Kronborg Games - afdeling 2 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
6 feb, 2016
Arrangør: Helsingør IF
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 443 | 13.36 | 4 | Caroline Gaarn Jensen -05 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 174 | 3.16 | 7 | Mille Kisbye Bodeholt -07 | 2.85 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 172 | 3.87 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 3.77 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 444 | 3.00 | 9 | Celine Frisch Erichsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 439 | 2.47 | 16 | Anna Camille Johansson -07 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 448 | 7.22 | 12 | Lia Palmberg Nordhald -03 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
7 | 159 | 9.23 | 4 | Annemarie Østergaard -03 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
8 | 449 | 1.15 | 3 | Martine Rørbøl Markussen -05 | 1.13 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 |
9 | 162 | 3.17 | 5 | Oliver Mikkelsen -08 | 3.33 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 |
10 | 440 | 2.49 | 18 | Anton Norby Larsen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 | |
11 | 161 | 3.84 | 1 | Thor Knudsen -07 | 3.77 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 |
12 | 170 | DNS | Mille Zentner Svenson -06 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
13 | 160 | 6.49 | 8 | Luna Frid Hanberg -06 | 6.52 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 |
14 | 166 | 4.85 | 19 | Ida Caroline Mørck -06 | 5.30 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 |
15 | 163 | 4.90 | 18 | Louise Sterup Møller -06 | 4.83 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 |
16 | 165 | 4.37 | 21 | Sophia Bosack -06 | 4.45 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 |
17 | 174 | 10.39 | 5 | Mille Kisbye Bodeholt -07 | 10.53 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
18 | 172 | 9.48 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 9.74 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
19 | 444 | 10.66 | 8 | Celine Frisch Erichsen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
20 | 439 | 12.46 | 15 | Anna Camille Johansson -07 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
21 | 448 | 1.15 | 11 | Lia Palmberg Nordhald -03 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:15 |
22 | 173 | 1.25 | 6 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:15 |
23 | 170 | DNS | Mille Zentner Svenson -06 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
24 | 166 | 10.98 | 29 | Ida Caroline Mørck -06 | 11.19 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
25 | 443 | 9.85 | 9 | Caroline Gaarn Jensen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
26 | 165 | 10.31 | 18 | Sophia Bosack -06 | 10.36 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
27 | 504 | 2.55 | 19 | Anders Rosenberg Jessen -06 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
28 | 450 | 3.56 | 8 | Tais Palmberg Nordhald -06 | 3.59 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
29 | 162 | 10.34 | 4 | Oliver Mikkelsen -08 | 10.12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 |
30 | 440 | 11.80 | 17 | Anton Norby Larsen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
31 | 161 | 9.45 | 1 | Thor Knudsen -07 | 9.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 |
32 | 447 | 5.87 | 13 | Julius Klein -04 | 5.77 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
33 | 167 | DNS | Kristoffer Vesten Pederse -04 | 7.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
34 | 167 | 1.20 | 8 | Kristoffer Vesten Pederse -04 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
35 | 170 | DNS | Mille Zentner Svenson -06 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
36 | 449 | 3.35 | 12 | Martine Rørbøl Markussen -05 | 3.08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
37 | 166 | 3.06 | 22 | Ida Caroline Mørck -06 | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
38 | 443 | 3.54 | 8 | Caroline Gaarn Jensen -05 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
39 | 163 | 2.85 | 28 | Louise Sterup Møller -06 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
40 | 165 | 3.09 | 20 | Sophia Bosack -06 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
41 | 504 | 11.39 | 17 | Anders Rosenberg Jessen -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | |
42 | 174 | 4.98 | 3 | Mille Kisbye Bodeholt -07 | 4.75 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:00 |
43 | 172 | 4.64 | 5 | Freja Isabel Knudsen -07 | 4.70 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:00 |
44 | 444 | 4.69 | 4 | Celine Frisch Erichsen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:00 | |
45 | 439 | 3.30 | 14 | Anna Camille Johansson -07 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:00 | |
46 | 447 | 10.10 | 22 | Julius Klein -04 | 10.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
47 | 448 | 3.94 | 14 | Lia Palmberg Nordhald -03 | 4.13 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
48 | 173 | 3.92 | 15 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | 4.02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
49 | 162 | 5.58 | 5 | Oliver Mikkelsen -08 | 5.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 |
50 | 440 | 3.24 | 17 | Anton Norby Larsen -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
51 | 161 | 6.41 | 2 | Thor Knudsen -07 | 6.51 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 |
52 | 174 | 10.50 | 5 | Mille Kisbye Bodeholt -07 | 10.39 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 |
53 | 172 | 9.54 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 9.48 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 |
54 | 162 | 10.17 | 4 | Oliver Mikkelsen -08 | 10.34 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:15 |
55 | 161 | 9.61 | 1 | Thor Knudsen -07 | 9.45 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:15 |
56 | 512 | 9.90 | 4 | Thorbjørn Mikkelsen -82 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | |
57 | 503 | 7.78 | 2 | Klaus Præst Jaque -92 | 7.61 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 |
58 | 502 | DNS | Koray Dogan -96 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | ||
59 | 446 | 1.40 | 2 | Josefine Bach Jensen Bang -00 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
60 | 445 | 9.08 | 16 | Emma Macon Johansen -01 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
61 | 168 | 9.06 | 15 | Luka Lund Kristiansen -01 | 9.13 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
62 | 441 | 9.61 | 22 | Astrid Jager Lykke -01 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
63 | 447 | 3.25 | 22 | Julius Klein -04 | 3.36 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
64 | 167 | 3.66 | 17 | Kristoffer Vesten Pederse -04 | 3.64 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
65 | 446 | 9.07 | 8 | Josefine Bach Jensen Bang -00 | 9.20 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 |
66 | 442 | 1.45 | 3 | Benjamin Klein -02 | 1.40 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
67 | 443 | DNS | Caroline Gaarn Jensen -05 | 13.36 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 | |
68 | 445 | 3.84 | 17 | Emma Macon Johansen -01 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
69 | 168 | 3.91 | 16 | Luka Lund Kristiansen -01 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
70 | 171 | DNS | Katarina Hessner Hansen -01 | 5.08 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
71 | 441 | 3.55 | 20 | Astrid Jager Lykke -01 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
72 | 164 | 11.38 | 4 | Trygve Haugan Engberg -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
73 | 512 | 9.32 | 3 | Thorbjørn Mikkelsen -82 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
74 | 171 | 9.72 | 2 | Katarina Hessner Hansen -01 | 9.63 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 |
75 | 442 | 11.82 | 4 | Benjamin Klein -02 | 12.69 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
76 | 503 | DNF | Klaus Præst Jaque -92 | 60 meter hæk • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 | ||
77 | 442 | 7.95 | 8 | Benjamin Klein -02 | 8.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 |
78 | 451 | 7.10 | 9 | Tore Haugan Engberg -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
79 | 168 | DNS | Luka Lund Kristiansen -01 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
80 | 512 | DNS | Thorbjørn Mikkelsen -82 | 9.90 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:15 | |
81 | 503 | DQ | Klaus Præst Jaque -92 | 7.78 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:15 | |
82 | 502 | 8.30 | 1 | Koray Dogan -96 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:15 | |
83 | 171 | DNS | Katarina Hessner Hansen -01 | 9.72 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
84 | 442 | DNS | Benjamin Klein -02 | 11.82 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |
85 | 503 | DNS | Klaus Præst Jaque -92 | 60 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:55 |