 | Amalie Boeck -03 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:40 | |
89 | 146 | DNS | Clara Strange Andersen -01 | 33.80 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | |
90 | 138 | 28.74 | 4 | Amalie Molander Pedersen -00 | 28.35 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 |
91 | 165 | 30.34 | 12 | Nikoline Lindegaard Laurs -00 | 30.56 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 |
92 | 167 | 29.79 | 9 | Oline Marie Winther -00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | |
93 | 139 | 31.61 | 17 | Andrea Holm -01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | |
94 | 155 | 6.73 | 12 | Jonathan Monrad Andersen -00 | 7.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:20 |
95 | 156 | 28.88 | 3 | Josefine A. Schultz -99 | 27.81 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 |
96 | 153 | 29.41 | 5 | Jasmin Gade -99 | 28.92 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 |
97 | 146 | DNS | Clara Strange Andersen -01 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
98 | 163 | 3.05 | 21 | Marie Elisabeth Mola Pede -01 | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
99 | 138 | 4.12 | 14 | Amalie Molander Pedersen -00 | 4.80 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
100 | 167 | 4.08 | 15 | Oline Marie Winther -00 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
101 | 139 | 4.40 | 8 | Andrea Holm -01 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
102 | 162 | 35.48 | 5 | Marcus Lundby van der Mad -05 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 14:00 | |
103 | 171 | DNS | Simon Katz-Kayser -03 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:30 | ||
104 | 169 | DNS | Oliver Theodoor Feldvoss -99 | 30.24 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | |
105 | 156 | 4.34 | 13 | Josefine A. Schultz -99 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:15 |
106 | 172 | 5.03 | 2 | Sofie Tidsvilde -98 | 4.95 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:15 |
107 | 173 | 4.70 | 6 | Sophia Valentina Kmi Mikk -99 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:15 |
108 | 148 | 11.48 | 4 | Ellen Sofie Folker -03 | 11.01 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:00 |
109 | 136 | 10.93 | 2 | Adam Smitt Vanges -02 | 11.60 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:40 |
110 | 172 | 9.82 | 5 | Sofie Tidsvilde -98 | 10.02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:20 |
111 | 169 | 11.79 | 8 | Oliver Theodoor Feldvoss -99 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:35 |