Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
6-7 maj, 2017
Arrangør: Amager AC
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 356 | DNS | Isabel Nissen -06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
2 | 361 | 1.55 | 2 | Sara Bleibach Olsen -01 | 1.64 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
3 | 353 | 21.74 | 6 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | 21.78 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
4 | 359 | 33.06 | 1 | Nikolaj Christensen -04 | 28.92 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 358 | 26.90 | 2 | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 24.79 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
6 | 356 | 9.17 | 1 | Isabel Nissen -06 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
7 | 356 | 4.05 (w:-0.3) | 4 | Isabel Nissen -06 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
8 | 359 | 11.66 | 4 | Nikolaj Christensen -04 | 11.99 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:45 |
9 | 362 | DNS | Zacharias Albert Gustafsen -04 | 11.76 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:45 | |
10 | 356 | 9.15 | 3 | Isabel Nissen -06 | 9.17 | 60 meter • Semi | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:05 |
11 | 356 | 9.05 | 2 | Isabel Nissen -06 | 9.15 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:45 |
12 | 358 | DNS | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 4.71 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
13 | 359 | DNS | Nikolaj Christensen -04 | 1.54.82 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 | |
14 | 362 | DNS | Zacharias Albert Gustafsen -04 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 | ||
15 | 351 | DNS | Anton Schjønning Uhrskov -02 | 2.22 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
16 | 360 | 3.50 | 2 | Oscar Løwenstein -02 | 3.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
17 | 358 | 2.80 | 4 | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 2.75 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
18 | 353 | 23.61 | 10 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:30 | |
19 | 359 | 35.30 | 2 | Nikolaj Christensen -04 | 34.28 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:30 |
20 | 358 | 30.02 | 6 | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 28.82 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:30 |
21 | 360 | 34.64 | 4 | Oscar Løwenstein -02 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
22 | 359 | 9.84 | 5 | Nikolaj Christensen -04 | 10.16 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
23 | 354 | 12.33.93 | 5 | Emilie Pihl -01 | 12.30.00 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 |
24 | 355 | 0.95 | 14 | Frida Haansbæk Mortensen -07 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
25 | 361 | 4.31 (w:+0.0) | 11 | Sara Bleibach Olsen -01 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:00 |
26 | 359 | 29.42 | 14 | Nikolaj Christensen -04 | 31.54 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
27 | 362 | 29.20 | 13 | Zacharias Albert Gustafsen -04 | 30.46 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
28 | 353 | 1.35 | 6 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | 1.41 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
29 | 357 | 4.55.50 | 12 | Jeppe Haghfelt -03 | 4.57.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:20 |